Čo povedať v vyznaní v cirkvi a ako sa pripraviť na sviatosť

Často prichádzam do kostola na vyznanie, aby som činil pokánie z mojich hriechov, očistil svoju dušu a dostal Božie odpustenie.Táto svätá sviatosť je silnejšia a silnejšia ako akékoľvek iné rituály očistenia, preto odporúčam, aby sa každý človek v chráme pravidelne priznal.V tomto článku vám poviem všetko, čo potrebujete, aby ste poznali farníka, ktorý sa o tomto ceremoniáli rozhodol prvýkrát alebo chce lepšie porozumieť duchovnému významu priznania.

Obsah
  1. Príprava na priznanie
  2. Ako sa priznať a správať sachrám
  3. Ako prebieha priznanie
  4. Aký je zmysel pokánia za priznanie?
Príprava na priznanie

Príprava na priznanie sa musí vykonať v dostatočnom predstihu.Najlepšie je pripraviť niekoľko dní.

Čo by sa malo urobiť:

  1. Na kus papiera napíšte zoznam hriechov, v ktorých budete činiť pokánie s kňazom v kostole.
  2. Čítať cirkevnú literatúru, ktorá popisuje všetky znaky sviatosti vyznania.
  3. Priznaj svoje hriechy, že existujú a ty si ich spáchal.Zároveň človek nemusí hľadať vinníka, snažiť sa ospravedlniť a presunúť zodpovednosť.Kajajte sa predovšetkým pre seba: „Áno, urobil som to a len ja som vinný za svoje skutky.“
  4. Náznakom toho, aké hriechy by mali byť na zozname, môže byť denný denník, v ktorom si všimnete, čo ste počas dňa urobili.Označte v ňom, že ste urobili dobre a čo je zlé.Vyskúšajte svoje myšlienky, emócie a činypozorne sledujte a „chyťte“ sa v negatívnych stavoch.
  5. Požiadajte tých, ktorých ste urazili, o odpustenie.Pokúste sa zmieriť s nepriateľmi.Pokúste sa nadviazať kontakt s tými, s ktorými ste už dlho hádali, a nekomunikujte.Aj keď neobnovíte komunikáciu, úprimná konverzácia očistí vašu dušu a srdce.
  6. Zaveďte každodennú rutinu modlitby.Večer si prečítajte kánony: Kajúcny a premenený na Pannu.

Je dôležité pochopiť, že osobné priznanie (keď vy sami vyznávate svoje hriechy a pokánie) sa líši od cirkevného rituálu (jeho význam je hlboké pokánie a túžba očistiť sa od hriechov, aby sa v budúcnosti neopakovalo).,

Ďalšou fázou je priznanie kňaza.Vzhľadom k tomu, že musíte prekonať seba tým, že poviete cudzincovi o svojich nepríjemných konaniach, môžete ich hlboko realizovať, prekonať pocity viny a hanby a vyvodiť správne závery.

Ak máte problémy so zoznamom hriechov, zakúpte si v cirkevnom obchode špeciálnu brožúru, ktorá obsahuje úplný popis samotnej sviatosti a podrobný zoznam hriechov.Má tiež všetky potrebné materiály o tom, ako sa pripraviť na priznanie.

Ako sa priznať a správať sa v chráme

Akonáhle začnete pociťovať ťažkosti v duši, keď spáchané pochybenie nedá odpočinok a vaše myšlienky sú plné negativity, nadišiel čas.za vyznanie v cirkvi.

Odpustenie, ktoré dostanete po úprimnom pokání, vám dávapocit úľavy a uvoľnenia.Aké pravidlá priznania existujú:

  1. Môžete sa priznať až trikrát týždenne.Robiť to však často nie je vôbec potrebné.Je možné, že vaše hriechy nie sú také závažné, a budete musieť kňaza činiť iba raz mesačne alebo menej.Sledujte svoje pocity.Ak máte pocit, že stojí za to hovoriť znova, príďte k ďalšiemu priznaniu.
  2. Aby ste sa zbavili trápnosti a pocitu obmedzení, skúste zamerať svoje myšlienky presne na úprimnú túžbu očistiť svoju dušu a vedomie od negativity, získať odpustenie a požehnanie od Boha.
  3. Pripravte si zoznam spáchaných hriechov pred sviatosťou, aby ste nestratili čas spomínaním na to, na čo ste zabudli.
  4. Ak sú hriechy, ktoré ste spáchali, dosť závažné, kňaz môže po priznaní uložiť pokánie - trest, ktorým získate odpustenie.Malo by byť zrejmé, že bude potrebné riadiť sa pokynmi.

Najlepší čas na priznanie je buď čas po večernej liturgii, alebo ráno pred začiatkom bohoslužby.

Ako sa priznanie priznáva

Existuje niekoľko možností priznania:

  • Všeobecne, keď ľudia vyslovujú svoje hriechy spolu počas špeciálnej služby.
  • Na základe dohody s kňazom môžete získať jeho osobné publikum a priznať tête-à-tête.
  • ​​
  • Vo výnimočných situáciách (napríklad ak je človek vážne chorý) môže byť kňaz pozvaný domov.Výnimka sa najčastejšie robí iba v prípadoch, keď"Sinner" pri smrti.

Mali by ste byť pripravení na skutočnosť, že pred sviatosťou vám kňaz položí niekoľko otázok.Mali by sme im odpovedať úprimne a bez rozpakov.Zvyčajne sa pýta, či sa často modlíte, prichádzate do chrámu, dodržiavate Božie prikázania atď.

Sviatosť sa teda koná v niekoľkých etapách:

  1. Predbežný rozhovor s otázkami kňaza.
  2. Čítanie hriechov zo zoznamu, vyjadrenie túžby činiť pokánie a získať odpustenie.
  3. Nakoniec kňaz prečíta modlitbu a zlomí zoznam hriechov.To znamená, že priznanie sa skončilo a dostali ste rozhorčenie.
  4. Potom sa na tvoju hlavu postaví epitrachilus, ktorý symbolizuje Božie požehnanie a milosrdenstvo.Na konci obradu položte svoje pery na evanjelium a kríž, ktoré sa zvyčajne nachádzajú na konci chrámu.

Pozrite si video o tom, ako správne pomenovať hriechy v priznaní:

Prečo sa kajať s priznaním?

Aby sme sa pri prvej návšteve sviatosti necítili trápne, treba vedieť, že človek musí hovoriť priznaním.Často sa stáva, že ľudia sa snažia sformulovať svoje činy iba „hlavou“ a zabudli, že pokánie musí vychádzať zo srdca.Naliehavo vás žiadam, aby ste sa príliš nezaujímali o presnosť formulácie, ale aby ste povedali všetko, ako sa cíti vaša duša.Môžete dokonca hovoriť jazykmi, aký je rozdiel?Boh vás počuje a chápe.

Tu je niekoľko odporúčaní:

  1. Nikdy sa nesnažte ospravedlňovať kňaza, neobviňujte svoje zlyhania, problémy a hriechy.ich ľudí.Uvedomte si, že ste sami zodpovední.
  2. Dlhé príbehy s mnohými podrobnosťami sa tiež nevyžadujú.Týmto spôsobom sa môžete vyjadriť svojej mame alebo priateľke a váš otec iba vymenoval všetky hriechy.Iba fakty - bez odhadov, vysvetlení alebo ospravedlnení.Tiež nie je potrebné uvažovať, prečo je to tak.
  3. Môžete činiť pokánie: v siedmich smrteľných hriechoch sú negatívne emócie, ktoré prejavujete ľuďom, v nesprávnom správaní, ktoré by mohlo niekomu ublížiť.

A pamätajte: nezáleží na tom, či poznáte pravidlá alebo nie.Cirkev vás vždy vyzve a povie vám, ak na niečo zabudnete, pomoc.Neboj sa pozerať hlúpo a trápne, buď úprimný a počúvaj svoje srdce.