Coleus - Známky a povery

Každá rastlina, vrátane domu, má jedinečnú energiu a charakter.Coleus, ktorý patrí do rodiny Labiaceae, potvrdzuje túto teóriu svojím príkladom.Kvet má veľmi silný energetický potenciál a má tendenciu eliminovať stojaté, nízke vibrácie a nahradiť ich hornými, čistými a zdravými.O koléliách je veľmi veľa znakov a povier, s ktorými vás v tomto materiáli predstavíme.

Všeobecné informácie o Coleus

Toto je veľmi účinná okrasná rastlina, ktorá má jasne červenohnedé listy orámované zeleným okrajom. Starostlivosť o coleus nie je náročná : rastlina uprednostňuje slnečné miesta, potrebuje mierne zalievať a len miluje štípanie (rezanie).

Rodiskom tejto kvetiny je Ázia.Odtiaľ po niekoľkých storočiach semená coleus prichádzali do domácich krajín.Je potrebné poznamenať, že kvetina má ďalšie krstné meno - žihľavu, ktorá je medzi ľuďmi obľúbenejšia.

Kvetu má veľké množstvo pozitívnych vlastností(o ktorých budeme diskutovať neskôr), ale existujú aj negatívne vlastnosti, napríklad pomsta.Závod neodpúšťa majiteľom ľahostajnosti a vyžaduje, aby sa mu venovala dostatočná pozornosť.

Ľudové omeny z Coleus

Najprv sa pokúsime zistiť, čo sú znamienka v zásade.Pod pojmom „znamenie“ sa myslia dva alebo viac objektívnych (to znamená tie, ktoré nie sú závislé od osoby) udalosti, ktoré nasledujú jeden po druhom.V tomto prípade je počiatočná udalosť akýmsi znakom alebo signálom následnej udalosti.

Pokiaľ ide o samotný coleus, sú s ním spojené tieto príznaky:

1.Ak sa závod začal nevysvetľujúco vysúšať a vysychať , znamená to sanitku jedného z členov domácnosti.Je potrebné poznamenať, že toto znamenie má určité dôvody: aj keď taký energeticky silný kvet vytiera, znamená to, že v domácnosti je povinné dôkladné čistenie.A všetci, ktorí žijú v dome, by mali venovať zvýšenú pozornosť zdraviu.Dovolenka a obnovenie síl a energie vás neruší.

Určite je možné, že coleus ochorel z banálneho dôvodu - nebol napojený včas alebo boli listy odrezané.Potom musíte začať s obnovovaním kvetu čo najskôr, inak vás rastlina určite pomstí na taký neúctivý postoj.

2.Ak umiestnite závod na pracovisku, napríklad v kancelárii,kvetina prinesie veľa šťastia v podnikaní.Táto značka má celkom dobrý základ - rastlina má vynikajúce vlastnosti čistiaceho priestoru od negatívnych, pomáha neutralizovať zbytočné vedľajšie účinky.

Okrem toho listy kvetu vylučujú špeciálneéterický olej, ktorý má príjemnú vôňu, veľmi podobný mäte.Na podvedomej úrovni táto látka začína aktivovať mozog, prispieva k aktívnejšej tvorivej práci.

Povery o tomto kvete

Povery sú nepravdivé súvislosti medzi subjektívnymi udalosťami (tými, ktoré závisia od osoby).Spravidla sú podporované ojedinelými prípadmi náhody alebo prispôsobenia udalostí požadovanému výsledku.

S výskytom coleus u našich ľudí vznikol dostatočný počet povier o ňom:

  • Neodporúča sa udržiavať kvetinu doma,pretože podľa povery je schopný človeka zbankrotovať.,Korene tohto predsudku siahajú ďaleko späť v čase, keď bol coleus alebo „žihľava“ nazývaný krotón pre chudobných.Croton vo svojom vzhľade je veľmi podobný „žihľave“, ale má vyššie náklady a pomerne komplikovanú osobnú starostlivosť.
  • Kvitnutie coleusu počas zimnej sezóny poukazuje na chudobu. V staroveku sa verilo, že ak izbová rastlina začne kvitnúť v zime, mohlo by to sľubovať hlad.Toto bolo vysvetlené celkom jednoducho - v zime bývalo v zime zvyčajne veľmi chladno.A ak izbová rastlina, ktorá stála na studenom okne, náhle rozkvitla, znamenalo to, že zima bola dosť teplá, takže na ulici bolo málo snehu a plodina mohla zomrieť.Dnes sú všetky apartmány vybavené kúrením, na zimu sú zateplené okná alebo na nich sú nainštalované okná s dvojitým zasklením.Preto môže termofilný hosť kedykoľvek kvitnúť z horúceho tropického štátu.roky, a človek nemôže slepo veriť tejto povere.
  • Pomerne často sa táto rastlina označuje ako manžel. To znamená, že ak osamelé dievča začne v jej dome coleus, nápadníci od nej „utečú“.V tomto prípade je povera vysvetlená „mŕtvym telefónom“.Od staroveku bol Coleus považovaný za muhónu, pretože muchy a ďalší škodcovia na ňom nepristáli.
  • Ak v byte rastie coleus, môže v ňom dôjsť k požiaru. Táto povera je s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobená jasnými listami rastliny, ktoré zo strany vyzerajú veľmi podobne ako malý plameň.Ale ak ste na túto povieru príliš ohromení a nedokážete ju dostať z hlavy, je lepšie nechať kvetinu vo vašom dome, aby ste nešťastní na podvedomej úrovni.

Zaujímavé fakty o kvetine

  • Ak máte na okne rastúci coleus, nedostanete žiadne mory.hrozné. Táto rastlina podporuje atmosféru čistoty a netoleruje život spolu s parazitmi.
  • Na listoch coleus sú malé hľuzy, ktoré pôsobia ako šošovky. V dôsledku odrazeného svetla z týchto prírodných šošoviek majú listy takú jasnú farbu.Ak chcete túto skutočnosť overiť, vložte kúsok coleus do pohára naplneného horúcou vodou.Hľuzy prasknú a listy sa zmenia na zelené, rovnako ako všetky bežné rastliny.
  • Môžete zmeniť farbu listov coleus vodou, do ktorej bolo pridané potravinárske farbivo.Po vyliatí rastliny takou vodou bude veľmi nápadné, ako stúpa po priehľadnej fóliistopka.

Určite nebudete ľutovať, ak sa rozhodnete vysadiť túto úžasnú rastlinu doma.Naplní váš domov a vás pozitívnou energiou, pritiahne veľa šťastia v podnikaní a zlepší vašu náladu.