Čo hovoria ľudia o čiernej mačke v dome: dobré alebo zlé

V dome je veľa znakov o čiernej mačke.Najdôležitejšie znamenie je známe každému - populárna povera tvrdí, že stretnutie s čiernou mačkou na ulici je mimoriadne nežiaduce.Negatívom je situácia, keď tmavo sfarbené zviera prechádza cestou: v tomto prípade sa dôrazne odporúča, aby sa trasa ostro zmenila, aby sa predišlo katastrofe.

Poďme však zistiť, odkiaľ také označenie pochádza?Ako je to bežné?Bol čierny oblek vždy predzvesťou zlyhania?

Trocha histórie

Egypťania rešpektovali čierne mačky, dokonca ich uctievali.Súčasne bola čierna mačka považovaná za model milosti a krásy.Ľudia verili, že také zviera so sebou prináša šťastie a milosrdenstvo bohov.

Negatívny obraz čiernej mačky vznikol až v stredoveku, keď sa začal lov na čarodejnice.Počas tohto obdobia sa objavila myšlienka, že skutočná čarodejnica musí mať ako talisman k dispozícii čiernu mačku.Teraz vôbec neveríme čarodejniciam, stále sa však bojíme čiernych mačiek.S najväčšou pravdepodobnosťou úplne zbytočne!

Mimochodom, skutočne populárne myšlienky (napríklad povery národov južnej Európy) tvrdia, že domáce zviera čierneho obleku je vynikajúcim amuletom pre domácnosť.Toto je odvážne a nezrozumiteľné stvorenie, ktoré bude vždy chrániť svojich pánov pred akýmikoľvek negatívami vrátane zlých duchov.Je to pôvabná čierna mačka, ktorá je schopná takýchto výkonov, a vôbec nie rozmaznaných lenivých mačiek svetlej farby.A ešte jedna známka, tentoraz z južnej pologule: v Mexiku, čiernamačka je znakom šťastia, nie nešťastia.Čomu veríte, je vaša voľba!

Vyobrazenia našich vzdialených predkov

Je známe, že starí Slovania rešpektovali mačky čiernej farby.Boli považovaní nielen za neprekonateľné pasce na myši, ale aj za silné amulety.Určite budete prví, kto uvedie tieto zvieratá do nového domu, aby sa mačka spriatelila s duchom domu, šotekom.Podľa myšlienok našich predkov v tomto prípade budú ľudia v dome žiť v pokoji a dobre, v rodine nebudú žiadne hádky a konflikty, bude dom chránený pred lupičmi.Takéto domáce zviera navyše ochráni rodinných príslušníkov pred zlými očami a kazom.Vo všeobecnosti hovorte proti čarodejniciam a nie ich spojencami.

Pravda, existovala jedna negatívna myšlienka - že čierny oblek priťahuje blesky.Z tohto dôvodu bolo domáce zviera počas búrky obvykle prepustené na ulicu.

V Anglicku boli bežné nasledujúce vnímania čiernych mačiek: Briti verili, že čierna mačka, ktorá je veľmi nevyspytateľnou tvorou, ovplyvňuje jej majiteľov a stávajú sa milujúcimi ako obvykle.Mať čiernu mačku vo všeobecnosti znamenalo zvýšenie počtu milostných afér.

Ľudia považovali za skvelé znamenie, ak do domu prišla čierna túlavá mačka.V tomto prípade ľudia verili, že zviera si špeciálne vybralo obydlie, aby ho chránilo pred zlými silami.

Západní Slovania pozorne sledovali, kde zviera rád odpočíva.Na tomto mieste, ktoré sa považovalo za zvlášť výhodné, postavte detskú postieľku.Napríklad v SrbskuVerilo sa, že čierna mačka má farbu pripomínajúcu farbu materskej zeme, a preto môže slúžiť ako symbol úrody a pomôže roľníkom získať bohatšiu úrodu.

A ešte jedna povera: ak mladé dievča založí čiernu mačku, nebude mať problémy s fanúšikmi, bude mať vždy úspech s mužmi.

Moderné povery

Moderné znaky čiernych mačiek sú väčšinou spojené s liečivými schopnosťami týchto zvierat.Všeobecne sa verí, že mačky tmavého obleku majú silnú energiu, a preto môžu liečiť svojich chorých majiteľov.Z tohto dôvodu sami zvieratá ležia na správnom mieste a ležia tam čas potrebný na liečenie.Verte tomu alebo nie - každý si vyberie sám za seba, ale mnohí majitelia čiernych mačiek tvrdia, že príbehy liečenia pomocou domáceho maznáčika sú čistou pravdou.

Mnoho majiteľov čiernych mačiek tvrdí, že ich miláčikovia pomáhajú nielen pri bežnom nachladnutí, ale aj pri vážnejších ochoreniach, ako sú bolesti kĺbov, depresia, závažné psychické stavy a dokonca aj závislosti.Zviera je schopné podporovať svojho majiteľa, preniesť naň energiu, obnoviť rovnováhu síl, zvýšiť náladu.

V Japonsku existujú myšlienky o čiernych mačkách: v tejto krajine sú ľudia veľmi priazniví pre takú neočakávanú situáciu, keď čierna mačka kýcha.Naliehavá potreba mu povedať: „Buď zdravý“ a to ti zaručuje úplnú neprítomnosť zubov na celý život.