Fadeless color icon: čo sa modlí

Ikona, na ktorej je znázornená Božia Matka s kvetinou v ruke, sa nazýva „nezmyselná farba“.S touto ikonou súvisí jeden zaujímavý príbeh v mojom živote.Tvár mojej neveriacej priateľky bola posiata veľkým akné, ktoré spôsobilo jej veľké utrpenie.Žiadny liek ani masť nepomohli a akné zanechalo na tvári jazvy.Dievča veľa trpelo.A jedna veriaca babička povedala dievčaťu, že ikona nezmyselnej farby môže uzdraviť jej hroznú akné. Lena to najskôr neverila, ale slová starej ženy sa jej vrhli do srdca.Teraz má dievča čistú a jemnú pokožku, podobne ako ľalie - biele a krásne.Božia matka jej pomohla zbaviť sa škaredej tváre, pretože vidí čisté a verné srdcia.

História ikony

Panteleimonský kláštor na vrchu Athos publikoval príbehy Matky Božej, ktorá zaznamenáva príbeh jedného zázračného uzdravenia.Uzdravenie sa uskutočnilo pomocou kvetu Panny Márie rastúceho na vrchu Athos.Tento kvet sa považuje za nesmrteľný a životodarný.Podľa legendy dal archanjel Gabriel Panne Márii kvet ako symbol čistoty a nevinnosti, keď ohlásil zázračné počatie dieťaťa od Ducha Svätého.

Kvet symbolizuje duchovnú čistotu a svätosť, s ktorou bola Panna Mária obdarená.Táto žena prekonala éterických anjelov Božou milosťou.Bola vybraná, aby sa stala matkou Pána, humanizovanou v tele.

Tento obrázok sa objavil na vrchu Athos v 17. storočí.Motívom pre písanie svätého obrazu boli slová od akatistky k Teotokosovi, kde ju nazývali neprimeranou farbou čistoty.

Zvestovanieje obvyklé priviesť na ikonu Panny bezfarebné biele kvety pripomínajúce tie, ktoré priniesla Matka Božia archanjel Gabriel.V Athos sa kvetinové aranžmány, ktoré sa konajú na sviatok Zvestovania, udržiavajú čerstvé až do Nanebovzatia Matky Božej a vôbec nie sú napojené.

Rôzne ikony

V carskom Rusku sa dievčatá často obracali na ikonu Matky Božej nezmyselnej farby s modlitbou za zachovanie panenskej čistoty pred svadbou.Môžeme teda povedať, že túto ikonu uctievali najmä dievčatá v manželskom veku.Najstarší exemplár svätej tváre sa nachádza v kláštore Alekseevsky (Moskva).Na ňom je zobrazené božské dieťa Ježiš v plnom raste, opiera lakťom o rameno na matke.Kvetinová vetva bola vyobrazená v malebnej váze a bola umiestnená na trón.

Ďalší obraz tejto ikony je uložený v kostole Nanebovzatia Panny Márie v Mogiltsy, kde Božia Matka drží pravú ruku bielu ľalie.Ikona zobrazuje anjelov nachádzajúcich sa nad hlavou Matky Božej.Anjeli držia korunu nad hlavou Panny Márie.Bohužiaľ, pôvodná ikona zmizla počas vlády sovietskej moci a teraz v kláštore je jej kópia.

V Ryazane je úžasný zoznam ikon, ktorý dal kláštoru mesta Kad niekto Bogdanov.Táto ikona bola prinesená z Gruzínska, vždy sprevádzala Bogdanov na vojenských výpravách.Tento zázračný obraz ocenili najmä starší Serafimovi zo Sarova.

V meste Kungur, Perm Territory, sa nachádzal zázračný obraz, na ktorom je Matka Božia znázornená v páse, orámované kvetmi.Kópia svätého obrazuuložené v galérii Tretyakov v Moskve.Foto bezfarebnej ikony Farba:

Niekedy môže byť v rukách Matky Božej rozkvitnutá prútik.Obraz prútika súvisí s biblickým príbehom Árona, v ktorom kvety na drevenej prútici zázračne kvitli ako symbol veľkňazstva.

V neskorších ikonách zmizne veľa atribútov a Matka Božia zostáva so skromným kvetom v ruke.Ikonoví maliari zamerali pozornosť veriacich na hlavné obrazy - Božiu Matku a Pannu Máriu.

Ikony pomocníka

Aký je význam ikony Fadeless Color a čo pomáha?Modlitby sú ponúkané pred svätým obrazom:

  • za šťastné manželstvo;
  • o ochrane čistoty a duchovnej čistoty;
  • o správnom výbere manžela /manželky;
  • o zachovaní manželstva;
  • o blahu žien;
  • o riešení rodinných problémov;
  • o rozširovaní krásy a mládeže.

Pred ikonou ponúkajú modlitby dievčatá aj mladí ľudia, ktorí snívajú o vytvorení silnej pravoslávnej rodiny.Božia matka odpovedá na úprimnú a čistú modlitbu, pomáha mladým ľuďom nájsť rodinnú harmóniu.

Význam ikony Fadeless Color pre rodinné šťastie je ťažké preceňovať.Tvár Panny požehnávala nevestu pred svadbou.Ortodoxní veria, že požehnanie s ikonou pomôže dievčaťu nájsť šťastné manželstvo v harmónii a porozumení so svojím manželom.Táto ikona by mala byť vždy v dome manželov, bude chrániť rodinný krbu pred nepredvídanou situáciouproblémy a pokušenie.

Deň uctievania ikony je 16. apríl.

Starší ľudia sa modlia za prekonanie vášní tela a zmätku.Panna Mária pomáha pri hľadaní pokoja a harmónie, naplňuje srdce tichou radosťou a šťastím.V rodinných sporoch pomáha obraz blahoslaveného obnoviť mier a vzájomné porozumenie medzi manželmi.

Pred ikonou Fadeless Color sa modlia modlitby za deti, ktoré dlho nehovoria alebo majú problémy s rečou.Vďaka zázrakom uzdravenia sú veriaci naplnení vďačnosťou za svätý obraz.

Modlitba k farbe Theotokos Fadeless:

Modlitba k ikonám Fadelessfarba: