Fern v záhrade, na parapete: čo hovoria populárne názory

Pri usporiadaní územia domu alebo nádvoria v letnej chate si mnohí ľudia myslia: je možné vysadiť papraď neďaleko domu, považujú ju omena za ochrancu alebo naopak, za skutočný magnet problémov?A stále nemyslieť, pretože naši ľudia vytvorili toľko legiend, mýtov a príbehov o tejto rastline!Ale v legendách je to les ... Stojí za to „ho zaregistrovať“ v obytnej štvrti?

) Aké sú príznaky spojené s domácou paprade?

 • Ak ho dostanete vo svojom byte (dome), ukáže sa, že zariadenie začne korigovať mikroklímu v miestnosti.V rodine bude menej debaty, výbuchy hnevu alebo hnevu sa postupne stratia.A čím viac sa vaša rodina (a teda čím viac „švábov“ spája medzi sebou, hádajúc o každodenných témach), tým viac toho domáceho miláčika potrebujete.
 • Máte horúcu povahu a váš manžel je typický flegmatik (alebo naopak)?Bez paprade sa nemôžete obísť: pomôže vám nájsť kompromisy.
 • Okrem toho sa tento závod môže stať asistentom podnikateľov, podnikateľov.Ezoterici hovoria o tom, ako ľudia, ktorých podnikanie dlho nevystreľovali, vysadili paprade do kvetináča - a zrazu zarobili veľa peňazí.A to všetko - vďaka dobrodružnej „iskre“, ktorú táto rastlina vyvoláva v duši podnikateľa.
 • Tento „zelený priateľ“ tiež vytvárajú hráči, ktorí dúfajú, že v kasíne alebo kartových hrách dopadnú na jackpot.Ale v tomto prípade to nie vždy pomôže.Faktom je, že rastlina je schopná varovať svojho majiteľa pred vyrážkami.Ale to je presne to, čo sa považuje za nákup žetónov v kasíne!
 • Moderní kúzelníci tvrdia: v záhrade neďaleko domu je tento skromný ker živý amulet.Chráni dvor a dom pred zlými duchmi, trikmi zlých čarodejníc.Ak rastie blízko vášho domu, nebezpečný človek nebude môcť na neho (ani na vás) vrhnúť čierne kúzla.
 • Ak sa krík (aj napriek odchodu a pravidelnému zalievaniu) na konci uschol a zvädol, z nejakého dôvodu zomrel.Preto vám už bola zaslaná korupcia a vzal ju na seba.

Prečo sa ezoterikom neodporúča, aby ho držali doma?

 • Oponenti papradia sú si istí: táto rastlina je upírom skutočnej energie.A čím väčšia, šťavnatejšia papraď rastie, tým viac duševných síl ukradol ľuďom okolo seba.

V tomto ohľade je však možné závod neutralizovať!Ak rastie v dome (byte), umiestnite ho blízko TV, nech sa živí programom News.

 • Nedávajte kvetináč s touto rastlinou do nemocnice.Hoci „pije“ negatívnu energiu človeka, ale chorí ľudia sú už vyčerpaní, zelený „upír“ ich ešte viac unaví.
 • Tiež sa verí, že tento lesný obyvateľ je v mystickom pláne príliš ťažký, takže je lepšie nechať ho tam, kde vyrastal, tj v „medveďovom kúte“.V opačnom prípade môže dom (dvor)na vyplnenie trvalých porúch.
 • Ezoterici tvrdia: u niektorých ľudí spôsobuje papraď obyčajný rýchlu únavu a časté choroby.

Lekári už však našli pragmatickú odpoveď na túto mystickú otázku!Faktom je, že rastlina absorbuje veľa kyslíka, takže by ste ju nemali v noci nechať v spálni - skončí to bolesťami hlavy.A okrem toho je kontraindikovaný pre alergikov kvôli spóram uvoľneným listami.

Rastlina v legendách národov sveta

 • Slovania sa domnievajú, že v Kupale v noci táto rastlina kvitne (raz ročne).a táto kvetina pomáha vidieť poklady pochované hlboko pod zemou.
 • Moderní Slovania (už dobre vedomí toho, ako vyzerajú „kvety“ väčšiny papradí): ak sa počas obdobia oddelenia vášmu miláčikovi oznámi spor o vašej drahocennej túžbe, môže sa to stať skutočnosťou.
 • Pre Britov je táto rastlina milencom lásky.Často ho zapínajú romantické páry.Tento „zelený priateľ“ predovšetkým pomáha človeku v láske, takže človek z Misty Albion si môže kúpiť (vysadiť) papradie doma, aj keď si jeho vyvolený ešte neodplatil.
 • Starí Briti (rovnako ako Rus) však verili, že ak nájdete papraďovú kvetinu, môžete sa podľa vlastnej vôle stať neviditeľným.
 • V mnohých západoeurópskych krajinách verili: tieto listy môžu chrániť lodenice alebo dom pred búrkou.Ak dediny dlho nemali dažde, pokúsili sa ich nazvať rezaním a pálením listov papradia.S touto poveroupozor: nemôžete vykoreniť krík, príroda pomstí búrku.

Fern a znamenia zverokruhu

 • Astrológovia považujú túto rastlinu za talisman Blížencov.Sú si istí: ak je tento „hosť zo staroveku“ vysadený v jeho dome (záhrada, dvor) osobou, ktorá sa narodila od 21. do 20. júna, bude Bush vynikajúcim pomocníkom v podnikaní, ako aj osobným „harmonizátorom“ (vyvážia túžby a potreby človeka).
 • Pokiaľ ide o ďalšie príznaky zverokruhu, papraď im tiež neubližuje.„Zelené domáce zviera“ očisťuje dušu od nepotrebných túžob a skúseností a usmerňuje myšlienky od sekundárnych k skutočne potrebným a dôležitým veciam.
 • Ak hovoríme o čínskom horoskopu, táto rastlina sa najlepšie hodí pre ľudí narodených v roku Snake and Dragon.
 • Ak veríte kalendáru starých Druidov, ukázalo sa, že títo mudrci sú takmer úplne v solidarite s modernými astrológmi.Áno, druidi tiež verili, že papraď je šťastný maskot ľudí narodených 20. júna.Tento ker im dáva radosť, odstraňuje chaos a mentálne „neporiadky“.

A čo môže skúsený odborník na trávu, to znamená bylinár, povedať o tejto rastline?V tomto videu je všetko: