Ficus Benjamin - Známky a povery

Ficus Benjamin dostal svoje meno na počesť anglického botanika, jedná sa o obľúbenú voľne rastúcu alebo izbovú rastlinu, ktorá sa často používa vo fytodesigne, v ktorej jej tenké konáre s mnohými zelenými listami dostávajú pôvodný tvar - vytvárajú sa rôzne kvetinové aranžmány.Od pradávna okolo Benjamina fikusu existuje mnoho znakov a povier, ktoré ho spájajú so šťastným manželským životom alebo naopak s mnohými problémami.

Je možné si ich nechať doma?

Výrazne odlišné postoje v náznakoch rastlín východných a slovanských národov.Ak bývalý považoval ficus za symboly šťastia v rodinnom živote, ten ho nazval čarodejníckym stromom, ktorý prináša problémy.Preskúmajme podrobnejšie postoj k fikusu rôznych národností:

  • Číňaniavnímali fikus ako rodinnú rastlinu, ktorá bola prezentovaná ako dar pre svadby, narodeniny a tiež prenášaná na potomstvo.Ak veríte vieru, pomohlo to očistiť miestnosť negatívnej energie, dalo ľuďom vitalitu a fyzickú aktivitu, čo z nej urobilo ideálnu voľbupre starších ľudí.
  • Thaisitiež považovali fíkus za posvätnú rastlinu a boli presvedčení, že dokáže zahnať zlých duchov.Je to fikus Benjamina, ktorý je stromovým symbolom hlavného mesta Thajska v Bangkoku.A ďalšia rozmanitosť sa stala zosobnením ostrovnej krajiny Barbados a bola vyobrazená na štátnom znaku.
  • Slovanské národypripisovali magické vlastnosti voskovým listom fikusu Benjdamin, vybavili rastlinu schopnosťou privádzať spor do rodín, vyvolávať konflikty a viesť k oddeleniu.Benjaminov fikus tiež pôsobil ako manželka - takéto vlastnosti získal v povojnovom období, keď väčšina rodín, kde strom vyrastal, stratila mužov, ktorí zomreli na fronte.
  • Dobresa hovorí o Biblii Ficus .Jedna z jej odrôd teda slúžila ako prvé rúcho pre Evu a Adama a plody iného druhu (konkrétne figy) slúžili ako prvé jedlo po tom, čo boli vylúčené z Raja .

Ľudové viery a náznaky

Pri správnom použití fikusu Benjamina určite prinesie výhody všetkým členom rodiny.Ďalej v článku sa zameriame na pozitívny vplyv rastlín na rôzne oblasti ľudského života.

Na zlepšenie nálady

Ficus teda vylučuje špeciálne prchavé látky a estery, ktoré čistia vzduch a vylučujú patogény.Tieto látky navyše prispievajú k normalizácii stavu nervového systému, zlepšujú náladu,efektívne sa vyrovnať s únavou a eliminovať depresie.

Pre výrečnosť

Ľudia veria, že tento fikus je schopný poskytnúť osobe jasnejšie formulovanie myšlienok a lepšie presvedčenie.hovorca.Na druhej strane vám táto rastlina umožňuje zbaviť sa nadmerného rozprávania a tendencie klamať, pomáha ovládať vašu reč.

​​

Pre finančné blaho

Spravidla sa za peniaze považujú stromy s mäsitými zelenými listami.Je však tiež naprogramovaná tak, aby pritiahla hotovosť do domu, ako aj do pohody.Aby ste to dosiahli, musíte ho pravidelne žiadať o pomoc a venovať náležitú starostlivosť, pričom treba zabrániť masívnej strate listov.

Odporúčalo sa tiež transplantovať strom do zeleného kvetináča a prilepiť naň špeciálnymi materiálmi.Zároveň je potrebné v zemi zakopať niekoľko mincí, aby prilákali svoj vlastný druh.

Priťahovať lásku

Benjaminov fikus tiež prispieva k šťastiu v osobnom živote ak posilneniu vzťahov s blízkym.Na tento účel musí byť vysadený (alebo presadený) v ružovom kvetináči, najlepšie keramickom a nie plastovom.Ďalším plusom bude prítomnosť srdca na hrnci, ktoré, mimochodom, môže byť ťahané nezávisle.V tomto procese sa ku koreňom stromov pridáva aj niekoľko sŕdc, je dôležité s nimi hovoriť o vašom probléme a požiadať o pomoc v láske.

Na tehotenstvo

Závod tiež pomáha párom bez detí.Aby nastalo dlho očakávané tehotenstvo, musí sa umiestniť do manželskej spálne blízko hlavy postele a musí sa s ňou zaobchádzať tak starostlivo ako vaše dieťa - včasné zalievanie, utieranie prachu, hladenie lístia, rozprávanie, používanie hnojív.

Takéto činy majú veľmi pozitívny vplyv na hormonálne pozadie ženy a vedú k počatiu.Nové výhonky, ktoré sa objavujú na strome, sú tiež veľmi dobrým znamením.

Tam, kde sa odporúča uvádzať náznaky ficus

Je dôležité dbať na výber správneho miesta pre daný závod, v ktorom bude môcť maximalizovať svoje schopnosti:

  1. Staroveká doktrínaFeng Shui naznačuje, že najlepšie sa prejaví, keď sa nachádza v juhovýchodnej časti miestnosti.Je to tak, že zabezpečí mier v rodine a pomôže vám pri prijímaní správnych rozhodnutí.
  2. Pri umiestňovanído obývacej izbystrom vyrovnáva energiu a priťahuje iba tých pravých ľudí do vášho domu a prispieva tiež k harmonizácii vzťahov medzi členmi rodiny.
  3. Vysadenév kuchynifíkus prinesie do domu finančnú prosperitu, chráni ju pred nepredvídanými výdavkami.
  4. V spálni vám rastlina zaistí celonočný spánok, zmierni nočné mory a nespavosť.
  5. Závod nachádzajúci sa na pracoviskustanoví proces pracovnej činnosti a urýchli cestu von z konfliktu.a tiež znižujú mieru konfliktov.
  6. Neodporúča sa umiestňovať zariadenie do severovýchodnej alebo strednej časti miestnosti- tu sa minimalizuje vplyv na energiu miestnosti.