Čo zasiahne a zapôsobí na diamantový kameň

Diamant je najťažší zo všetkých minerálov, ktoré sa dnes nachádzajú v prírode.Vyskytuje sa v dôsledku vystavenia ultra vysokej teplote a tlaku.Diamanty sú z väčšej časti bezfarebné, ale môžu sa vyskytnúť aj rozdiely so žltou, zelenou, modrou alebo ružovou farbou.Čierne a hnedé diamanty sú tiež známe.

)Všeobecné informácie o diamantu

Diamanty z čias šedovlasého staroveku boli medzi spravodlivým sexom najmä láska a dopyt.Preto nie je prekvapujúce, že kamene boli medzi piatimi najdrahšími minerálmi.

Diamant je v skutočnosti diamantom brúsený diamant diamant.Rez diamantom pozostáva z nasledujúcich bodov: v dôsledku toho by kameň mal mať 57 tvárí, z ktorých 24 je v pavilónovej zóne a zvyšných 33 v korunke.

Názov „diamant“ nijako nesúvisí so žiadnymi inými kameňmi (iba diamant je výnimkou) alebo s drahými tvárami.Diamant vo svojom zložení je čistý uhlík, preto sa vyznačuje veľmi vysokým stupňom tvrdosti.

Kameň symbolizoval silu, úspech, luxus a víťazstvo.Miesto narodenia diamantu je tradične India.A v Európekameň sa objavil až v piatom alebo šiestom storočí pred naším letopočtom.

V tom čase bol minerál veľmi známy svojimi úžasnými liečivými vlastnosťami, silou a samozrejme dokonalými estetickými vlastnosťami.Výrobky s diamantmi mohli nosiť iba elity spoločnosti.

Ľudia prišli na spracovanie drahokamu s potrebným rezom neskôr.Úplne prvý diamant vytvoril Louis de Bernell. Táto udalosť sa konala v 15. storočí.Okamžite ho získal vojvoda z Burgundska, Charles Bold.

Liečivé vlastnosti diamantov

 • diamanty pomáhajú znižovať teplo;
 • zmierňujú infekčné patológie;
 • úspešne bojujú proti únave, zlepšujú metabolizmus v tele;
 • diamantmi budú chrániť svojich majiteľov pred žalúdočnými patológiami a nedostatkom spánku;
 • kameň sa používa ako amulety na sklerózu, prítomnosť obličkových kameňov, kožných patológií a duševných chorôb (medzi ktoré patrí schizofrénia a depresia);
 • Odborníci na jogu tvrdia, že minerál má veľmi silnú energiu, ktorá zlepšuje fungovanie srdca a mozgu, ako aj stav celého éterického tela;
 • podľa ajurvédskych pojmov sa diamanty môžu používať ako činidlá proti starnutiu.Má také jemné vibrácie, ktoré priaznivo ovplyvňujú fungovanie hlavného motora tela, posilňujú nervový systém a aktivujú mozog.

Odpradávna sa verilo, že diamant nosený v prstencoch môže posilniť celé telo a chrániť jeho majiteľa pred rôznymipatologické procesy.

Magické vlastnosti kameňa

 1. Diamant sa vyznačuje veľmi silnou silou liečiť ľudské telo a ducha a tiež schopnosťou zosilniť účinok.iné minerály.Zároveň však nezabudnite, že kameň môže jeho majiteľovi priniesť šťastie aj neúspech.
 2. Diamant symbolizuje nevinnosť, statočnosť, nebojácnosť, dokonalosť, neporaziteľnosť.Prispieva k posilneniu všetkých energetických centier človeka, napĺňa ho silou, odvahou, robí ho úspešnejším a šťastnejším v rôznych oblastiach života.A tiež chrániť pred akýmikoľvek negatívnymi vplyvmi zvonka.
 3. Ľudia, ktorí nosia šperky s diamantmi, uľahčujú kontakt s ostatnými, oveľa menej konfliktov.Minerál vám umožní ukázať všetky najlepšie aspekty identity jeho majiteľa.
 4. Kamene so zelenými odtieňmi na ochranu matiek.
 5. Je všeobecne známe, že diamant sa musí darovať, nie kupovať sám.Je však potrebné klenot prezentovať veľmi opatrne, pretože je zosobnený láskou a čistotou.A prezentovaný ako prezentácia ukladá osobe povinnosť byť verný, ako aj svojmu darcovi.
 6. Diamanty sa používali ako antidotum.

Obyvatelia Východu sa domnievali, že diamanty darované príbuznými alebo zdedené mali pozitívny účinok.A ak ste si kúpili kameň, nemôžete ho okamžite nosiť - musíte ho ležať v dome sedem rokov.

To istékamene, ktoré boli ukradnuté alebo získané nečestným spôsobom, prinesú hlavám ich majiteľov veľa smútku a môžu dokonca urýchliť jeho smrť.

​​

Pri získavaní kameňa je tiež dôležité venovať osobitnú pozornosť jeho stavu - preto diamanty, ktoré majú vnútorné chyby, spôsobujú problémy.

Diamant ovplyvňuje stav Sahasrary (parietálna čakra).Má projektívnu (uvoľňovaciu) Yangovu energiu.

Informácie od astrológov

Astrológovia tvrdia, že kameň je pre Barana najvhodnejší - zameria sa na svoje prirodzené odhodlanie.

Odporúča sa, aby sa výrobky, ktoré sú predmetom tohto balenia, nakupovali v 15. deň lunárneho dňa a položili na ľavú stranu na ukazovák.Je žiaduce, aby minerál bol neustále v kontakte s pokožkou, čím sa jeho liečivé vlastnosti ešte zvýraznia.

Kameň sa nachádza v rôznych odtieňoch, z ktorých každý zodpovedá určitej konštelácii zverokruhu:

 • červené diamanty (element ohňa) sú vhodné pre Barana, Leva a Strelca;
 • žlté kamene (vzdušný prvok) - pre Váhy, Vodnáry a Blíženci;
 • modré kamene - stelesňujú sa s vodným prvkom (a zodpovedajúcimi konšteláciami);
 • a biele sú prijateľné takmer pre všetkých.

Kameň má okrem pôsobivých liečivých a magických vlastností aj veľmi majstrovský, šikovný „charakter“.Pretože má veľkú moc, vyberie si rozhodujúceho, sebaistého vo svoje vlastné schopnosti a „majiteľa“ ako majiteľamorálne ľudský.

Ale pre diamant je dôležitá aj schopnosť pochopiť úprimnosť majiteľa.Minerál bude sponzorovať iba tých ľudí, ktorí žijú s dobrými myšlienkami a otvorenou mysľou.A drahokam určite potrestá zlo a negatívne osobnosti tým, že mu pošle rôzne ťažkosti.

Okrem duchovných kvalít pre diamanty sú dôležité aj sociálne postavenie človeka, jeho túžba po kariére, aby sa uskutočnil vo vybranom povolaní.S týmito vlastnosťami sa môžete spoľahnúť na pomoc a podporu minerálu.

Výrazný význam má aj vzhľad diamantov: oplatí sa opustiť výrobky, ktoré obsahujú vnútorné škvrny, praskliny, triesky alebo škrabance.Nie je potrebné zaobchádzať s použitím kameňov zlej kvality alebo šperkov iných ľudí.

A ak sa rozhodnete kúpiť diamantové šperky sami, nemali by ste sa ponáhľať.Vezmite si produkt, ktorý sa vám páči, do svojich rúk, pričom sledujte vnútorné pocity.Bezpečný nákup si môžete kúpiť iba vtedy, ak pocítite spojenie s minerálom.

Na to, aby mohol prevziať úlohu vášho amuletu, je potrebné s ním zaobchádzať s maximálnym ohľadom: zabezpečiť správne skladovanie a starostlivosť.A ak ste dostali diamanty ako darček, obráťte sa na ich osud a históriu.Nechajte diamanty ozdobiť váš život a priniesť doň iba dúhové tiene!

Marissa