Dreamcatcher do-it-yourself - príprava a význam maskota

Dream Catcher je indiánsky talizman navrhnutý na ochranu pred zlými duchmi počas spánku.Vyzerá to ako sieť vlákien, v ktorej budú zapletené neľútostné bytosti a pošle človeku nočné mory.Vytvorenie lapača snov vlastnými rukami je veľmi jednoduché - musíte si nájsť nejaký voľný čas a zásobiť sa potrebným tovarom na výrobu talismanu.

Význam a symbolika talismanu

Čo ešte znamená Dreamcatcher, čo je jeho symbolika?Maskot pozostáva z kruhu, ktorý symbolizuje cyklus ľudského života.Vlákna, ktoré napodobňujú web, symbolizujú náznak veľkého učiteľa domorodého Američana Iktomiho, ktorý vo forme pavúka učil ľudí, ako pliesť talismana.

Reťazce tiež označujú životné cesty, ktorými sa človek riadi.Tieto životne dôležité cesty sú však úzko späté s cestami iných ľudí a dokonca so zvieratami s vtákmi, ktoré sú vedľa človeka.

Iktomi vysvetlil, že zlé sny by sa zaplietli do webu ako muchy a neboli by schopné ublížiť osobe.Naopak, dobré sny preniknú cez stredový otvor talismanu.Perie symbolizuje vzduch, bez ktorého nie je život na Zemi nemožný.

Dôležité!Lapač snov sa musí zavesiť na hlavu postele a vedľa neho sa nemôžu umiestňovať iné ochranné predmety.

Pôvodne lapače snovvyrobené z vetvičiek, nití a peria; pre ženy vzali perie perie, pre mužov perie orla.Perie je možné odobrať iba zo živých vtákov.Následne sa perie odobralo z totemických vtákov, čo symbolizuje určité vlastnosti.

Nie je možné maľovať perie, pretože prišlo o magické vlastnosti.Perie je maľované iba pre amulety dekoratívnej hodnoty.Preto lapač snov kúpený v obchode so suvenírmi nemá ochranné vlastnosti.

Príprava

Ako vyrobiť lapač snov vlastnými rukami?Na tento účel pripravte dôležité zložky:

  • vŕbové vetvičky;
  • cigánska ihla;
  • bavlnené nite;
  • perie a perly.

Je veľmi dôležité, aby všetky komponenty boli vyrobené z prírodných materiálov - korálky môžu byť sklenené alebo drevené.Motúzy sú dobré pre web.Tieto pripomienky sa týkajú talismanu.Ak potrebujete vyrobiť dekoráciu vo forme lapača snov, potom materiály na výrobu môžu byť akékoľvek.

Vŕbové vetvy by mali byť šťavnaté, to znamená, že sa musia rezať v auguste až októbri pred mrazom.Vlákna sa môžu farbiť, ale iba prírodnými farbivami.Korálky môžu byť vyrobené z rôznych druhov dreva, ale s ochrannými vlastnosťami - osika, dub, jaseň.Korálky z maľovaných kamienkov môžete zavesiť podľa potreby.

Perie pre lovcov by malo zodpovedať pohlaviu osoby: pre ženy je vhodné perie labute, kuracieho mäsa, sovy a jarabice.Pre mužov - jastrab, orol, kohút, sokol.Ak chcete maskota dodatočne ozdobiť kožou, vyberteprírodný semiš.

Výroba - pokyny krok za krokom

Krok jedna

) Ako si vyrobiť lapač snov vlastnými rukami?Najprv budete musieť pripraviť vŕbové vetvičky - namočte ich do vriacej vody na niekoľko minút a okamžite ich otočte do kruhu.Konce prútov bezpečne pripevnite povrazom tak, aby sa krúžok po vysušení neotvoril.

Krok dva

Teraz musíte krúžok pevne zabaliť do povrazu a vytvoriť slučku na zavesenie chytača.K tejto slučke pripojíme tenkú niť.Potom priviažeme struny okolo obvodu prsteňa a ďalšie struny k nim.Pozrite sa na schému na fotografii:

Krok tretí

Väzbanite vložením guličiek, kamienkov a peria podľa potreby.Po dosiahnutí stredu kruhu pevne dotiahnite konce závitu - získate krúžok malého priemeru.

Krok štyri

Keď je tkanina tkaná, pripevnite šnúry k spodnej časti prstenca a pripevnite k nim zostávajúce perly a perie.

Rada

Ako si vyrobiť lapač snov vlastnými rukami doma, ak nie je možné kúpiť si vŕbové prúty?Môžete si vziať hotový obruč z dreva.Tkaný vzor je rovnaký.

Ak nemáte žiadne perie, môžete namiesto toho použiť farebné vrkoče a strunové korálky.Tento amulet sa bude líšiť od klasického - vyzerá skôr ako dekoratívny prvok miestnosti.

Amulet musí byť z času na čas zavesený na ulici, aby bol nasýtený slnečným žiarením a očistený.Čistí sa dobrelapač snov a mesačný svit, ako aj sneženie.Neodporúča sa zavesiť ho do dažďa.

Ak si chcete spomenúť na nočný sen, ihneď po prebudení sa dotknite lapača snov.

Zdravý spánok je pre človeka veľmi dôležitý, pretože musí na nasledujúci deň obnoviť vynaloženú silu a akumulovať energiu.Lapač snov poskytuje pokojný sen, počas ktorého sa telo môže úplne uvoľniť.