Čistý štvrtok - čo môžete a čo by ste nemali robiť v tento deň

Čistý štvrtok je jedným zo siedmich dní Svätého týždňa, ktorý sa zvyčajne končí Kristovým vzkriesením.Čo sa musí urobiť v tento deň a čo sa nedá urobiť, učíme sa vďaka starodávnym a moderným znameniam.

Veľká noc je jedným z najstarších a najdôležitejších sviatkov kresťanského náboženstva.Znamená to vzkriesenie Ježiša Krista.Toto je centrom biblickej histórie a základom pravoslávneho učenia.V tejto súvislosti k nám od minulých storočí prišli hlavné slávnosti.Nestratili zmysel a mali praktický význam aj v drsných rokoch, keď bola cirkev v exile.

Čistý štvrtok veriaci tiež rýchlo, chodia do kostola a snažia sa viesť pokojný, zmeraný životný štýl.Ale hlavnou udalosťou tohto dňa je všeobecné čistenie domu a kúpanie pravoslávnej v čistej vode.

) Staroveké ľudové zvyky a tradície

Naši predkovia sa snažili dodržiavať všetky pravidlá tohto svätého dňa.Voda bola v tento deň osobitne žiadaná.Bolo potrebné plávať za úsvitu alebo pred východom slnka prvé lúče slnka.Čistí od hriechov, vylučuje negatívnu energiu, prináša silu, osvietenie duše a tela.Po takomto postupe sa dá očakávať veľa nových nápadov, pozitívnych rozhodnutí a tvorivých akcií od seba a od ostatných.

Získať finančné prostriedkypohoda pomohla viere - nalejte do misky s vodou a vložte do nej pár mincí lesklých a krásnych.Potom touto tekutinou umyte všetky okná a dvere vášho domova, počnúc vchodom.Nalejte špinavú vodu z misy pod strom, ktorý rastie na dvore vášho domu.

Chcete sa zbaviť zlého oka - v stredu od stredy do štvrtka nalejte vodu do džbánu a vložte do nej strieborný riad.Môže to byť lyžica alebo strieborná vidlička.Za úsvitu sa umyte touto vodou.Pre dievčatá táto metóda pomôže nielen odstrániť škodu, ale aj prilákať šťastie a šťastie žien.Budete žiariť svojou krásou a šarmom.Takáto viera dá človeku silu a vôľu pre človeka.Tento rok je veľká šanca nájsť lásku a rodinnú pohodu.

Tí, ktorí sa už dlho považujú za starú slúžku, by sa mali ráno určite umyť a utrieť si tvár čistou utierkou.Takýto obrad pomôže vniesť do vás veselosť, radosť a optimizmus.A ako viete, iba tí mladí ľudia ako muži a rýchlo priťahujú pozornosť.Nezabudnite, že tento uterák, spolu s veľkonočným koláčom a vajcami, by sa mal dať chudobným na Veľkú noc.

Mladá kráska, ktorá sa chce tento rok oženiť, by sa mala ráno pozerať z okna.Ak sa ukáže, že prvý okoloidúci je mladý, očakávajte budúceho manžela.Pre vydatú dámu, ktorá sníva o tom, že sa stane matkou, môže taký pozemok sľúbiť budúcu koncepciu dieťaťa, ak v okne uvidíte deti.

Modlitba čítaná v tento deň prinesie požehnané udalosti pre hlboko veriacich ľudí.Špeciálna magická silaslová hovorili nahlas s veľkou vierou a otvorenou dušou.Úprimnosť zámerov vám poskytne zdravie, šťastie a nádej na úspešný výsledok.

Ak k tomuto dátumu pridáte kvartetovú soľ, sľubuje odkloniť nešťastie a problémy od celej rodiny, poučiť nerozumných detí o skutočnej ceste, dať sebakontrole manželom pred pokušeniami a dať ženám trpezlivosť a porozumenie.Za týmto účelom by mal každý člen rodiny vziať hrsť soli, zabaliť ju do handry a uložiť ju cez noc vedľa ikony Ježiša Krista.Ráno umyte, v prípadoch, keď sa nachádzate v ťažkej situácii alebo máte zdravotné problémy.Štipka soli hodená do jedla môže zmeniť váš ďalší stav a náladu.

Ľudia, ktorí majú veľké nádeje na tento deň a snažia sa splniť všetky obrady pohody, nezabudnite na to najdôležitejšie: pozorovať pôst a byť úprimný vo svojich úmysloch.Hmotné túžby vo vašej duši by nemali presahovať duchovné.

Moderné nápisy

Čo je potrebné urobiť v Pure Štvrtok

Ak sa ráno sprchujete pred prvými lúčmi slnka, je toSľubuje zmeniť svoj život k lepšiemu, veriť v jeho vlastné úsilie a dosiahnuť tento rok úspech.Všeobecne sa verí, že voda v čistý štvrtok má zvláštnu liečivú a magickú silu.Obviňuje sa z jeho sviežosti a čistoty, dokáže uniesť choroby a drobné hriechy človeka.

Hlavnou podmienkou je veriť, že vás môže zmeniť a činiť pokánie zlých skutkov.Osobitná pozornosť by sa mala venovať skutočnosti, že voda by vás mala umyť zhora nadol.Voňavý penový kúpeľ v tomto prípade nebude schopný dosiahnuť požadovaný účinok.

Upratovanie domácností je hlavnou udalosťou čistého štvrtka.Bez neho nebude cesto fungovať na veľkonočné koláče a na vajíčka sa nebude nanášať farba.Iné rituály by ste nemali používať bez toho, aby ste vo svojom byte vykonali všeobecné upratovanie.Je obvyklé umývať a vyčistiť všetko pred Veľkou nocou.Po umytí okien a umytí záclon je vysoká pravdepodobnosť, že zmeníte svoj predchádzajúci pohľad na zdanlivo známe veci.Môžete rozšíriť obzory svojich túžob a príležitostí.

Čisté dvere budú pripravené na to, aby do vášho domu vpustili iba dobrých, potrebných a dôstojných ľudí.Po položení čerstvej podstielky môžu manželia po období chladných a napätých vzťahov dúfať v búrlivé zmierenie.Výzdoba a čistota jedálenského priestoru bude znamením, že budúci rok budete očakávať hojnosť a prosperitu.Nemusíte premýšľať o každodennom chlebe a kríza v krajine vás pravdepodobne obíde.

Pre tých, ktorí naliehavo potrebujú zvýšiť finančné zdroje, musíte v tento deň počítať peniaze trikrát.Je žiaduce pripraviť veľké účty a viesť účet striktne ráno, na obed a večer.

Dievčatá, ktoré v tento deň zostali príliš dlho, by mali navštíviť kaderníka, ktorý uľahčuje zrážky a umývanie vlasov.To sľubuje zvýšenie vašej príťažlivosti u opačného pohlavia.Pri výbere partnera sa budete cítiť istejšie a slobodnejšie.Budete mať možnosť nájsť vás hodnýchživotný partner.

Aby ste splnili najcennejšie a najcennejšie túžby, po všeobecnom upratovaní v dome by ste si mali vymeniť veci, ktoré môžu tematicky súvisieť s vašimi snami.

Čo nerobiť vo štvrtok

  • s cieľom prerušiť pôst pri rôznych jedlách a zanedbávať pravidlá intímnej abstinencie;
  • ignorovanie dochádzky do cirkvi;
  • 45) sedieť na lavičke a slúžiť v Pánovom chráme;
  • upratať byt po čistom štvrtku pred Veľkou nocou;
  • požičiavanie peňazí, vecí, jedla;
  • po všeobecnom vyčistení nalejte vodu do priekopy.
  • ​​