Čo nám hovorí dúha na oblohe: rôzne možnosti a znaky

Vidieť dúhu je dúha znakov, ktoré poskytujú nádej.Takéto priaznivé znamenia spojené s našimi predkami najčastejšie prinášali šťastie tomu, kto mal príležitosť vidieť tento jav v mnohých náboženstvách, dúha mala odlišnú interpretáciu, napríklad dúha v kresťanskej interpretácii znamenala prejavy nebeskej moci a v miestnych presvedčeniach jednotlivých národov a pohanstva.dúha tiež znamenala šťastie.

Najdôležitejšia pozornosť sa však venovala tomuto prejavu v nebi ľuďom v Írsku, ktorí tento jav označili za niečo božské a uctievali ho viackrát.Na základe viery írskych obyvateľov sa objavila legenda, že dúha predstavuje cestu, po ktorej po búrke zostupujú na zem malé, ale veľmi chamtivé bytosti zvané škriatkovia.

Podľa mnohých škandinávcov, ak na jeden z obytných domov v dedine dopadla dúha, táto rodina mala mať problémy alebo jeden z obyvateľov tohto domu čoskoro čakal na smrť.Ale medzi Škandinávcami nebola dúha zďaleka hrozným fenoménom, hoci išlo o most medzi svetom živých a mŕtvych, ale človek, ktorý dokázal ísť touto cestou, šiel rovno do neba.A potom mu bolo odpustených veľa hriechov, čo bolo pre obyvateľov Škandinávie najlepšie.

Rôzne možnosti a znaky

Mnoho ľudí, ktorí uctievali pohanskú vieru, ako bolo predtým uvážené, považovalo tento jav za most, cez ktorý duše zosnulého mohli prejsť do sveta mŕtvych, ale okrem tohto presvedčenia existujú aj iné možnosti na interpretáciu tohto fenoménu vnašich predkov, napríklad pred mnohými rokmi, sa vo vzhľade dúhy objavilo také presvedčenie:

 • Ak má dúha zakrivený tvar a zdá sa, že visí nad zemou, naši predkovia verili, že to znamená silné dažde.
 • Ak naopak dúha visí vysoko nad zemou a je silne zakrivená, naši predkovia to interpretovali ako silné hroziace sucho.
 • Ak v dúhe prevažovali prevažne zelené odtiene, znamenalo by to, že dúhy by pokračovali dlhú dobu
 • .
 • Keby v dúhe bolo viac odtieňov žltej, tento farebný prejav znamenal, že v budúcnosti by mala byť v poriadkua počasie sa stabilizuje
 • Ak prevažuje červená farba, potom možno očakávať silný vietor
 • Niekedy môžeme pozorovať dúhu bez dažďa, tento jav je v rozpore so samotnou podstatou pôvodu dúhy, a preto junajčastejšie vysvetlenéOčakáva sa, že čoskoro bude zima a tvrdá zima.
 • Ak však žena chce porodiť chlapca, musí v tomto prípade zistiť, odkiaľ dúha začína a na tom istom mieste si želá počať syna.
 • Pre milovníkov môže dúha symbolizovať, ako javy zosobňujú silnú rodinu, šťastie a šťastie pre mladých.páry, a preto sú izby a svadobný stolík milencov zdobené guľami rôznych farieb v tvare oblúka pripomínajúceho dúhu, ktorý sám o sebe stelesňuje šťastie manželov v spoločnom živote.

Význam nájdenia dvojitej dúhy na oblohe

Jedna dúha je dobrá, pretože sama o sebe predstavuje veľa šťastia, ale čo to znamená, keď sa objaví okamžite na oblohe.dve dúhy.Pre každého veriaceho v znakoch dúhy je jav dvoch dúhov neuveriteľný úspech a podľa ľudí je to práve teraz, keď si môžete urobiť akúkoľvek túžbu. Bez ohľadu na rozsah tejto túžby sa to splní.Ale aj v takomto úspešnom fenoméne existujú zákony, túžba môže byť splnená iba vtedy, keď človek, ktorý si želá, nechce ublížiť iným ľuďom, ak je táto túžba negatívna, je nepravdepodobné, že sa splní.

V rôznych náboženstvách mala jedna aj dve dúhy rôzne významy, napríklad v náboženstve starovekých kresťanov sa verilo, že dve dúhy použil Boh ako príťažlivosť pre ľudí, čoodpustené sú všetky ich hriechy a že koniec sveta nebude.

Rôzni umelci stredoveku dávali prednosť zobrazeniu trónu vládcu vo forme dúhy, ktorá symbolizovala božský pôvod pána, a prejav troch základných farieb sveta, červenej, zelenej a modrej, znamenal pripomenutie predkov potrebe odovzdať učenia mladšej generácie oveľká povodeň a oheň, ako aj nová zem.Aj v náboženstve kresťanov boli zosobnené nielen základné farbylegendy o staroveku, ale aj pre tabule božských darov ľuďom.

Ale okrem náboženského pohľadu na prejavy dvoch dúhov je tu aj vedecké hľadisko, najčastejšie táto osoba zosobňuje blížiace sa nepriaznivé počasie a zlé počasie.

Vzhľad dúhy v rôznych mesiacoch

 • Zvyčajne ľudia venovali osobitnú pozornosť aprílovej dúhe, čo sa vyznačovalo skutočnosťou, že predtým sa verilo, že ide o prvú búrku a nasledujúceza ním je dúha.Znamenalo to, že jar sa na Zemi skutočne etablovala a čas zimy sa skončil.
 • Naši predkovia tiež venovali väčšiu pozornosť samotnej búrke, vzhľadom na jej prejavy konfrontáciu bielych a temných síl, inými slovami medzi zimou a jarom, ktorá bojuje o vodcovstvo v priebehu počasia.A prejav dúhy na oblohe po takomto fenoméne bol považovaný za víťazstvo bielych síl a porážku temnoty, ale keby neexistovala dúha, verilo sa, že zlé sily vyhrá a zlé počasie bude stáť dlho.
 • Výskyt dúhy v zime znamená, že v zime bude sprevádzaná silná zima a mráz, ale to všetko prejde bez následkov.
 • Ale na Sibíri takýto jav znamenal, že blízko kúzla pribúdalo magické stvorenie zvané Strieborné kopyto. Z úderov kopýt sa zrodili rôzne druhy drahokamov a zlata
 • .
 • Tvorba dúhy na jeseň predznamenala našich predkov, čoV určitom časovom období ešte budú pršať a počasie bude chladno, ale čoskoro to všetko pretrvá a na jeseň vás poteší teplé počasie.

Ako predpovedať nadchádzajúce počasie pomocou dúhy

Na predpovedanie počasia dúhy nemusíte mať vždy veľké množstvo vedomostí, musíte poznať niekoľko základných pravidiel,čo vám pomôže.

 • Ak sa na oblohe objaví skoro ráno dúha, počkajte na dažde.
 • Ak však dúhu sledujete ako večerný fenomén, môžeme povedať, že počasie na nasledujúci deň bude dobré.
 • Ak sa počas dažďa objavila dúha a koniec počasia zmizol, dá sa očakávať premenlivé počasie.
 • Ak prší dlho a dúha sa neobjaví ani počas dažďa, ani po ňom, môžete očakávať ťažkosti.
 • Ak však na oblohe existuje niekoľko druhov dúhov, počasie sa čoskoro ustáli.