Chrysoprázový kameň: vlastnosti, ktoré vyhovujú horoskopu

Tento minerál patrí do skupiny polodrahokamov a je typom kryštalického kremeňa.Od ostatných minerálov kremeňa sa však líši jemnozrnnou kryštalickou štruktúrou, ktorú nemožno považovať za lupu.Klenotníci vytvárajú šperky z tohto krásneho kameňa a kúzelníci ho používajú ako talizman.Zvážte vlastnosti kameňa chryzoprázy, pre ktorý sa hodí a ako ho nosiť.Moja spolužiačka pomohla kamienkom založiť si vlastný podnik a stať sa úspešným podnikateľom.

Opis

Chrysopráza je podľa svojich fyzikálnych vlastností formou oxidu kremičitého a považuje sa za druh chalcedónu.Jeho hodnotu určuje stupeň priehľadnosti chrysoprázy: najpriehľadnejšie exempláre patria do štvrtej skupiny drahokamov, ostatné sa používajú ako ozdobné kamene.

Zelený odtieň drahokamu poskytuje obsah niklu v textúre: čím viac je, tým sýtejšia je farba.Vo svojej čistej forme je tento minerál dosť zriedkavý, častejšie sa nachádzajú inklúzie iných hornín.

Nasledujúce stupne chryzoprázy sa odlišujú od stupňa sýtosti farieb:

 • smaragd;
 • mäta;
 • škvrnitý.

Najdrahšia je smaragdová (tmavozelená) chryzopráza.Je to najtransparentnejšiaŠperky sú vyrobené zo všetkých predstaviteľov tejto rozmanitosti kameňov.

Klenot mincovne sa používa aj v klenotníckom priemysle, ale tento kameň má menšiu hodnotu.Jeho farba je oveľa bledšia ako smaragd a miera priehľadnosti je oveľa menšia.

Najmeneju cenná je bodkovaná chryzopraza, ktorá patrí do kategórie okrasných kameňov.Tento klenot sa vyznačuje rôznorodosťou farby, prítomnosťou inklúzií inej farby - čiernej, bielej, žltej a ďalších.Z týchto kameňov sa vyrábajú dekoratívne kamene, figúrky a iné remeslá.

Vzhľadom na vysoké náklady na drahokam sa ho snažia nahradiť umelou imitáciou.Napríklad lacnejšie odrody chalcedónu - achátu - sú maľované smaragdovou farbou.Tiež sa snažia vydávať špeciálne vyrobené sklo ako drahokam.V Číne sa naučili vytvárať imitácie akýchkoľvek drahokamov: vyzerajú ako prírodné, nemajú však magické a liečivé schopnosti.Faloš môžete rozlíšiť zahriatím kameňa v dlani: pravý minerál bude chladiť a sklo a plast sa zahrievajú.

História kameňa

Tento minerál bol známy už v období vlády Alexandra.skvelé.V tých dňoch si ľudia boli istí, že práve chryzopráza priniesla veliteľovi úspech v bitvách a dobytí nových krajín.Existuje legenda, že odvaha Macedónska prišla hneď, ako stratil tohto maskota: pri plávaní v rieke kameňov ukradol had.

Chrysopráza sa v roku 2006 veľmi ocenilastarovekého Grécka a jeho meno dostali aj Gréci.Preložené, toto slovo znamená „zlatý pór“.Gréci zrejme porovnali farbu kameňa s bohatým zeleným odtieňom peria cibule.

Chrysoprase zdobila korunu Fridricha Veľkého a aristokrati ctili kameň ako talisman moci a bohatstva.V Nemecku a Rakúsku boli oltáre zdobené chryzoprázou a zdobili steny palácov.A liečitelia použili tento úžasný klenot na liečenie kožných ochorení.

Terapeutické vlastnosti

Klenot sa používa na liečbu rôznych chorôb:

 • , ak sa pozriete na kameň každý deň počas 30 minút, môžete si zachovať ostrosť zraku azastaviť progresiu krátkozrakosti;
 • , ak minerál položíte na nočný stolík, poskytne zdravý spánok bez nočných můr;
 • guľôčky chryzoprázy pomáhajú zbaviť sa respiračných chorôb;
 • meditácia drahokamov pomáha stabilizovať psychoemocionálne pozadie;
 • ​​
 • Ak aplikujete kamienky denne na srdcovú čakru pol hodiny, môžete sa zbaviť patológií kardiovaskulárneho systému alebo výrazne zlepšiť stav srdcového svalu.

Infikované chryzoprázou a slnečným žiarením pomáha prekonať:

 • kožné ochorenia;
 • infekčné choroby, prechladnutie;
 • reumatizmus, bolesť kĺbov;
 • hormonálna nerovnováha;
 • tlakové rázy.

Kameň normalizuje metabolické procesy, čím zvyšuje imunitu a lieči dokonca aj pri chronických ochoreniach.vodatrvať na slnku asi 3 hodiny.Infúzia sa podáva perorálne a pri ochoreniach kože a očí sa umyjú.

Tento kryštál zmierňuje únavu po náročnom pracovnom dni a dodáva telu fyzickú vytrvalosť.Chrysoprázový prívesok normalizuje metabolické procesy a koriguje aktivitu endokrinných žliaz.

Existuje však názor, že dlhodobé používanie chryzoprázy na liečebné účely môže viesť k tvorbe kameňov vo žlčníku.Tiež sa neodporúča nosiť pre tých, ktorí trpia patológiou žlčníka a žlčových ciest.

Magické vlastnosti

Tento kameň sa považuje za talizman víťazov a tých, ktorí sú pri moci.Psychici odporúčajú nosiť ju každému, kto chce založiť firmu od nuly a dosiahnuť úspech vo svojej kariére.Chrysoprase prispieva k úspechu všetkých snáh zameraných na prospech ostatných.Pomáha tiež prilákať verných priateľov a spoľahlivých obchodných partnerov, pomáha budovať vzájomné porozumenie.

Poznámka!Chrysoprase chráni podnikateľov pred machináciami konkurentov, klamstvom, podvodom a krachom.

Pomoc párom kamienkov zostať vernými, stať sa spoľahlivou vzájomnou podporou a ukončiť konflikty.Na normalizáciu nočného odpočinku je pod vankúš umiestnený kameň: sú zaručené príjemné sny.

Ak je možné nadviazať dôverný vzťah s minerálom, môže varovať pred blížiacou sa katastrofou zmenou farby a priehľadnosti: kameň sa zakalí.Je však potrebné rozlišovaťzakalená farba zo zafarbenia: chryzopráza mizne so stratou magických vlastností.

Ukradnutý drahokam pomôže nielen nepoctivému majiteľovi, ale pritiahne aj všetky druhy problémov a nešťastí.

Tento amulet odvádza svojho majiteľa z nebezpečnej cesty a chráni tiež celú svoju rodinu a domáce zvieratá.Pomáha oblázkom a cestujúcim, takže astronómovia odporúčajú nosiť ich vodičom vozidiel.

Aby sa chrysopráza stala talizmanom alebo amuletom, potrebuje strieborný rám.Nespracovaný kamienok môžete nosiť aj v kadidlovej taške alebo malej taške.

Komu vyhovuje

Aby talisman vyrobený z kameňa pomohol svojmu majiteľovi, je potrebné zohľadniť zlučiteľnosť s horoskopom.Zvážte vlastnosti kameňa chryzoprázy a pre koho sa hodí.Chrysoprase má najlepšiu kompatibilitu so znakmi Býk a Vodnár: prináša im šťastie.

Energicky pomáha vyplniť tieto príznaky:

 • Kozorožec;
 • Panna;
 • Strelec;
 • Blíženci;
 • Rakovina.

Chrysoprase sa nehodí pre Aries, Leo, Libra a Scorpions.

Poznámka!Chrysoprase pomáha vyvážiť emocionálne pozadie, vytvára optimistický pohľad na veci.

Tento minerál tiež spomaľuje proces starnutia a podporuje regeneráciu a obnovu buniek.