Domácnosť: značky a zvyky

Sťahovanie do nového domu je zvyčajne spojené so zmenou k lepšiemu.Ľudia veria, že k zmene života vo všeobecnosti prispeje iné prostredie.To je čiastočne pravda, ale ak chcete nájsť šťastie v novom dome, musíte poriadne zorganizovať premiestnenie a otepľovanie domácnosti.

Existuje mnoho znakov a zvyklostí spojených so zmenou bydliska, ktoré naši predkovia stále používali.Získali sme nový byt a tiež chceme urobiť krok v súlade so starými tradíciami.O tom, ako zorganizovať domácnosť a aké príznaky by ste mali venovať pozornosť, poviem v tomto článku.

Staroveké znamenia

Ak chcete žiť šťastne a bohato v novom dome, pri premiestňovaní sa musí dodržiavať niekoľko pravidiel:

 1. Vezmi so sebou koláčiky.Šotek je strážcom rodiny, preto ho treba pozvať do nového bytu, čo sa dá urobiť niekoľkými spôsobmi.Ak má dom metlu, musíte ju vziať so sebou, pretoževerí sa, že pod ním žije šotek.Najprv by ste však mali zamiesť kuchyňu a zhromaždiť podstielku do látkového vrecka.Môžete si tiež vyzdvihnúť šotek v novom byte so starými opotrebovanými topánkami.V noci ostáva papuče alebo topánka, než sa presunú pod šatník alebo pohovku a požiadajú brankára, aby sa presťahoval do nového domu.Ráno sa do jednej z vriec vložia topánky a veci sa otvoria.až potom, čo prekročili prah nového domu.
 2. Mince pre prosperitu.Posledná osoba, ktorá opustí byt pri sťahovaní, musí hodiť niekoľko mincí na podlahu.Energia peňazí sa tak ušetrí v miestnosti a ďalší nájomníci nebudú mať finančné problémy.V novom byte by ste tiež mali hodiť pár mincí na podlahu, aby ste pritiahli bohatstvo, a až potom môžete priniesť veci.Pre pohodlný život môžete vykonávať aj rituál s chlebom.Na predchádzajúcom mieste pobytu musíte cesto miesiť a na ňom upiecť chlieb.
 3. Starší prichádzajú ako prví.Existuje viera, ktorá hovorí, že pre blaho obyvateľov je dom obetovaný.Spravidla je to osoba, ktorá ako prvá prekročí prahovú hodnotu.Verilo sa, že zomrel pred ostatnými členmi domácnosti, a tak najstarší člen rodiny vstúpil do domu ako prvý.V priebehu času sa zvyk trochu zmenil - prvý, kto začal prenajímať mačku do domu.Tento zvyk sa tiež uskutočňoval s cieľom odradiť temné sily, a preto je absolútne nevyhnutné, aby mačka mala čiernu farbu.
 4. Výber miesta pre lôžko.Už dávno sa objavilo znamenie, ktoré hovorí: „Kde mačka leží - musíte tam dať posteľ.“Je to kvôli tomu, že mačky cítia negatívnu energiu a vedome sa tomu vyhýbajú, preto idú spať na najpokojnejšie miesto.
 5. Všeobecné čistenie.Predtým, ako prinesiete veci do nového domu, musíte vykonať všeobecné upratovanie a odporúča sa zúčastniť sa na ňom všetci členovia rodiny.Tak pranénegatív, ktorý by mohol zostať po predchádzajúcich majiteľoch, a priestory sú nasýtené energiou nových obyvateľov.Soľ sa musí pridávať do vody použitej na umývanie povrchov.Za starých čias boli na konci čistenia rohy pokryté medom, takže obyvatelia mali sladký život.
 6. Upratovanie priestorov.Aby sa noví majitelia zbavili zlých duchov a negativity v dome, pred usadením sa v miestnosti vyfumovali špeciálnymi bylinkami, alebo obchádzali všetky rohy sviečkou a čítali modlitbu „Náš otec“.Potom bola na ochranu zavesená podkova nad prednými dverami a mala by to urobiť hlava rodiny.
 7. Slávnostný stôl.Nezabudnite usporiadať párty pre domácnosť, ktorá zvolala všetkých blízkych príbuzných.Každý hosť si musí priať prenajímateľom.

Najbežnejším znakom šťastného života v novom byte je pavúk, ktorý deň po presťahovaní prepletal web.Dnes ľudia špeciálne prinášajú do nového obydlia črepník s pavúkom, ktorý žil v rovnakom byte.Bol umiestnený na okenný parapet v obývacej izbe, a ak by ráno bola sieť tkaná v kvetináči, majitelia očakávali materiálne bohatstvo a prosperitu.

Domáce upratovanie vo Feng Shui

Dnes málokto používa staré znamenia a zvyklosti na domácke otepľovanie, najviacľudia dávajú prednosť feng shui.Toto učenie je zamerané na symbolické skúmanie vesmíru a dosiahnutie energetickej rovnováhy v živote človeka a jeho prostredia.Podľa spoločnosti Feng Shui sa musia pre domácnosť dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Preúspešný ťah si musíte zvoliť ten správny dátum.Pomôže to kalendár Feng Shui alebo čínsky lunárny kalendár.
 2. Veci sa musia previesť do 1 dňa a je dôležité začať proces ráno.Zo starého bývania by ich mali vziať cudzinci, napríklad priatelia alebo sťahováci.A noví obyvatelia musia veci priniesť priamo do nového domu.
 3. Budúcim majiteľom sa pred presťahovaním do nového domu neodporúča, aby šli s prázdnymi rukami.Ak potrebujete navštíviť dom, napríklad na upratovanie, určite si musíte vziať niečo zo svojho predchádzajúceho bydliska a nechať ho v novom byte.
 4. Človek by mal začať prinášať veci s najcennejšími a najdrahšími predmetmi.Podľa feng shui toto pravidlo podporuje bohatstvo a prosperitu.
 5. Tehotné ženy sú dôrazne odrádzané od pohybu z jedného miesta bydliska na druhé.Ak tomu nie je možné vyhnúť, potom by sa nastávajúca matka nemala podieľať na procese zhromažďovania a prepravy vecí.
 6. Po premiestnení sa musí staré puzdro dôkladne umyť.V žiadnom prípade by ste nemali zanechávať neporiadok a poškodené veci by sa mali opravovať.S takým gestom vyjadrili predchádzajúci majitelia vďaku domu, v ktorom bývali nejaký čas.
 7. Nový byt si pred premiestnením tiež vyžaduje čistenie.Okrem čistenia odborníci spoločnosti Feng Shui odporúčajú na chvíľu otvoriť všetky okná a dvere, otvoriť kohútiky v kúpeľni a kuchyni a zapnúť svetlá vo všetkých izbách.Potom musíte ohriať kanvicu na pitie v novom dome prvýkrátnejaký čaj.Hudbu môžete zapnúť a vytvoriť tak príjemnú atmosféru.

Známky o domácom teple

Musí sa oslavovať presťahovanie do nového domu.Za starých čias bolo zvyčajné usporiadať 2 oslavy.Prvý deň sa v novom dome zišli blízki príbuzní na večeru a pripravilo sa niekoľko vynikajúcich jedál.Pred začiatkom jedla bolo otvorené šampanské.Po hostine v kuchyni zostali pochúťky pre šotek.

O niekoľko dní neskôr usporiadali večernú párty pre priateľov a známych, ktorí hostiteľom priniesli dary na domácu starostlivosť.Verilo sa, že pozitívna nálada hostí a zábava by do domu pritiahli dobrú energiu.Najpriaznivejším účinkom na okolitú atmosféru je detský smiech, preto sa odporúča pozvať páry s deťmi na domácnosť.

​​

Darčeky tiež hrajú dôležitú úlohu pri oslavách, pretože s ich pomocou môžete pomôcť svojej rodine nájsť šťastie a bohatstvo v novom byte.Bohužiaľ, nie všetky dary majú pozitívny účinok, preto je dôležité vedieť, čo sa nemôže prezentovať, aby nedošlo k poškodeniu obyvateľov.

Na usporiadanie bohatého stola so širokou škálou jedál sa vyžaduje párty v domácnosti.Podľa starých znamienok úroveň bohatstva v rodine nových majiteľov domov závisí od štedrosti dobrôt.Pokiaľ ide o alkoholické nápoje, odporúča sa ich počet prísne obmedziť.Ak chcete nájsť šťastie, musíte stôl krásne vyzdobiť pomocou nového obrusu, dobrých jedál, kvetov a ovocia.

V dávnych dobách bolo zvyčajné položiť rushnyk s výšivkou do stredu stola naktoré položili bochník zdobený bobuľami.Pri stole môžete hovoriť iba o dobre, nemôžete diskutovať o veciach negatívneho charakteru, argumentovať a prisahať.

Na pritiahnutie bohatstva do domu musí každý hosť, ktorý príde na oslavu pre domácnosť, vyhodiť mincu do domu cez prah a až potom vstúpiť.A aby pokoj a vzájomné porozumenie vždy vládli v rodine nových majiteľov, pred odchodom by hostia mali povedať: „Pokoj s vaším domom!“

Dary na domácnosť

Na domácnosť sa spravidla darujú predmety pre domácnosť a veci, ktoré sú užitočné v domácnosti.Za vynikajúce dary sa považujú:

 • Riad, príbory a všetky druhy kuchynského náradia a spotrebičov.Takéto dary sú ponúkané so želaním žiť v sýtosti a prosperite.
 • Interiérové ​​predmety, najmä jedálenské a konferenčné stolíky, prenosné stoly na servírovanie
 • Podkova pre šťastie.Od staroveku ľudia verili, že podkova pripevnená nad dverami priťahuje šťastie do domu a odháňa zlé sily.Musí byť pribitý hore nohami.
 • Prikrývky, vankúše, koberčeky, prikrývky na posteľ, obrusy a uteráky z prírodnej bavlny a vlny.Sú im ponúknuté želania prosperity a obohatenia.Treba však poznamenať, že posteľná bielizeň sa neodporúča, pretožetakéto veci by mali vyberať priamo majitelia domu.
 • Sviečky, ohrievače, žiarovky, elektrické krby a ďalšie veci, ktoré symbolizujú teplo a oheň.Takéto dary prispievajú k prosperite a zvyšovaniu bohatstva rodiny.
 • DekoratívneFeng Shui predmety a maskoti.Môže to byť strom peňazí, žaba s mincou v ústach, pyramída a tak ďalej.Z veľkej časti tieto doplnky symbolizujú bohatstvo a prosperitu.

V prípade neželaných darov tieto zahŕňajú:

 • Peniaze.Podľa všeobecného presvedčenia môže prezentácia financií ako darček spôsobiť nedostatok peňazí v dome a neustále potreby.
 • Nože, nožnice.Verí sa, že dar ostrých predmetov môže vyvolať nepriateľstvo voči medu darcom a tými, ktorí tento dar prijímajú.Aby sa predišlo negatívnym dôsledkom, je potrebné pri takomto dare uplatniť výplatu vo forme niekoľkých mincí.
 • Hodiny a zrkadlá.Musí sa im tiež zaplatiť, inak sa životné cesty osoby, ktorá dar prijíma a darcu, čoskoro rozptýlia.

Ak neviete, čo treba dať do domácnosti, neváhajte sa opýtať vlastníka nového bytu, čo potrebuje alebo čo by chcel dostať ako darček.Požadovaná vec prinesie pozitívne emócie, aj keď nedôjde k prekvapeniu.Aj keď zbytočný darček môže do domu priniesť negativitu a nešťastie.

Výsledky

 • Na to, aby bol život v novom byte prosperujúci a šťastný, je potrebné tento krok správne zorganizovať.
 • Existuje niekoľko znakov a tradícií týkajúcich sa domácnosti, ktoré sa odporúčajú dodržiavať, aby sa zabránilo negativite.
 • Je nevyhnutné usporiadať oslavu na počesť oslavy domácnosti.
 • Je dôležité vedieť, aké darčeky možno poskytnúť na domácnosť a ako ich prezentovať.