Egyptský Ankh kríž s prsteňom hore: význam symbolu

Staroegyptská civilizácia zanechala mnoho nevyriešených tajomstiev, nad ktorými vedci stále mýlia.Jednou z tajomstiev je egyptský kríž Ankh, v ktorom horný lúč tvorí slučku.Moji priatelia sa nedávno vrátili z Egypta a priniesli so sebou striebornú ankhu ako suvenír.

Raz som si všimol, že som sa večer prestal cítiť unavený.Ukazuje sa, že tento kríž dáva svojmu majiteľovi vytrvalosť a naplní sa energiou.Preto ho používajú ľudia, ktorí praktizujú kúzlo a veštenie.V článku sa s vami podelím o informácie o tomto záhadnom amulete, ktorý si zachoval svoj okultný vplyv dodnes.

Obsah
  1. Význam symbolu
  2. Aktivácia talismanu
  3. Rituál požehnania Mesiaca a Slnka
  4. Použitie kríža
  5. Uvoľnenie vnútorného potenciálu
Význam symbolu

Výskumníci starovekých symbolov sa zhodujú v tom, že krížik ankh je vodičom do iného sveta.Tento amulet symbolizuje večnosť a životnú energiu.Kríž prišiel dole do našich dní z hlbín storočí.Počas vykopávok archeológovia objavujú tento symbol všade: na domácich pomôckach, na náboženských budovách, v systéme staroegyptského písania.

Tento kríž bol vyobrazený v rukách staroegyptských božstiev a faraónov, na stenách pyramíd a všetkých chrámov sú viditeľné maľby.

Poznámka!V starovekom Egypte sa kríž ankhu našiel všade.Pomoholnájsť cestu von do iného sveta a do iných dimenzií bytia.

Aký význam mal tento symbol pre Egypťanov?Verí sa, že odhalil tajomstvá iného sveta, ktorý pomohol zlepšiť pozemský život a zmocnil sa.O správnom použití kríža však vedeli iba vyvolení kňazi, pre zvyšok to bol akumulátor energie a vitality.Pre priemerného človeka to však stačilo.

Skutočný význam kríža je stále zahalený záhadou a žiaden výskumník nebol schopný zistiť, ako sa správne uplatňuje.Možno záhada zomrela spolu s posledným prívržencom staroegyptského okultizmu.Dúfame však, že do dnešného dňa sa zachovali tajné znalosti.

Poznámka!Majitelia egyptského kríža tvrdia, že zvyšuje intuitívne schopnosti.

V starovekej kultúre Egypta symbolizoval ankh večný život a bol tiež spájaný s dychovými cvičeniami, ktoré prispeli k zvýšeniu očakávanej dĺžky života.Starovekí egyptskí kňazi tvrdili, že kľúč k rajským dverám pripomína tvar kríža ankh.

Moderní vedci heraldických symbolov sa domnievajú, že ankh vznikol kombináciou kríža Osirisa a oválu bohyne Isis.Kríž teda symbolizuje jednotu mužského a ženského rodu.Iný názor: kríž predstavuje začiatok života a oválnu večnosť.V dôsledku spojenia večnosti a životnej energie získame nesmrteľnosť.

Je známe, že okultizmus starých Egypťanov bol založený na hľadaní nesmrteľnosti a večného života.Dôkazom toho sú nádherné hrobky faraónov a mumifikovaných tiel ľudí.Egypťania verili v posmrtný život a vzkriesenie a táto viera sa odráža v kulte Osirisa.Archeológovia našli kríž ankhov a na telách múmií: otvoril svet posmrtného života a vládol večnosti.

Aktivácia talismanu

Kríž ankhu predstavuje jednotu dvoch princípov - mužského a ženského pohlavia, pretožeStarým Egypťanom sa vesmír stal spojením boha Osirisa s jeho manželkou, bohyňou Isis.Mužský princíp v mágii symbolizuje slnko, ženský - mesiac.V starovekom Egypte sa verilo, že najlepším časom na aktiváciu amketu ankh je zatmenie slnka.Amulet však môže byť požehnaný inokedy, ak sa v najbližších mesiacoch neočakáva žiadne zatmenie Slnka.

Rituál požehnania Mesiaca a Slnka

Za jasnej noci v noci, choďte na otvorenú plochu a zdvihnite ruku krížom nad hlavou.Je potrebné, aby slučka ankh hľadel do neba.Potom by ste mali požiadať bohyňu Isis, aby do tohto produktu vdýchla prúdy života - spiritualizovala ho.Žiadosť sa dá vyjadriť vlastnými slovami, pretože primárne zdroje odvolania sa k bohyni sa nezachovali.

Ráno choďte na otvorené priestranstvo a roztiahnite ruku amuletom smerom k slnku.Teraz musíte požiadať boha Osirisa, aby spirituoval váš ankh amulet.Žiadosť možno vyjadriť vlastnými slovami.Potom sa amulet považuje za aktivovaný a môže sa používať v praxi.Šetrí energiu požehnania mnoho rokov.

Musím si aktivovať tetovanie ankh, ak sa to stalo v tetovacej miestnosti?Nie, nemá zmysel spirituovať a oživiť tetovanie.Len kovový krížik ankh, striebro alebo zlato, má silu na zmenu.Niektorí majitelia tetovaní v tvare ankh si však sú istí, že ich intuitívne schopnosti sa posilnili a začali sa prejavovať mimosmyslové schopnosti.To je úplne možné a tetovanie by mohlo byť podnetom na otvorenie skrytého darčeka.

Používanie kríža

Kríž ankh je v súčasnosti naďalej populárny a priťahuje pozornosť žiadateľov.spiritualita a rozširovanie vedomia.Nikto samozrejme nepozná hlavné tajomstvo používania egyptského amuletu, ale tento amulet je veľmi užitočný na posilnenie vnútornej energie a uvoľnenie tvorivého potenciálu.

Poznámka!Krížová ankh sa používa na ladenie počas relácií jasnovidectva a veštenia.

Kríž ankh posilňuje intuitívne schopnosti, pomáha ladiť kolektívne bezvedomie, kde sú odpovede na všetky zaujímavé otázky.Nie je potrebné navštevovať salón krásy, môžete sa sami pokúsiť zistiť budúcnosť a pomocou tohto amuletu preniknúť do tajomstiev minulosti.

Aká by mala byť skutočná anuleta ankh?Aby artefakt mohol byť prínosom a nemal by byť v jeho rukách trubka, musí byť odlievaný z kovu.Ženy si musia zvoliť strieborný artefakt (striebro je kov mesiaca), muži uprednostňujú zlato - kov slnka.Amulet potrebnýnosí sa na hrudi, je zavesený na koženom remienku.Je kategoricky nemožné použiť reťaz ako nosič: iba kožu.

Po akvizícii by sa amulet mal zvyknúť na nového majiteľa: dať ho do samostatnej škatule a večer vyzdvihnúť.Môžete duševne hovoriť s amuletom a snažiť sa naladiť na všeobecnú duševnú vlnu.Potom odborníci odporúčajú nosiť ankh 2-3 hodiny denne na hrudi.Čas nosenia by nemal byť prekročený, pretože aura kríža môže prísť do konfliktu s aurou človeka.

Ako dlho by sa mal ankh nosiť na hrudi?Po niekoľkých týždňoch bude energia osoby naladená na energiu amuletu, všetko nepohodlie prejde a amulet môže byť použitý na zamýšľaný účel.Keď sa osoba prispôsobila amuletu, môže sa ankh nosiť po ľubovoľnú dobu.

Používa sa egyptský Ankhový kríž:

  • počas meditácie;
  • počas magických rituálov;
  • na doplnenie energetického potenciálu;
  • na zvýšenie vnútornej pevnosti.

Tento amulet nie je prioritou žiadnej konkrétnej oblasti magického umenia.Je prirodzene neutrálny, dá sa použiť v akýchkoľvek magických obradoch.

Uvoľnenie vnútorného potenciálu

Na uvoľnenie vnútorných rezerv tela a rozšírenie vedomia musíte počas spánku použiť krížik.Ak to chcete urobiť, položte amulet na krk alebo ho držte v ruke (môžete ho položiť pod vankúš), zatiaľ čo idete spať.To je možné počas snovobjavovať predtým neznáme horizonty magických praktík, kľúč, ku ktorému je v ankhu.