Čo treba urobiť v čistom štvrtku 2019 podľa znakov a ľudových zvykov

Zvážte náznaky čistého štvrtka a toho, čo je potrebné urobiť v ten deň, aby sa zaistil blaho rodiny.V skutočnosti máme na mysli dobrý štvrtok v poslednom týždni pôstu pred Veľkou nocou.

Nasledujúci deň je Veľký piatok, deň prísneho pôstu, ktorý by mal byť teoreticky venovaný najtemnejším pred Veľkonočným spomienkam, potom sa začína Svätá sobota av sobotu večer sa konajú veľkonočné sviatky, sprievod, vyhlásenie sviatku sviatočnej nedele,A tak sa ukazuje, že Veľký štvrtok je jediný možný čas pred Veľkou nocou na usporiadanie domu.Preto sa objavil názov „čistý štvrtok“.

Za viac ako 1000 rokov kresťanstva sa Čistý štvrtok stal tradíciou, objavili sa zvyky, rituály a ľudové znaky, čiastočne ich kresťanstvo, čiastočne z ľudových názorov a miestnych náboženstiev.

Populárne značky pred Veľkou nocou v roku 2019

 • Čistý štvrtok je čas na všeobecné čistenie.Musí ho napĺňať celá rodina, veriaci a neveriaci.Možno nebudete veriť vo vzkriesenie, nepripisujete význam cirkevným sviatkom, ale rituály, ktoré existovali pred kresťanstvom, neboli formované od nuly.Existujúce hygienické požiadavky.Vskutku, raz ročne sa musí všetko dobre umyť.Na tento účel je určený osobitný deň.- Čistý štvrtok.Ak sa nechcete blázniť sami - nebojte sa, zavolajte čistiacu spoločnosť.
 • Čistenie sa musí začať skoro ráno.Toto je významný moment.
 • Musíte sa dostať do šatní, mezanín, utrieť krištáľ a sklo, očistiť striebro, umyť okná, vyhodiť schátralý nábytok, vyhodiť koberce, potriasť matracmi.
 • Rozdelenie dlhov vo štvrtok, aby sa vstúpilo do nového roka, je obnovené, je založené na časoch, kedy sa nový rok začal na jar.Požičiavanie a požičiavanie čistého štvrtka je veľmi nežiaduce.
 • Je vhodné umývať podlahy „striebornou vodou“.Na prípravu takejto vody sa strieborný predmet ponorí do vody na deň alebo noc.Existujú vodné filtre, ktoré tiež používajú na čistenie prospešné vlastnosti striebra.Z filtra môžete zbierať striebornú vodu.Voda so striebornými iónmi má mierny baktericídny účinok, dokonale absorbuje a umýva zlé emanácie.Hlavnou úlohou je maximálna sterilná čistota v dome.
 • Deň sa končí kúpeľnými procedúrami.Po tvrdej práci sa dobre umyte.To je veril, že voda zmyje všetky ťažkosti, vplyv ostatných ľudí, ohováranie a klebety.
 • V tento deň sú deti vyrezávané pre šťastie.
 • Nasledujúci deň môžete začať pečať veľkonočné koláče a maľovať vajcia - pripravte sa na Veľkú noc.

Ako pripraviť kvartérnu soľ

Kvartérna soľ sa používa na výrobu obkladov, obkladov a na ohrev počas celého roka.Soľ sa zahrieva, zabalená do látky a aplikuje sa na boľavé miesto.Takto sa lieči sinusitídabronchitída, choroby kĺbov.Tradičná medicína sa týka otepľovania opatrne.

Na prípravu kvartérnej soli sa v peci alebo v mikrovlnnej rúre pečie obyčajná kamenná soľ.Predtým pečené v rúre.Po upečení sa kvartérna soľ zasvätí v kostole a uloží sa oddelene od jedla.

Čo nemusíte robiť v čistý štvrtok

 1. Vo svätý týždeň, najmä v čistý štvrtok, je lepšie žartovať so zlými silami, šťastím, láskavými kúzlami ainá okultná prax.Je vhodné nehrať hazard, žiadne hry za peniaze - môžete prísť o šťastie rok vopred, nevytvárať stávky, niečo za nič netvrdiť a za hlavu sa nezaručovať.Na čistý štvrtok si nemôžete požičať ani malé množstvo.Je lepšie odmietnuť uzatvárať obchodné transakcie v tento deň.
 2. Nezdieľajte výrobky, nástroje, kuchynský riad, vybavenie.Ak vás kolega požiada o zapožičanie ceruzky, musíte odmietnuť alebo počkať do piatka.
 3. Vykonávanie obradov počas svätého týždňa je nežiaduce.Ak bude úspešný, môžete prejsť, iba ak ste v Kristovej neveste, teda v mníške.Pre nezosobášené dievčatá v týchto dňoch je lepšie držať sa čo najskromnejšie, nevenovať sa príliš veľkú pozornosť sebe a už na Veľkú noc sa obliecť a začať flirtovať.Veľkonočný týždeň je považovaný za najlepší spôsob na sprostredkovanie stretnutí, sprostredkovanie stretnutí a zasnúbenie.V vášnivom týždni angažovanosti, oznámení o budúcej svadbe je návrh na manželstvo dosť riskantným krokom.Nič zléstane sa to a vaša láska nebude fúkať ako dym, ak budete čakať iba týždeň na priaznivú chvíľu.

Záver

Znaky pre čistý štvrtok majú kultúrny a sociálny význam.Obnovenie čistoty a poriadku nikoho neubližuje bez ohľadu na náboženstvo.Zoznámte sa s Veľkou nocou v čistom a čerstvom dome, bez dlhov, zbavte sa starého koša - vynikajúci začiatok do novej etapy.Jar, čas zmŕtvychvstania prírody, kvitnutia - najlepší čas na implementáciu najodvážnejších nápadov.