Energia tela a vedomia: za čo sú čakry zodpovedné

Energia je základom nášho života, bez ktorého existencie nie je možné.Okolo nás je množstvo energie - solárna, hviezdna, energia rastlinného sveta, voda a vzduch.

Osoba čerpá energiu z okolitého priestoru a ukladá ju do čakier.Dnes sa budeme zaoberať témou: jemné doladenie 7 čakier - energie tela vedomia.Pozrime sa na princíp fungovania čakier, spôsob aktivácie a plnenia pomocou meditačnej techniky.

Systém ľudskej čakry

Porozumenies čím sa budeme zaoberať, musíme pochopiť štruktúru ľudských energetických tiel.Štíhly energetický systém možno nájsť vo védskej výučbe - podrobne je opísaná štruktúra ľudských energetických tiel, kanály primárnej a sekundárnej energie a čakry.

Všeobecne sa uznáva, že v energetickom tele je sedem hlavných čakier, je ich však omnoho viac.Témou tohto článku je vyladenie siedmich hlavných ľudských čakier.Čakry sa prekladajú zo sanskritu ako „víry, viery“.Bežným zrakom sú neviditeľné, pretože sú tvorbou energie.

Práve v nich sa akumuluje energia získaná z okolitého priestoru, to znamená, že čakry súenergetické batérie.Ak čakry dobre fungujú, je človek zdravý a plný sily.Ak niektorá čakra „zlyhá“ (zablokovaná), človek začne bolieť.Ochorenie sa vyskytuje v orgáne, za ktorý je zodpovedná určitá čakra.

Okrem choroby má človek aj ďalšie problémy - z hľadiska sebarealizácie v spoločnosti, v komunikácii s ľuďmi, v materiálnej a osobnej oblasti.Blaho (materiálne a duchovné) človeka úplne závisí od harmonického stavu stĺpika čakry.

Ako vedomie ovplyvňuje energiu?Rovnako ako mozog dáva impulzy pôsobeniu zmyslov a tela.Vedomie určuje stav našej energie a plne ju kontroluje.Myšlienka určuje, či budeme šťastní a zdraví, alebo nie.Schéma kontroly vedomia nášho tela možno definovať takto:

vedomie - energia - telo

Sme zvyknutí si myslieť, že naše fyzické telo je hlavným určujúcim faktorom v živote.To však nie je pravda: je to vedomie, ktoré vytvára energetické pole, ktoré ovplyvňuje naše fyzické telo.Zmenou vedomia a energie môžete dosiahnuť zmeny vo fyzickom tele.Úradná medicína navrhuje, aby sa telo naplnilo výživovými doplnkami tak, aby bolo silné a zdravé.Védska prax ponúka inú cestu - zmenu vedomia, ktorá mení stav fyzického tela.

Za čo sú čakry zodpovedné

Zvážte, za čo je zodpovedný každý zo siedmich hlavných čakier v ľudskom energetickom tele.

Názovčakry a zhoda farieb :

Muladhara

Maladhara je koreňová čakra, ktorá otvára čakerovú kolónu.Nachádza sa na spodnej časti chrbtice a niekedy sa nazýva čakrová čakra.Zdravie kostrového systému, funkčnosť obličiek a hrubého čreva, zubov a chrbtice závisí od jej práce.Problém v čakre sa prejavuje aj v psychologickom aspekte - človek je mučený strachom, pochybnosťami, izoláciou od pozemských problémov, nedostatkom fyzickej energie, nadváhou.

Muladhara je druh čerpadla, ktoré čerpá energiu z éterického tela.Správnou prácou čakry človek cíti radosť zo života, je plný hmotného bohatstva, je úplne zdravý a spokojný so sebou samým.Ak čakra zlyhá, opak je pravdou.

Swadhistan

Táto čakra sa nachádza v strede brucha pod pupkom.Medzi jej zodpovednosti patrí reprodukčná funkcia tela, sexualita, potešenie z hmatových a iných kontaktov, inšpirácia a extáza.Na fyziologickej úrovni je čakra zodpovedná za výmenu telesných tekutín, pohlavných orgánov, sleziny a pečene.

Blokovanie čakry vedie k nadmernej hanebnosti, komplexnosti pri riešeníopačné pohlavie, choroby pohlavných orgánov a dokonca aj zápcha.Funkčnosť Svadhisthany do značnej miery závisí od činnosti koreňovej čakry a keď je zablokovaná, tiež zlyhá.

Manipur

Toto je dobrovoľné centrum ľudskej energie zodpovedné za schopnosť dosiahnuť zamýšľaný cieľ.Nachádza sa v solárnom plexe.Distribúcia životnej energie (prána) závisí od činnosti manipúry.Na fyziologickej úrovni je manipura zodpovedná za tenké črevo, slezinu a žalúdok.Na mentálnej úrovni - na kontrolu emócií, odporovanie vôle druhých a riadenie ľudí.Zlyhanie pri manipulácii vedie k rozpadu, depresii, narušeniu zažívacieho traktu.

Anahata

Toto je srdcové centrum zodpovedné za jednotu so životným prostredím.78. Anahata otvorená napĺňa človeka milosrdenstvom, harmóniou a láskou k celému svetu.Blok v čakre vedie k kardiovaskulárnym ochoreniam, ochoreniam dýchacích ciest, nenávisti, agresii a krutosti.

Vishuddha

Krčná čakra je zodpovedná za komunikáciu a realizáciu osoby ako spoločenskej jednotky.Je to kariérny úspech, rozvinutá intuícia, tvorivé schopnosti.Blok vo vishudha vedie k ochoreniu štítnej žľazy, kožným ochoreniam, prechladnutiu, bolesti v krčnej oblasti.Človek trpí nízkou alebo vysokou sebaúctou, nemôže harmonicky vychádzať s ostatnými ľuďmi.

Ajna

Toto energetické centrum sa nachádza v strede čela, nazýva sa aj tretie oko.Ajna je zodpovedná za superveľmoci -intuícia, jasnozrivosť, telepatia.Blokovanie Ajny vedie k šialenstvu, schizofrénii a iným ochoreniam nervového systému, ako aj k strate zraku a sluchu.Na psychologickej úrovni vedie čakra k strate schopnosti dosiahnuť ciele, k nedostatočnej motivácii a úplnej dezorganizácii.

Sahasrara

Toto stredisko je zodpovedné za komunikáciu s vyššou mysľou, kozmickými silami a duchovným svetom.Čakra sa nachádza nad temenom hlavy.Blokovanie vedie k rôznym nervovým poruchám, zlyhaniam života, „mučeníctvu“.Človek je nútený neustále bojovať o miesto na slnku, cíti sa opustený a zbytočný.

Nastavenie čakier

Jemným doladením 7 čakier je peeling, harmonizácia prostredníctvom meditácie.Úspech v praxi bude závisieť od týchto zložiek:

 1. vizualizácia svetla;
 2. nastavenie zvuku;
 3. mentálny postoj.

Zahŕňajú videonahrávku z praxe.Pozrite sa na mandaly symbolizujúce čakry a recitujte mantry:

 1. pre muladhara - Lam;
 2. pre svadhisthanu - vám;
 3. pre manipura - Ram;
 4. pre anahata - Yam;
 5. pre vishuddhi - Ham;
 6. pre ajna - Ohm;
 7. pre sahasrara - Ohm.

Mentálne usporiadanie pre každú čakru:

 1. Som šťastný;
 2. Som presvedčený o svojich vlastných schopnostiach;
 3. Som zdrojom mieru a dobra;
 4. Milujem všetky veci;
 5. Mám slobodu sa vyjadriť;
 6. Som otvorený poznať pravdu;
 7. Boží duch je vo mne.

Môžete sedieť v póze s rovnou čiapkouchrbtica a meditovať na čakroch, môžete pohodlne sedieť na posteľnej bielizni.Vypočujte si nahrávku, vizualizujte farbu čakry a spievajte mantru konkrétnej čakry.

Môžete použiť jednoduchú metódu ladenia - stačí počúvať melódiu v zázname.Prvý spôsob práce s čakrami je však efektívnejší.Môžete pracovať s kameňmi zodpovedajúcimi každej čakre.Aby ste to dosiahli, musíte pri práci ležať na chrbte a požiadať niekoho z domu, aby pri čakaní dal kamene na čakry, alebo si kladie kamene na čakru.