Eye of Fatima - staroveký amulet

Vo svete moslimov, ako aj v iných krajinách, existuje mnoho jedinečných kúziel, ktoré majú magické vlastnosti a sú schopné zachrániť svojho majiteľa pred mnohými problémami a nešťastiami.Ale najobľúbenejší od staroveku je očný ochranca Fatimy (alebo nazar ), prezentovaný vo forme sklenenej modrej korálky s okuliarmi a čiernymi žiakmi - presne ako skutočné oko.Z tohto materiálu sa dozviete o pôvode tohto talismanu, ako aj o jeho význame a magických vlastnostiach.

Hmlistý pôvod Nazar Bondzhukje názov pevne začlenený do dejín dobývania Byzancie Osmanmi tureckého sultána Mehmeda II.Všetci Janissári svojich jednotiek používali taký modrý kamienok.Mnoho tureckých rodín si zachovalo starodávne amulety Fatimských očí zdedené od svojich predkov dodnes.

Podľa inej verzie (láska) sa dcéra proroka Mohameda zamilovala do jednoduchého mladého muža, ktorý bol vydaný na nebezpečnú cestu a podal podobného talismana.Amulet ho ochránil a vrátil sa k nej bez zranení.

Existuje aj legenda o dcére Kalifa, ktorá nechcela prevziať bremeno moci, ale prisľúbila, že zabráni kráľovstvu svojho otca pred akýmikoľvek ťažkosťami. Fatima - to bolo meno každej z týchto dievčat.dnesna počesť toho, ktorý amulet dostal svoje meno, nie je možné zistiť, v Turecku je to veľmi populárne.

V iných zdrojoch môžete dokonca nájsťpribližný vek amuletu: viac ako 500 tisíc rokov pred naším letopočtom. Ukazuje sa, že Fatimovo oko je takmer najstarším amuletom na Zemi.Potvrdzujú to obrazy vševidúceho oka, ktoré sa nachádzajú na mnohých egyptských pyramídach.Napriek tomu je oko Fatimy stále považované za tureckého talismana, hoci amulety podobného plánu sa našli aj pri vykopávkach osád starovekých Slovanov.

Účel Fatimského oka

Tento moslimský amulet má prakticky neobmedzený rozsah účinkova odstráni tak nachladnutie, ako aj nachladnutie.zbaviť sa zlého oka.Oko Fatima predstavuje strážcu rodinného krbu, bude chrániť dom a jeho majiteľov pred rôznymi nepriaznivými situáciami a nešťastiami.Amulet tiež zabraňuje katastrofám (na palube lietadiel nájdete nazar).Podporuje harmonickú lásku a obchodný úspech.

Bude ťažšie odpovedať na otázku, s akými funkciami sa tento amulet nezaoberá.Je pozoruhodné, že magický efekt sa zvyšuje spolu s veľkosťou položky.Čím väčšie kúzlo tejto veľkosti, tým lepšiu ochranu poskytuje.Veľkoformátové talizmany sa tradične posilňujú na fasádach budov a nezáleží na bytových domoch alebo obchodných centrách.

Správne používanie tureckého amuletu

Turecké okochránené pred zlým okomodráža negatívnu energiuod jeho majiteľa.Bude však pôsobiť výlučne v dohľade, keď bude na ľudskom tele.Iba v tomto prípade amulet chráni svojho majiteľa pred zlými silami.A kameň pod oblečením bude mať menšiu silu.

Ak sa amulet zlomí- znamená to, že odráža veľmi silný úder, a to bola jeho posledná funkcia.Nezabudnite poďakovať a potom vykopte zvyšky do zeme.To bude tiež naznačovať stratený kameň.Ak k tomu dôjde, okamžite si kúpte novú položku ochrany.

Osobitne sa odporúča nosiť amulety pre slabších ľudí, ktorí majú nízku imunitu, ako aj pre deti, ženy v pozícii, úspešných podnikateľov a krásne dievčatá.Vyššie uvedené kategórie ľudí sú najviac ovplyvnené negatívnou energiou, ktorá pochádza od chorých.

Najsilnejšie verzie amuletuočí Fatimy môžu byť vyrobené výhradne ručne.Materiál je fúkané farebné sklo - od tmavomodrej po bohatú tyrkysovú farbu.Kúzla možno nosiť ako šperky, prívesky na kľúče, náramky a špendlíky.

  • Tehotné ženy by si mali pripnúť talisman zo zlého oka na svoje oblečenie.
  • Keď sa deti narodia, mal by sa amulet zavesiť na modrú stuhu a priviazať k rukoväti.Počas chôdze talisman chráni dieťa pred zlým okom.
  • Dospelí zvyčajne nosia amulet s špendlíkom, ktorý sa prilepí na oblečenie.
  • Milovníci si navzájom poskytujú turecké oko a zároveň chcú silnú ochranu pred zlým okom.V tejto situácii získa Nazar dvojnásobnú moc - súčasne absorbuje silu dvoch ľudí naraz.

Nezabudnite pravidelne čistiť tohto úžasného talismana.Z tohto dôvodu stačí nazar každý týždeň umyť tečúcou vodou a jemne ho osušiť mäkkou utierkou.

Ďalšie schopnosti amuletu

Oko Fatimy môže nielen chrániť osobu pred zlým okom.Tento krásny kameňchráni aj pred katastrofouf.Turci sa ho snažia zavesiť všade - v autách, kanceláriách, domoch.Amulet tiež priťahuje lásku, poskytuje pomoc vo finančnej oblasti, chráni pohodlie a harmóniu rodiny, poskytuje úspešné manželstvo a ľahké tehotenstvo.

Amulet používajte správne, v závislosti od očakávaného účelu:

  • Na zisk. Umiestnite amulet na miesta, kde sa nachádzajú peniaze (trezory, pokladne).Turecké oko, štylizované ako strom peňazí alebo iný suvenír, môžete bezpečne nainštalovať na svoju pracovnú plochu.
  • Za harmóniu v rodine. Ak chcete do svojho domova priniesť prosperitu, uprednostnite veľké amulety Fatimových očí.Už sme spomenuli, že čím viac bude amulet, tým silnejší bude.
  • Z dôvodu bezpečného počatiaje Nazar zavesený v spálni a na ochranu domu v oblasti predných dverí.

Chcete sa chrániť seba a svojich blízkych pred zlým okom, ako aj pred problémami aProblém?Spolu s tým zaistenie ochrany majetku, získavanie finančných prostriedkov, úspešné manželstvo a harmonické naplnenie okolitého priestoru?Stačí si kúpiť jeden z najmocnejších orientálnych amuletov - slávne oko Fatimy.