Emerald Stone: Liečivá farebná nádhera

Veľmi jasne zelený minerálny smaragd je druh berylu.Spočiatku sú beryly kamene bez akéhokoľvek odtieňa a z dôvodu prítomnosti chrómu alebo vanádu v ich zložení sa stanú zelenými.

Historické pozadie smaragdov

Gréci nazývajú smaragdy doslovne „zelenými kameňmi“.Od staroveku tento klenot uchvátil ľudské oko a bol medzi ľuďmi veľmi populárny.

Status najuznávanejšieho skvostu v mnohých krajinách sveta získal smaragd vďaka silným mystickým a liečivým schopnostiam, ako aj vonkajšej príťažlivosti.Moslimovia uctievajú najmä kameň, pretože zelená farba sa tradične týka islamu.

Aztékovia a Inkovia považovali smaragdy za posvätné nerasty, ktoré boli uctievané spolu s božstvami.

Kameň prezentovaný ako dar, symbolizoval lásku a vernosť a tiež sľúbil, že jeho majiteľ bude šťastnejší a šťastnejší.Spravodlivý sex veril, že smaragd uľahčí proces pôrodu.

Najstaršie nálezy klenotov boli v oblasti Červeného mora.Vklady smaragdov boli vyvinuté vládcami starovekého Egypta a veľmi malá časť kamenných ložísk prežila dodnes.

Vďaka vyspelým moderným technológiám bolo možné vytvoriť umelé smaragdy, ktorých vlastnosti sú úplne nerozoznateľné od prírodných.Nie je možné odlíšiť skutočný kameň od falošných bez špeciálneho vybavenia, pretože zloženie a ďalšie parametre syntetizovaných minerálov sú úplne totožné s prírodnými.

Smaragdy dnes vytvárajú nádherné šperky.Ich cena je pomerne vysoká z dôvodu malého množstva minerálov v prírode.

Najväčší smaragd na svete má hmotnosť 217,8 karátov.Bolo objavené pred viac ako 300 rokmi.

Farebné verzie smaragdov

Smaragdy sú väčšinou zelené.V Kolumbii sú však kamenné kamene trávnato zelené.Majú najväčšiu hodnotu na globálnom trhu so šperkami.

Kolumbijci tiež získavajú zelené kamene Trapiche - samy osebe sú jedinečné, pretože v ich centrálnej časti 6 sa úžasne lúče líšia.

Zambijské smaragdy sa vyznačujú transparentnosťou a veľmi jasným zeleným odtieňom.Tieto kamene sú tmavšie ako kolumbijské, môžu mať namodralý odtieň.Smaragdy zo Zimbabwe sa vyznačujú prímesou žltej, harmonická kombinácia zelenej a žltej farby je veľmi výnosná a klenotníci ju vysoko oceňujú.

Často sa na celom povrchu smaragdov vyskytujú viaceré mikroskopické praskliny.Aj pri vysokej tvrdosti je minerál veľmi ľahko natierateľný.Preto je dôležité dodržiavať určitú technológiu na výrobu šperkov so smaragdmi.

Vďaka vynikajúcim vlastnostiam sú smaragády (ako sa niekedy nazývajú smaragdy) zaradené do kategórie drahokamov prvého rádu spolu s diamantmi, rubínmi, zafíry a niektorými ďalšími.A cena mnohých veľkých jasne zelených kameňov je vyššia ako diamantov.

Liečivé vlastnosti smaragdov

 • Smaragdy odpradávna úspešne liečili patologické ochorenia očí.Zelený odtieň minerálu sa vyrovná nielen s napätím očného svalu, ale priaznivo ovplyvňuje aj stav nervovej sústavy.
 • Smaragdy eliminujú zápal, bojujú s infekciami a pomáhajú znižovať telesnú teplotu.
 • Vylieči smaragdovú urogenitálnu sféru.
 • Ukázalo sa, že spolu s nimi nosia šperky na cukrovku a popáleniny, ako aj na prítomnosť bolesti v srdci.
 • Drahokamy pomáhajú znižovať krvný tlak a odstraňujú psoriázu.
 • Lithoterapeuti sú presvedčení, že smaragd môže liečiť chorú pečeň, žalúdok, odstraňovať kašeľ, tuberkulózu a odstraňovať nespavosť.
 • Emerald má tiež veľmi veľký pozitívny energetický potenciál, ktorý sa úspešne vyrovnáva s negatívnymi tokmi energie, lieči a zvyšuje očakávanú životnosť.
 • ​​

Magické schopnosti kameňa

 1. Hlavnou úlohou smaragdov je eliminovať negatívne sklony svojho majiteľa, konkrétne: klamanie, sklon k podvodom, láska.nevera.Ak človek nemá také zlé sklony, kameň dodá zdravie a šťastie, inak môže zaslať rôzne problémy.
 2. Smaragdy sa môžu použiť na očistenie energetického poľa a domova človeka od negativity.
 3. Kameň chráni rodinné krbu, lásku medzi manželmi, pomáha udržiavať pokoj, harmóniu a harmóniu v rodine, zabezpečuje pokračovanie klanu.
 4. Pre tých, ktorí majú dobrú intuíciu, smaragd pomôže nadviazať spojenie s dušami zosnulých príbuzných, ako aj s podstatou paralelných svetov.Budú schopné prijímať a dekódovať signály z vyšších síl.
 5. Smaragd je veľmi chúlostivý kameň a nedá sa s ním manipulovať hrubo alebo agresívne.A ak nosíte šperky s lentilkami bez toho, aby ste vzali niekoľko mesiacov, človek sa bude môcť zbaviť svojich negatívnych charakterových vlastností, ktoré sú mu vlastné.
 6. Kameň sponzoruje matky a námorníkov.Chráni ju pred smrťou v morskej vode.Od staroveku sa ženy v mnohých krajinách sveta domnievali, že počas tehotenstva je potrebné nosiť smaragdový amulet a keď sa dieťa narodí, malo by sa umiestniť do kolísky novorodenca.
 7. Smaragd zaistí stálosť pocitov, poskytne svojmu majiteľovi finančné výhody, pridá mier a pokoj.
 8. Klenot zlepšuje pamäť, odstraňuje nočné mory a melanchóliu.
 9. Pre kreatívnych jednotlivcov budú obzvlášť užitočné výrobky s minerálom: naplnia tak nevyhnutnú tvorivú inšpiráciu.Kameň pomôže vedcom a tým, ktorí sa zaoberajú filozofiou.

Komu smaragd vyhovuje

Nezáleží na tom, aké sú vaše znamenia zverokruhu, že smaragdy iba pomáhajúdobrí a čestní ľudia.A tí, ktorí nežijú vo svedomí, nebudú môcť používať smaragd ako talizman, aj keď je pre nich astrologicky najvhodnejší.

Pokiaľ ide o „hviezdnu korešpondenciu“, kameň chráni znamenie zverokruhu Panna, Blíženci a Strelec.Minerál im dá taký dôležitý pokoj a nestrannosť.Bude pre nich ľahšie zvládnuť ťažké životné situácie a rôzne ťažkosti.

Smaragd Strelec pomáha presadiť sa a tiež - zbavený zbytočnej úzkosti, sa stane verným životným asistentom.

A pre Maideny bude smaragd dokonalým maskotom.Po zakúpení šperkov so smaragdmi sa Panna dokáže vyrovnať so svojimi slabinami, zbaviť sa zlých návykov.Panny sú často náchylné na zúfalstvo a sklamanie vo všetkom.Zelený drahokam im dodá optimizmus a pomôže im cítiť plnosť a radosť zo života.

Jasné, vznešené a príťažlivé smaragdy dokázali dobyť mnohé srdcia našich súčasníkov i vzdialených predkov.A teraz tiež poteší oko svojim dokonalým vzhľadom, ich žiarivosť fascinuje a zaujme, ako nič iné.

Doplňte si svoje vedomosti o smaragdoch sledovaním nasledujúceho videa:

Marissa