Čo pomáha ikona Tikhvin Matky Božej

Obraciam sa na ikonu Tikhvina Matky Božej, keď chcem nájsť pokoj, keď cítim, že som v ohrození a potrebujem ochranu.Modlitby vám pomôžu získať pocit neviditeľnej podpory a dosiahnuť úspech vo všetkom.V tomto článku vám poviem o význame tohto svätého obrazu a jeho úžasných zázračných vlastnostiach.

Kde je ikona Tikhvina Matky Božej

Maliari ikon nezohľadňovali obraz Panny, preto táto svätá tvár neexistuje v jedinej kópii.Verí sa, že najdôležitejšou a hlavnou ikonou je kostol Tikhvin.Tento chrám sa nachádza v hlavnom meste našej krajiny.Veriaci veria, že to bol tento svätý obraz, ktorý pomohol vytlačiť nepriateľských útočníkov z Moskvy počas druhej svetovej vojny.

Obraz Panny Márie z Tikhvinu sa nachádza aj v iných kostoloch, chrámoch a katedráloch našej vlasti.Je to tiež v kostole Nanebovzatia Panny Márie, v kláštore Novodevichy, v kostoloch blahoslavených, Bogorodského a ďalších.

Ako pomáha ikona Tikhvina Matky Božej: význam obrazu

Modlitby adresované Tikvvinskej Matke Božej sú zázračné.Existuje veľa príbehov a recenzií o liečbe neplodnosti, riešení najťažšíchproblémy v živote.Sila svätého obrazu funguje, samozrejme, iba s úprimnou modlitbou a skutočnou vierou toho, kto ju oslovuje.

O ktorých vlastnostiach ikony sú legendy:

 1. Pomáha liečiť duševné choroby a choroby kĺbov.Aj chorí, ako aj ich príbuzní sa môžu modliť a modliť sa za zdravie milovanej osoby.
 2. Pomáha pri prijímaní správnych rozhodnutí v ťažkej situácii.Na ikonu sa môžete obrátiť so žiadosťou o pomoc, dať znamenie, aby ste pochopili, čo by sa malo urobiť, aby sa všetko vyriešilo bezpečným spôsobom.
 3. Chráni pred hrozbami nepriateľov a zlými ľuďmi, ktorí sa snažia ublížiť, klamať, nasmerovať na nesprávnu cestu.Modlitby adresované Matke Božej Tikhvinovej sú veľmi mocným amuletom, ktorý môže priniesť šťastie v dôležitých veciach.
 4. Verí sa, že svätý obraz chráni bábätká a ich matky.Ikonu môžete označiť, ak je vaše dieťa nervózne, často choré alebo jeho rodičia neposlúchajú.
 5. Táto ikona je skutočne zázračná.Existujú prípady, keď to pomohlo ľuďom liečiť ochrnutie, epileptické záchvaty, v zriedkavých prípadoch dokonca pomohlo zrakom nevidieť.
 6. Spravidla ide o veľmi silný všeobecný symbol.Ikonové modlitby pomáhajú posilňovať rodinné vzťahy, vytvárajú vzájomné porozumenie medzi všetkými účastníkmi patrimoniálneho systému a majú veľmi silný vplyv na vzťah medzi deťmi a ich rodičmi.
 7. Ženy sa obracajú na svätý obraz, keď chcú otehotnieť a sú uzdravené z neplodnosti.Alebo keď chcú dlho očakávané tehotenstvo, aby pokračovalo ľahko a bez komplikácií.Verí sa, že môžete prosiť o ľahké narodenie, odstráňte ich strach.
 8. Rodičia sa môžu obrátiť na ikonu s modlitbami, aby chránili svoje deti pred negatívnymi vonkajšími vplyvmi: aby sa deti nedostali do zlej spoločnosti, nezaoberali sa nezmyslovými skutkami, žili v harmónii s Bohom a jeho prikázaniami.

To nie je zďaleka všetko, ale najdôležitejšie vlastnosti svätého obrazu.

História a význam

Obraz Panny Márie z Tikhvinu je považovaný za jeden z najzázračnejších.Je spájaný s veľkým počtom zázračných uzdravení a udalostí, ktoré nastali po tom, čo sa ľudia modlili k svätej tvári.Táto ikona existuje už viac ako šesť storočí.

Niektoré historické fakty:

 1. Ikona sa objavila na požiari v chráme, ktorý už predtým trikrát zhorel.Veriaci v tom videli znamenie: kostol by nemal byť drevený, mal by byť postavený dôkladnejšie z kameňa.Výsledkom bolo, že na základe nariadenia kniežaťa bola katedrála Nanebovzatia Panny Márie postavená v 16. storočí.
 2. Pre kresťanov to bolo tiež znamením, že počas vojny s Nemcami ikona zmizla z územia našej krajiny.Stalo sa tak preto, lebo táto ikona bola cenená a poslaná z krajiny do Chicagskej katedrály Najsvätejšej Trojice, aby ju chránila pred poškodením a spálením nacistami.
 3. Predpokladá sa, že nejde iba o ikonu vymaľovanú na plátne.Toto je skutočný zázračný symbol, ktorý otvára Sväté brány pre veriacich, prostredníctvom ktorých sú ľudia sledovaní.ich anjeli strážcovia posielajú svoju lásku a podporu.

Je dôležité, aby modlitby adresované zázračnej tvári boli úprimné a vychádzali zo srdca, potom určite pocítite jeho účinok na seba a svoj život v plnom rozsahu.

​​

Pozrite si video na tému:

Pozoruhodné fakty

Tu sú niektoré zaujímavé historické fakty, o ktorých by ste vás mohli zaujímať:

 • Tento obrázok je najdôležitejším náboženským symbolom novgorodskej pôdy.Ikona má svoj vlastný kostolný sviatok, ktorý sa oslavuje 9. júla.A bolo napísané na konci 15. storočia (niektorí historici hovoria o začiatku šestnásteho storočia).
 • Na ikone sú stopy záberov.Zastrelili ju do bodu prázdneho dosahu, ale našťastie to nespôsobilo veľa poškodenia svätej tváre, pretože guľky nezostali iba sotva viditeľné stopy bez poškodenia samotného plátna - jednoducho sa odrazili.
 • V roku 1613 modlitby ikon pomohli odraziť inváziu Švédov a zastaviť rabovanie kláštora.V náboženských prameňoch sa uvádza, že nováčik kláštora sa objavil ako obraz Panny, ktorý naznačoval modlitbu svätej tváre.
 • Tikhvinská matka Božia patrí k typom ikon pod názvom Hodegetria.Od klasického obrazu sa líši iba tým, že hlava Panny Márie je naklonená opačným smerom.
 • Podľa legendy sa prvý obraz Matky Božej Tikvinovej objavil počas života Panny Márie a bol zobrazený jedným z evanjelistov.Táto skutočnosť potvrdzuje starodávnu históriu obrazu.

Ak význam a popis ikonyodpovedá vo vašom srdci, môžete ju tiež osloviť svojimi úprimnými modlitbami a uistite sa, že získate podporu, o ktorú požiadate.