Čierny zafír - čo to je, kliatba alebo odmena

Čierna zafír nie je klenotníkmi tak hodnotená ako iné variácie modrej a chrípkovej modrej.A vďaka svojim pomerne prijateľným nákladom je kameň dopytom po ľuďoch, ktorí uprednostňujú skôr menej hodnotné, ale úplne prírodné minerály, ako falzifikáty.Okrem toho drahokam príjemne poteší oko a vyzerá veľmi pôsobivo v šperkoch.

Historické pozadie čiernych zafírov

Hlavné ložiská čiernych zafírov sa nachádzajú na austrálskom kontinente.Tam v roku 1938 objavil dvanásťročný chlapec v jednom z ložísk gigantický kryštál (jeho hmotnosť bola 1156 karátov).

Rodičia dieťaťa nevideli v tomto zistení nič prekvapujúce, ale našťastie ho nevyhodili, keď vynašli veľmi originálne použitie: predné dvere boli podopreté kameňom.V tejto úlohe klenot zostal takmer desať rokov.

A až potom uznal zafír, ktorý sa následne predal za osemnásť tisíc dolárov.Klenotníci mu dali oválny tvar, známy ako „kabarón“.V dôsledku rezu sa hmotnosť drahokamu znížila na 733 karátov a jeho cena sa zvýšila na jeden milión dolárov.

Obrovský čierny zafír sa nazýva Čierna hviezdaQueensland. “V jeho centrálnej časti vidíte jasnú hviezdu so šiestimi lúčmi a vďaka malým bielym inklúziám vyzerá minerál ešte veľkolepejšie.

K dnešnému dňu je tvárou v tvár čierny zafír Queensland, ktorý je najväčším zástupcom tohto druhu na svete.Teraz má hodnotu 88 miliónov dolárov.Nie je možné určiť presnú cenu, za ktorú bola naposledy predaná, pretože dohoda prebehla v tajnosti.

„Čierna hviezda“ bola vystavená dvakrát - prvýkrát sa v rámci tejto udalosti konalo Prírodovedné múzeum (umiestnené vo Washingtone) a druhýkrát bol tento kameň verejnosti predstavený Kráľovským múzeom (v Ontáriu).

Čierny zafírový gigant sa teraz nachádza na Smithsonian University v Amerike.

Všeobecné informácie o mineráli

V prírode sa často vyskytujú čierne zafíry s asterizmom.Keď sa podrobia spracovaniu, na ich povrchu sa objavia hviezdy s tromi, šiestimi alebo dvanástimi lúčmi.

Čierne zafíry sa delia na: priesvitné a takmer nepriehľadné.

Nie je to tak dávno, zafíry, ktoré sa skutočne líšia v tmavomodrej alebo tmavozelenej farbe, sa začali klasifikovať ako čierne.Pri umelom osvetlení vyzerajú takmer čierne, ale v skutočnosti majú tmavošedú základňu.

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia sú kamene vysoko hodnotené nie pre svoje farebné vlastnosti, ale pre svoj neobvyklý odtieň perlete a svetlý lesk pripomínajúci čiernu farbu.perla.Ak však bola farba minerálu získaná tepelne, potom sa vplyvom slnečných lúčov stratí.

Mystika čierneho drahokamu

 1. Existuje názor, že zafír čierneho odtieňa je nebezpečný pre jehomajiteľ, a keď sa nosí, bude osoba žiarliť a hrdá.Tento názor je však nesprávny, väčšina zdrojov tvrdí, že čierny minerál pomáha dlhodobo udržiavať čistotu mysle a vždy má otvorený názor.
 2. Klenot tiež zlepšuje vnímanie okolitej reality, zvyšuje sebavedomie a robí svojho majiteľa účelovejším, disciplinovanejším a vyváženejším.
 3. Osobitne dôležité sú zafíry s prítomnosťou 6-lúčového asterizmu.Mnoho svetových náboženských učení hovorí, že taká hviezda je symbolom spojenia Venuše a Marsu, to znamená ženskej a mužskej energie.Cenné sú tiež minerály s 3-lúčovými hviezdami, v ktorých je tiež dôležitá svetlá bodka: tri lúče pôsobia ako symboly viery, nádeje a lásky a takýto kryštál pomôže vysporiadať sa s nešťastníkmi.
 4. Sapphire predstaví svojmu majiteľovi mierumilovnú náladu, zjemní ju, zlepší intuitívne schopnosti a bude mať silné ochranné vlastnosti (čo znamená iné magické vplyvy zvonka).
 5. Použitie nerastov sa odporúča tým ľuďom, ktorí hľadajú prácu (alebo chcú získať oporu v existujúcej).
 6. Čierny zafír pomáha napĺňať tie najtajnejšie túžby.
 7. Magické schopnosti zafíru sa prejavujú aj v zmene charakteru človeka k lepšiemu.Takže ak nosíte kameň blízko tela, vaše myšlienky sa stanú čistejšími a vzrastajúcimi, objaví sa nesebeckosť a ľahšia bude interakcia s ostatnými.
 8. Minerál je dosť „dospelý“, takže nie je vhodný pre mladých ľudí.Šperky s čiernymi zafírmi sa spravidla predkladajú etablovaným jednotlivcom, ktorí urobili úspešnú kariéru a uvedomili si svoju hodnotu.V tomto prípade kameň urobí majiteľa múdrejším, pridá vitalitu, pokoj a dá mu vynikajúcu náladu.
 9. Vďaka energii čierneho zafíru človek ľahko interpretuje skutočné motívy správania druhých, dokáže akútne cítiť neveru, klamstvo a zradu.
 10. Drahokam potláča aj bezdôvodnú agresiu, úzkosť a obavy.Priťahuje to šťastie (napríklad obchodné cesty, ktoré uskutočňujú vedci, námorníci, budú obzvlášť úspešní).
 11. Posilňuje odhodlanie a odvahu.
 12. Dáva svojmu pánovi vnútorný súhlas a teplo.
 13. ​​
 14. Pomáha udržiavať a zlepšovať finančnú situáciu.
 15. A posledná hodnotná vlastnosť - výrobky s čiernymi zafírmi vám vždy pomôžu splniť váš plán, urobiť si zo sebavedomia človeka, rozšíriť jeho obzory a prebudiť túžbu po filozofii.

Liečivé vlastnosti kameňa

Každý prírodný minerál má okrem magických aj liečivé vlastnosti.Lithoterapeuti tomu veriasú schopné absorbovať negatívne energetické vibrácie rôznych patológií, čím prepožičiavajú svojim majiteľom zdravie a vynikajúce zdravie.Samozrejme, nie všetci ľudia tomu veria, ale existuje veľa tých, ktorí namiesto tradičných liekov uprednostňujú terapiu kameňmi.

Pokiaľ ide o zafír čiernej farby, ľudia zo staroveku si všimli svoje liečivé vlastnosti, ktoré sa prejavujú takto:

 • kameň znižuje vysoký krvný tlak (odstraňuje hypertenziu);
 • normalizuje proces zaspávania;
 • úspešne zvláda často sa opakujúce prechladnutie;
 • lieči poruchy pohybového ústrojenstva, chrbát;
 • sa stanú nevyhnutným nálezom pre astmatikov;
 • sa vysporiadajú s rôznymi bronchopulmonálnymi patológiami, poruchami nervového systému;
 • odstraňuje očné choroby;
 • verí sa, že čierny zafír pomôže aj v prípade onkologických procesov.

Je tu však jeden dôležitý bod - iba tí ľudia, ktorí majú čisté myšlienky a majú vznešenú dušu, môžu byť uzdravení pomocou drahokamu.Preto, ak si vyberiete šperky s opísaným minerálom pre inú osobu, mali by ste sa najprv uistiť, že táto bude používať zafírovú mágiu výlučne pre svoje vlastné dobro a nikomu neublížiť.

Na záver je potrebné pozerať sa na informačné video o čiernom zafíre:

Marissa