Fatimova ruka - význam maskota

Talisman, nazývaný „ruka Fatimy“, je veľmi obľúbený medzi obyvateľmi Indie, Izraela a ďalších moslimských štátov.V tomto článku podrobne vyzdvihneme význam ruky talismana Fatima a tiež hovoríme o jeho správnom použití.

Trocha historických informácií

Fatimskú ruku si často zachovali turisti, ktorí navštívili Turecko, Egypt alebo Izrael, ako pôvodný suvenír.Toto však nie je celý zoznam krajín, ktorých obyvatelia posvätne veria v moc amuletu.Pre cudzincov budú zaujímavé aj informácie o magických vlastnostiach tohto talismanu.

Ruka Fatimy je známa aj pod inými názvami - ruka Miriam, Hamsa, Palm Khamesh.Talizman dostal svoje hlavné meno (ruka Fatimy) na počesť dcéry proroka.Existuje aj legenda vysvetľujúca, prečo sa talisman nazýva týmto spôsobom.

Takže v legendách sa hovorí, že kedysi varila dcéra proroka, zatiaľ čo jej manžel Ali priviedol do domu novú manželku.Žena, zmätená takýmito správami, odhodila lyžicu a pokračovala v miešaní jedla rukou, pričom nevenovala pozornosť popáleninám a fyzickej bolesti.Odvtedy sa verí, že amuletská ruka Fatimy je symbolom viery a trpezlivosti a je tiež schopná dať opísané vlastnosti každému, kto ju bude nosiť.

Amulet má vzhľad ľudskej ruky s piatimi prstami.Každý z nich predstavuje jedného z účastníkov tejto legendy, a to:

  • veľký - symbolizuje prorokaMohameda;
  • ukazovák - zosobňuje svoju dcéruFatima;
  • stredne neverný manželAli;
  • a malý prst s bezmennými sú synovia manželovHusajnaa Hassana.

Strednú časť talismanu často reprezentuje Davidova hviezda, ryba alebo kameň modrej farby.Pomerne často sa celý talizman vykonáva v jednom z týchto tónov (moslimovia mu dodávajú ochranné vlastnosti).Fatimská dlaň je tiež zdobená židovskými modlitbami alebo slovami z nich.

Čo znamenáamulet

Hneď od začiatku fungovala Fatimská ruka ako symbol viery a trpezlivosti, dnes však predstavuje ochranu pred negatívnymi vplyvmi (poškodenie alebo zlé oko).To je hlavný dôvod, prečo sa obrázky očí často nanášajú na povrch produktu (práve oni symbolizujú tento negatívny účinok).

  1. Vo východných štátoch sa dlaň Fatima často používa ako obľúbený predmet šperkov.
  2. Obyvatelia Egypta sú presvedčení, že amulet môže chrániť nielen pred zlým okom a čiernym čarodejníctvom, ale môže aj zhora naplniť svojho majiteľa silou, silou a požehnaním.
  3. V Turecku môže maskota nosiť iba spravodlivý sex.Predpokladá sa, že poskytuje pomoc výlučne ženskej populácii a priťahuje blaho, šťastie atiež trpezlivosť.
  4. Hinduisti veria, že Hand of Fatima vyhná zlyhanie svojho majiteľa.

Okrem toho je Fatimská dlaň náboženským symbolom medzi vyznávaním islamu a Židmi.Pôsobí tiež ako symbol podobnosti medzi všetkými svetovými náboženstvami a ich spoločným pôvodom.Kúzla vo forme rúk často používalo mnoho národností, čo znamená silu a silu, ako aj osud a správny výber života.To je veril, že nákupom tohto amuletu, môžete ísť na správnej ceste línie života.

Ako aktivovať talizman

Amulet zakúpený v obchode zostane iba krásnou vecou, ​​ktorá nemá magické vlastnosti.A aby sa šperky premenili na talisman, musíte ich aktivovať a nabiť ich osobnou energiou.Iba v tejto situácii si môžete byť istí jeho pomocou.

​​

Aktivácia je možná čítaním osobitnej modlitby, ktorú od dávnych čias používajú obyvatelia východu.Modlitba povzbudí Hamsu.

Budete musieť zdvihnúť amulet a nahlas vysloviť tieto slová:

„Fatimova ruka, úzky prístup k smútkom,

Chráňte ma pred ťažkosťami osudu,

Presmerovali všetok spor,

Naplň môj život radosťou, pokojom a požehnaním. ““

Je dôležité si predstaviť, ako pozitívna energia začína aktívne konať, priťahuje úspech a veľa šťastia.

Správne nosenie amuletu

V krajinách, v ktorých je hlavným náboženstvom islam alebo judaizmus,rozšírené používanie symbolu Hamsa vo forme šperkov.Párové šperky sa často vyrábajú pre oboch manželov, ktorí sú navrhnutí tak, aby chránili manželstvo pred akýmkoľvek negatívnym vplyvom (pred závislými ľuďmi, súpermi atď.).

Symbol sa používa aj na ochranu automobilov, kancelárií a domov.Na predné dvere môžete zavesiť kúzlo, ale lepšie - oproti nim.Často sa také veci dajú nájsť v blízkosti pracovísk v podnikoch, a to sa dá vysvetliť pomerne ľahko - dobrá kariéra vždy vyvoláva diskusie od závistivých ľudí.

Dokonca aj v Ruskej federácii sa tento symbol často vyskytuje, hoci východná kultúra sem prišla až donedávna.Je pravda, že tu často nepôsobí len ako silný amulet, ale skôr ako nezabudnuteľný dekoratívny prvok.Kreslenie symbolu na detských kočíkoch sa tiež stáva veľmi populárnym, pretože práve ony sú najzraniteľnejšie voči zlu.

Či už veríte v silu tohto amuletu, je vaše vlastné podnikanie.Malo by sa však poznamenať, že mágia dokáže uskutočňovať skutočné zázraky u ľudí, ktorí ju pravidelne praktizujú.