Druhy jogy: ich opisy a rozdiely

Jóga nie je to, čo Európania vnímajú.Pre nich je to druh telesnej výchovy.V skutočnosti ide o zmiernenie ducha prostredníctvom určitého životného štýlu, cvičenie - ásany, dýchacie postupy, fyzické čistenie tela, normalizácia energie prostredníctvom otvorenia čakier.

O Hatha Yoga

Vo fitness centrách na západe je Hatha jóga veľmi populárna.Toto je prvý krok po zvládnutí toho, čo môžete urobiť s inými druhmi jogy.Dokonca aj začiatočník bude schopný robiť ásany a dýchacie postupy, meditovať a relaxovať, ako to vyžaduje hatha joga.

Skúsení študenti budú cvičenia robiť lepšie, začiatočníci horšie.Tento štýl sa považuje za základný a narodil sa pred naším letopočtom.e.vo VI storočíExistuje mnoho ďalších vetiev z tohto štýlu.Po zvládnutí tejto techniky môžete robiť pokročilejšie.

Rozdiely

Štýl sa považuje za statický.Musíte vziať určitý postoj alebo ázana a zostať v tejto polohe 2 minúty.Medzi dynamické jogíny patrí kundaliní s ashtanga vinyasa a pomáhajútehla svoje telo.Asány sa môžu vykonávať trochu inak v závislosti od ich schopností a potrieb.

Na správne držanie tela v hatha joge môžete použiť tehly, laná, vodorovné tyče alebo prikrývky.Hlavná vec je výsledok, tréning tela a ducha.

O kundaliní joge

Odborníci tvrdia, že tí, ktorí začínajú s kundaliní jogou, získajú vynikajúce výsledky 16-krát rýchlejšie ako tí, ktorí praktizujú iných jogínov.V kundaliní majstri zameriavajú pozornosť študentov na energetické pocity v tele.

Existuje teória, že „had“ spí na spodnej časti chrbtice a pri určitých praktikách ho možno prebudiť.Po prebudení sa nejaký druh „hada“ ponáhľa nahor s tokom energie a otvorí všetky čakry a vyčistí ich pozdĺž cesty.

V kundaliní joge sa ásany konajú tak dlho, kým si osoba môže sedieť na určitom mieste.Technika vykonávania je kontraindikovaná: hypertenzní pacienti trpiaci epilepsiou, ktorí majú ochorenie srdca.

Rozdiely

Kundaliní jóga v podstate obsahuje kriyas - jedná sa o dynamické cvičenia, pri ktorých musíte správne dýchať a meditovať.Vďaka kundaliní joge môžete obnoviť harmóniu a pokoj.

O Iyengar Jóge

Ásany v tejto joge by sa mali vykonávať pomaly a presne.Z jednej pozície sa musíte pohybovať pomaly a plynulo.Ak chcete správne vykonávať cvičenia, začiatočníci a tí, ktorí robia tento druh jogy po dlhú dobu, používajte valčekyPrikrývky a vankúše.

Iyengar jóga je vhodná pre administratívnych pracovníkov, ľudí s malým pohybom, ktorí majú chronické ochorenia vnútorných orgánov.Hlavná vec je naučiť sa ásan a vykonávať ich pomaly.

Rozdiely

Ásany sa v tomto type jogy vykonávajú po dlhú dobu a potom sa uskutoční plynulý prechod na ďalšiu pozíciu, ktorá musí byť tiež zmrazená.na chvíľu.Pre začiatočníkov vám učiteľ ponúkne jednoduché ásany a keď ich ovládate, môžete robiť komplexnejšie.

Túto jogu môžu praktizovať tí, ktorí majú problémy s chrbtom a trpia mnohými chronickými ochoreniami vnútorných orgánov.Keď začiatočník príde na 1 lekciu, musí povedať trénerovi, s čím je chorý, aby od neho veľa neočakával a poskytol primerané zaťaženie.Iyengar Jóga má terapeutický účinok a postupne pomáha pri odstraňovaní niektorých chorôb.

Na józe Ashtanga Vinyasa

Tento druh jogy je antipódou Iyengarovej jogy.Tu budú cvičenia dynamické a je potrebné ich robiť rýchlo.V takom prípade musíte správne dýchať alebo vykonávať určité vinyy.S touto jogou sa telo rýchlo zahreje a zbavuje sa trosky, uvoľňujú sa toxíny.

Ak sa neustále zapájate do ashtanga-vinyasa-yogy, môžete sa stať silnejšími a flexibilnejšími.Majstri sú schopní ovládať svoje pózy aj dýchanie jedným pohľadom.To sa považuje za vynikajúce.

Rozdiely

Zvážte rozdiely medzi ashtangou a inými druhmi hatha jogy:

  • Asanas v ashtanguje potrebné urobiť jedenza druhým, a podľa očakávania, bez toho, aby niekto z nich zmizol.Tréneri učí začiatočníkov jednoduchých pózach a potom prejdú na zložité, čo znižuje riziko zranenia.
  • Po dýchacej praxi v Ujaya by sa človek mal správne dýchať.Na jednej pozícii musíte mať určitý počet dýchacích cyklov.
  • S pomocou vinyasy sa študent presúva z jedného miesta na druhé.Musíte správne dýchať a potom získate pohyb v jednom prúde.
  • V Aštangu existuje trieda Mysore.To znamená, že študent vykonáva dynamické ásany, správne dýcha, vo svojom vlastnom rytme.Tréner ho pozoruje, dáva odporúčania, usmerňuje.
  • V Aštangu sú drishti.Pri tomto postupe sa v určitom okamihu drží pohľad študenta, čo je potrebné pri vykonávaní ásan.
  • Začatím lekcie a jej ukončením si študent prečíta potrebné mantry.Vyjadrujú úctu a vďačnosť učiteľom, ktorí priniesli jogu do sveta.
  • Študent by mal dokonale zvládnuť 1 sériu cvičení a učiteľ mu ponúkne komplexnejšie ásany.Musia sa vykonávať striktne jeden po druhom.

O Ishvara joge

S Ishvara jogou by sa človek mal snažiť byť uvoľnený a udržiavať rovnováhu tela a ducha, a to aj pri vykonávaní zložitých póz.Smer v joge je autorským právom a bol vytvorený Anatolijom Zinčenkom.Majster povzbudzuje študentov, aby vypracovali svoje slabosti a usilovali sa o integritu tela a ducha.

V tejto joge musíte vykonať určité cvičenia, pránájámu, fyzicky očistiť telo toxínov.Pri vykonávaní ásan sa musíte usilovať o povedomie,načúvať potrebám a schopnostiam tela.

Rozdiely

Tí, ktorí cvičia jogu ishwara, cvičia svaly celého tela, starajú sa o dobrý stav kĺbov, hrebeň.Pri ishvare sa ásany môžu vykonávať ľubovoľne a nie v určitom poradí.Tréner berie do úvahy schopnosti svojej skupiny alebo každého študenta a každý vykonáva tú skupinu cvičení, ktoré mu pravdepodobne neubližujú.

U iných jogínov sa ľudia usilujú dosiahnuť určité výsledky za 3 alebo 5 rokov, čo robí ishwaru - možno to dosiahnuť za rok.Študenti sú s týmto typom jogy, jej výsledkami veľmi spokojní.

Na podnose jóga

Pre tento štýl sú pri vykonávaní ásan charakteristické mäkké a plynulé pohyby.Častejšie ako muži, ženy a dokonca hollywoodske hviezdy sú zapojení do tohto štýlu jogy.

Hlavná vec je robiť pravidelne.Pomáha to dostať sa z depresívnych stavov, zlepšovať držanie tela, rozvíjať flexibilitu a získať náboj po celý deň.

Rozdiely

Tí, ktorí sa držia jogy podnosov, sú si istí, že sú postavení na kozmických silách a usilujú sa o stvorenie.„Zásobník“ je trojitý a základný princíp, ktorý je ustanovený pri formovaní celého vesmíru.

Žiaci veria, že v nás pôsobia 3 energie:

  1. Sat je naša existencia vo svete.
  2. Chit - symbolizuje vedomosti.
  3. Ananda je stav blaženosti, ktorý možno dosiahnuť praktizovaním jogy na podnose.

Úlohou študentov a majstrov majstrov jogy harmonizovať stav ich mysle a duchas telom.Je dôležité dosiahnuť harmonický stav a zostať v takej telesnej a duchovnej rovnováhe.

O výkonnej joge

Táto jóga vznikla relatívne nedávno.Má statické a dynamické ásany.Vďaka triedam človek rýchlo stráca nadváhu a získava štíhlu a fit postavu.

V činnej joge je niečo podobné ako činka.Súčasne má štýl svoje vlastné charakteristiky, je rozpoznateľný, holistický.Cieľom silovej jogy je rozvíjať výdrž a silu.

Duchovné praktiky sú navrhnuté tak, aby pomohli človeku stať sa silnejším a vytrvalejším.Tento štýl jogy si častejšie vyberajú tí, ktorí sa predtým venovali športu.

Rozdiely

Vďaka výkonnej joge si študenti posilňujú svaly, rozvíjajú pružnosť, učia sa dýchať, ovládať svoju emocionalitu a nasmerovať ju na správnu, sústrediť sa.Účelom tried nie je dosiahnuť osvietenie, ale získať výdrž energie, zvýšiť silu.

O univerzálnej joge

Tento systém kombinuje rôzne techniky.Cvičenia prevzaté z rôznych jogínskych škôl.Jedná sa o klasické ásany a niektoré z autorovho vývoja jogových majstrov.

Úloha, ktorú stanovili tvorcovia univerzálnej jogy, je neobvyklá.Veria, že najdôležitejšou vecou je prebudenie a výchova určitých duchovných vlastností v sebe.Je dôležité dosiahnuť vnútornú harmóniu, keď človek pociťuje mier a pokoj.

Cvičenie naznačuje dobrý úsek.Robiť jeden aleboiná ásana sa študent pohybuje rôznymi rýchlosťami.

Rozdiely

Pri praktizovaní univerzálnej jogy učiteľ učí študentov, keď menia svoju pózu po póze, udržiavajú informovanosť a pozornosť.Začiatočníci nie sú pri pohybe v tele dostatočne dobrí.

Cvičenia univerzálnej jogy vám pomôžu lepšie cítiť svoje telo vo vesmíre a upokojujú myseľ.Majster, ktorý založil tento štýl, zahŕňal prax tanca Šivy s Mritou.

O párovej joge

Názov hovorí, že pár alebo priatelia, priatelia vykonávajú určité ásany.Od jednoduchých po zložité, správne dýchanie.V tejto podobe existuje joga a povinná meditácia.Z boku ásanov pripomínajú tanec.

Úlohou je čo najviac relaxovať, začať harmonicky spolupracovať s partnerom a neskôr s ostatnými ľuďmi.Je dôležité naučiť sa, ako zmeniť pozornosť zo zápornej na pozitívnu a ako zostať v dobrej nálade.

Tehotné ženy môžu praktizovať jogu s párom tak u zdravých ľudí, ako aj u osôb so zdravotným postihnutím.Je skvelé, že ak pár ľudí trénuje roky a dosahuje vysoké výsledky pri vlastníctve tela, duchovne rastú.

Rozdiely

Prax sa považuje za univerzálnu.Ásany tu vystupujú odlišne, prevzaté z rôznych jogových škôl.Komplexy v páre jogy sú vhodné pre ľudí s rôznymi úrovňami tréningu.Cvičenia môžu byť vykonávané rýchlejšie alebo pomalšie, všetko záleží na želaní a schopnostiach partnerov.

Každý, kto sa pre seba nerozhodol, čo robiť jogu,pozerať film o hlavných druhoch jogy:

Jóga posilňuje svaly, šľachy, rozvíja pohyblivosť kĺbov, pomáha vyrovnať sa so zlým držaním tela, chronickými ochoreniami vnútorných orgánov.Tento systém môžete trénovať sami doma, v skupine alebo vo dvojici pod vedením trénera.