Dýchanie čakry: osvedčené postupy s inštrukciami

Dýchanie čakry je špeciálna technika meditácie.Vďaka pokojnej a tichej hudbe sa človek, ktorý používa špeciálne dýchacie techniky, vrhne do tranzu.Počas celého procesu sú odhalené energetické centrá osoby - čakry, stav aury sa zlepšuje.

Čo sú čakry:

Čakry sú 7 hlavných zložiek ľudskej aury, špeciálne centrá jemného tela, ktoré regulujú tok energie.Zdravé čakry znamenajú pohodu, pozitívny život, absenciu vnútorných obáv a úzkosti.Otvory alebo stojaté procesy v čakrách sú choroby, strašné zdravie, čierny pruh v živote.

Aké sú účinky čakier alebo padmov, ktoré sa tiež nazývajú:

 • na zdravie fyzického tela osoby;
 • o svojom sexuálnom živote a schopnosti zažiť živé emócie, príťažlivosť k opačnému pohlaviu;
 • o schopnosti milovať úprimne a bezpodmienečne: seba, partnera, iných, celý svet ako celok;
 • o finančnej prosperite a prosperite, úspechu a prosperite;
 • o potenciáli osobnosti: schopnosti, talent, všetko, v čom sa človek môže prejaviť;
 • týkajúce sa povedomia, duchovnosti a múdrosti - dostupné pre jednotky.

Ak je všetko v poriadku s čakrami, v živote nie sú zvyčajne žiadne vážne problémy.Ak existujú problémy v aure, hromadí saviac negatívnej energie, ktorá sa v budúcnosti zmení na nepríjemné následky.

Technika dýchania Osho Chakra

Veľký mystický, duchovný a skutočná legenda, Osho, zostavil svoju vlastnú techniku ​​dýchania čakry alebo aktívnu meditáciu.

Osho veril, že jeho jedinečná metóda hlbokého dýchania doslova prebudí každé energetické centrum, harmonizuje a naplní všetky čakry energiou.

Na začatie meditácie je potrebné zahrnúť pokojnú relaxačnú hudbu a zavrieť oči.Ak ste začiatočník, odporúčame vám zavrieť oči tmavým obväzom, cez ktorý slnečné lúče nepreniknú.

Ďalej:

 1. Dostaňte sa na správne miesto: nohy si dajte dokorán, mierne pokrčte kolená, narovnajte chrbát.
 2. Predstavte si, že budete počuť melodické zvonenie zvonov.Akonáhle si to dokážete realisticky predstaviť, zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite, mentálne otočte oči k prvej čakre.Nachádza sa na spodnej časti chrbtice, takmer tam, kde je kostrč
 3. Keď sa zvonenie vo vašej mysli zintenzívni a stane sa viac dúhovým, posuňte svoje zameranie do druhej čakry.Nachádza sa v dolnej časti brucha, v mieste ľudského reprodukčného systému
 4. Nezabudnite na aktívne a hlboké dýchanie!
 5. Pokračujte ďalej v cestovaní čakrami.S každým novým prepadom zvonov obráťte svoju pozornosť na každé energetické centrum jeden po druhom, zdola nahor
 6. . Vaša mentálna cesta: od slnkaplexy do srdca, potom do fossy v spodnej časti krku, potom do stredu čela, tesne nad líniou obočia.Ukončite meditáciu na temene hlavy.
 7. Je potrebné prejsť trikrát z dolnej do hornej čakry.Budete cítiť, ako je telo naplnené energiou v každom centre.Toto je prvá fáza dýchania čakier, ktoré trvá približne 45 minút.
 8. A meditácia končí takto: sadnite si a relaxujte, zavrite oči a abstrakt od myšlienok.Cíťte, ako ste pokojní, mierumilovní a cítite sa dobre.Urobte to 15 minút.
 9. ​​

Dôležité: prvýkrát počas meditácie môžete pociťovať miernu bolesť svalov.Nie je to desivé, neprestávajte a neprestávajte dýchať.

Sufiho metóda

Na „dýchanie“ Sufiho metódy čakrami je potrebné pamätať na osobitnú mantru: „la illaha il alla“.Doslovne sa prekladá ako „neexistuje Boh, iba Boh“, čo znamená, že všetko, čo existuje, je Boh, bez Boha a Božej moci neexistuje nič.

Ako meditovať:

 • Po inšpirácii čo najviac roztiahnite hrudník a čo najviac spievajte mantru
 • Pri výdychu - snažíme sa opakovať text mantry ako celku, kreslíme do žalúdka do maximálnej polohy.Predstavte si, že chcete úplne vytlačiť všetok vzduch od seba

Preto musíte „kráčať“ cez každé energetické centrum - od dolnej čakry k hornej.

Táto meditatívna metóda pomáha zbaviť sa negatívu a harmonizovať stav mysle.obzvlášťDýchanie čakry má priaznivý vplyv na srdcové centrum Anahaty.

Ak nebudete meditovať doma, ale v lese, pri rieke, sám s prírodou a so sebou, účinnosť bude niekoľkokrát vyššia.

Pozrite si video o dýchaní čakier podľa metódy Osho:

Tipy a triky

Existuje niekoľko pravidiel, ktoré musíte dodržiavať, aby ste sa nepoškodili

 • Dýchanie čakry je predpokladom akejkoľvek meditácie, ale nie nezávislým spôsobom, ako sa ponoriť do tranzu.
 • Meditačný proces musí sprevádzať hudba.Pokúste sa vybrať ten pravý na špecializovaných zdrojoch, aby ste sa nemýlili.
 • Meditácia je najlepšia ráno.To nie je dôležité, ale je to v ranných hodinách, pred východom slnka a na lačný žalúdok, dostanete najväčšie množstvo energie a budete môcť rýchlejšie vstúpiť do správneho stavu.
 • Nemôžete meditovať a zaoberať sa dýchaním čakier, ak ste práve jedli dobre.Žalúdok by mal byť prázdny.
 • Na konci meditácie sa osprchujte.Predstavte si, že prúdy vody úplne odplavujú stopy negatívnej energie od vás.Cítite, ako ste naplnení pozitívnou energiou.
 • Duševne ďakujem - vesmír, Boh, vyššie sily na konci každej meditácie.Prax vďačnosti pomôže zaistiť ich sponzorstvo a podporu.Ale iba ak to urobíš úprimne.
 • Ak pravidelne cvičíte dýchanie čakry,všimnete si, koľko sa stali energickejšími, energickejšími a pokojnejšími.