Chryzolitový kameň: vlastnosti, ktoré vyhovujú horoskopu

Chryzolit patrí do skupiny polodrahokamov, stále sa však nazýva zlato.Z gréckeho jazyka sa slovo „chryzolit“ prekladá ako „zlatý kameň“.Tento mystický priehľadný minerál je zafarbený do rôznych odtieňov a stredných tónov zelenej farby.Chrysolit prišiel do Európy z Palestíny, odkiaľ ju priniesli križiacki rytieri.Vo svetle večerných sviečok sa chryzolit podobal na smaragd, pre ktorý by sa nazýval zlatý smaragd.Tento kameň zdobil korunu ruských cisárov a prsteň židovských vysokých kňazov.

Chryzolit je taký veľkolepý, že sa nestráca ani v blízkosti diamantov.A v starej čarodejníckej zmluve sa hovorí, že je silným amuletom od zlých duchov a čiernej energie.Kto potrebuje chryzolit a aké sú vlastnosti kameňa?Drahokam pomáha môjmu susedovi pri podnikaní: všetky transakcie sú úspešné a bez podvodu zo strany partnerov.

Opis drahokamu

Tento kameň sa stále nachádza v diamantových ložiskách, ale nenašli sa žiadne nezávislé chryzolitové ložiská.Preto spôsobuje trvalý vedecký záujem medzi astrofyzikmi, ktorí študujú nebeské meteority.Ťažba drahokamov sa uskutočňuje v Afrike, Brazílii, Afganistane a na Srí Lanke.Jeden z najväčších ložísk chryzolitov sa nachádza v Arizone (USA).V Rusku sa chryzolity na šperky ťažia v Uralu, v Jakutsku a Murmanskuarea.

Niekedy sa tento drahokam nazýva peridot a olivín.Od nich sa však chryzolit vyznačuje zlatým oparom.Chryzolit je tiež charakteristický jednou vlastnosťou, ktorá ho odlišuje od všetkých drahých a polodrahokamov: úplne odhaľuje svoju krásu pod umelým osvetlením.

Nanešťastie podvodníci zo Srí Lanky sa snažia uviesť na trh falošné falošné zelené sklo, takže je potrebné odlíšiť skutočný klenot od napodobeniny.Chrysolit sa dobre prejavuje v umelom svetle, ktorého lúče hrajú akoby vo vnútri drahokamu.Keď držíte dlane v dlaniach, môžete okamžite rozlíšiť falošné: sklo sa zahrieva vo vašich rukách, klenot zostáva chladný.Chrysolit je tiež vysoko odolný: nedá sa poškriabať.Ale odlíšiť chryzolit od smaragdu je omnoho ťažšie, bude tu potrebná pomoc klenotníka.

Starostlivosť o kameň by mala byť opatrná a uprataná.Tento drahokam netoleruje účinky chemikálií pre domácnosť, nárazov a teplotných skokov.Astrominerológovia neodporúčajú nosiť šperky s drahokamami príliš často, najmä v chladnom zimnom počasí.

Magické vlastnosti

Chryzolit je medzi mágmi a čarodejníkmi cenený pre svoje jedinečné vlastnosti.Ako talizman sa požaduje nespracovaný kameň: zachováva svoje prirodzené vlastnosti a individuálnu energiu.Šperky, ktoré prešli spracovaním šperkov, nie sú veľmi vhodné pre amulety, hoci sa tiež používajú.Chrysolit prekladá energiu slnka a vzduchu, takže sa používa ako talizmanveľa šťastia a amulet z temných síl.

Ochranné vlastnosti chrysolitu:

  • ochrana pred poškodením a zlým okom;
  • ochrana pred energetickým vampirizmom;
  • ochrana proti neúspechom a prírodným katastrofám.

Stredovekí kúzelníci používali chryzolity na volanie duchov mŕtvych a na volanie duchov elementov.Ani jeden obrad nebol vykonaný bez chryzolitov na oltári: verilo sa, že zlí duchovia nedokážu vydržať svoje astrálne žiarenie a nezasahujú do rituálu.

Tento drahokam pomohol vojakom prežiť v bitke.Verilo sa, že energia kameňa chráni pred nepriateľskými zbraňami a smrťou v boji.Preto sa na prstoch ľavej ruky, ktorá držala štít, nosil prsteň s kameňom.

Zlato bolo pripočítané aj so schopnosťou odhaliť pravdu, takže sa používalo v súdnom konaní na vyriešenie falošného obvinenia.Obchodníci oceňovali chryzolit, veriac, že ​​priťahuje veľa šťastia v obchode.A dnes astrominerológovia odporúčajú nosiť šperky z drahokamov pri uzatváraní riskantných zmlúv a obchodov.

Klenot má schopnosť zvýšiť príťažlivosť svojho majiteľa, takže sa používa na prilákanie partnera opačného pohlavia.Táto vlastnosť je užitočná aj pre tých, ktorí chcú obnoviť narušené spoločenské väzby alebo rovnako ako ľudia: chryzolite pomôže stať sa očarujúcim a atraktívnym.

Drahokam však má jeden vtip: nemá rád zmenu vlastníkov.Chrysolite uznáva jedného majiteľa - úplne prvý.Nepomôže ostatným, ale nepoškodí ho ani on: jednoducho zmení svoju nádhernú dekoráciu.naZ tohto dôvodu si musíte v amulete zvoliť nespracovaný kameň, ktorý nikto neopotrebuje ani nespracováva.

Liečivé vlastnosti

Skúmali sme magické vlastnosti chryzolitového kameňa, ktorému vyhovuje.Ako pomôže klenot pri liečbe chorôb?Kameň zmierňuje únavu, obnovuje nervy po strese a obnovuje videnie.

Na odstránenie bolesti neurologickej povahy musíte použiť klenot na boľavé miesto alebo nosiť šperky s kameňom.Ak chcete obnoviť vizuálnu funkciu a spomaliť zrak, musíte sa na oblázky pozerať každý deň po dobu 30 minút.Žiarivosť drahokamu má priaznivý vplyv na zrakový nerv a sietnicu.

Chrysolit sa používa aj na stabilizáciu krvného tlaku a odstránenie arytmií.Napustené drahokamovou vodou pomáha odstraňovať toxické látky a metabolické produkty z tela.V noci môžete nechať kamienok vo vode, ale je lepšie nechať vodu uvariť na deň.Moderní litoterapeuti odporúčajú piť vodu nabitú chryzolitom počas epidémie chrípky a chrípky: posilňuje imunitný systém.

Pre koho sa hodí znamenie zverokruhu

Aromrominerológovia sa domnievajú, že chryzolit sa dobre kombinuje s energiami Blížencov, Váhy, Dev, Ľvov a Ryby.To znamená, že jej energia je kombinovaná so všetkými štyrmi prvkami vesmíru - ohňom, vodou, zemou a vzduchom.

Blížencidrahokam pomáha stabilizovať emócie a zbaviť sa neustálych výkyvov nálady a rôznych vplyvov. Kocky levov a rýb Poskytuje príležitosť zmeniť osud k lepšiemu a získať dôveru vo svoje vlastné schopnosti. Chrasolit Librapomáha stretávať sa s dušou a zmierňuje iracionálne obavy.

Vďaka energii chrysolitusa Pannanaučí trpezlivo liečiť nedostatky druhých a vnímať veľké množstvá informácií.Chrysolite tiež zbavuje týchto vyberavých ľudí malichernosti a nadmernej pozornosti na detaily.

Poznámka!Chrysolit je kontraindikovaný na Scorpiony, rakoviny a Vodnáry .

Čo by mali robiť iné príznaky súhvezdí zverokruhu?Chrysolit sa môže stať ich verným pomocníkom, vyžaduje to oveľa viac času.Ak chcete skameniť kameň a koordinovať jeho energiu s energiou, budete musieť vyskúšať.V každom prípade však šperk s drahokamom vyzerá skvele a môže dať kúzlo zástupcovi akéhokoľvek znamenia zverokruhu.