Freudova kniha snov: Tajné významy nočných snov

Sigmund Freud (1856-1939) bol rakúsky neuropatológ, psychiater a psychológ, veľký inovátor, zakladateľ teórie psychoanalýzy.

Nie každý však vie, že starý otec psychoanalýzy, ako sa často volá, venoval veľkú pozornosť úlohe snov v ľudskom živote.Preto v roku 1900 svet videl Freudovu knihu snov.Ak sa chcete dozvedieť všetky funkcie tejto publikácie, prečítajte si nasledujúci článok.

Freudova interpretácia snov

Keď psychológ študoval hystériu, mal nápad študovať záhadný spánkový proces.V dôsledku toho navrhol teóriu nenaplnených túžob, ktoré sú často nahradené ľudským vedomím, ísť do oblasti bezvedomia, kde sú, naďalej ovplyvňovať správanie.

V bezvedomí - pôsobí ako oblasť psychiky neviditeľná pre vedomie, ale má výrazný vplyv na to, ako človek v živote myslí a chová sa.Tvorba podvedomia je ovplyvnená výchovou, psychickými traumami prijatými v detstve a negatívnymi postojmi.

Zoberme si konkrétny príklad: predstavte si to v rodine dievčaťaotec sa správal príliš autoritatívne, autoritársky, jeho matka nerešpektovala.V budúcnosti si podvedome vyberie predstaviteľov silnejšieho pohlavia s podobným modelom správania.Koniec koncov, v jej hlave bolo pevne zakorenené myslenie - mužom by mala byť hlava rodiny.

Potlačené túžby majú tendenciu dosiahnuť sféru vedomia, začínajú sa stretávať s vedomými postojmi a niekedy vyhrávajú napríklad vtedy, keď je človek v stave spánku.

A na tomto základe, ak je sen správne dešifrovaný, môžete zistiť, aké podvedomé skúsenosti utláčajú jednotlivca.

Preto bol Freudov tlmočník snov v psychológii veľmi dôležitý.Preukázal, že nočné sny nie sú v žiadnom prípade nezmyslom, ale predstavujú potláčanú túžbu, ale v skreslenej a skrytej podobe.

Slávne vydanie Interpretácie snov bolo opakovane vytlačené a právom sa považuje za hlavný bestseller 20. storočia.Je pravda, že je prekvapujúce, že kniha sa stala populárnejšou o niečo neskôr, a pôvodne bola kniha snov prijatá dosť chladne.

Interpretácia snov podľa Freuda: základné zásady

Otec psychoanalýzy vyčlenil tieto ustanovenia v procese dešifrovania tajomstiev podvedomia:

 1. to, čo už bolo povedané - sen je skresleným nahradením určitej potlačenej túžby, inštalácie.Vo sne toto bezvedomie vypukne vo forme rôznych obrazov a znakov.
 2. Po druhé, Freud veril, že sny pomáhajú človeku cítiť sa čo najpohodlnejšie a pokojnejšie.V biologickom zmysle je spánok zvyšok tela, obnovenie sily.

A z psychologického hľadiska je človek v súčasnosti veľmi podobný vnútromaternicovému systému, keď je v ňom iba úplné pohodlie a pokoj.A ak okrem toho stále pozoruje, ako sú jeho bezvedomé túžby stelesnené v živote - cíti skutočnú harmóniu, pocit šťastia.

 1. Treťou vecou, ​​o ktorej hovoril Freud, je to, že nevedomie prezentuje svoje signály vo forme konkrétnych symbolov, obrázkov, ktoré je dôležité správne interpretovať.V tomto prípade je mimoriadne dôležitý individuálny prístup.

Koniec koncov, dvaja rôzni ľudia vnímajú ten istý symbol, napríklad kávovar, úplne iným spôsobom.A keď bol Sigmund požiadaný, aby objasnil, čo vysielalo ich podvedomie, vždy sa opýtal na jednu otázku:

„Čo si myslíš o tejto téme (alebo fenoméne)?“

Neskôr vedec zistí, že niektoré symboly majú pre rôznych ľudí rovnaký význam.Preto sa rozhodol vytvoriť svoju slávnu knihu snov.

Dnes je táto publikácia k dispozícii každému, kto ju chce - môžete si ju kúpiť buď v kníhkupectve alebo nájsť Freudov výklad snov bezplatne na internete na internete.

Druhy snov podľa Freuda

Podľa veľkého psychoanalyzátora existujú tri typy snov:

 • ) Pochopiteľné - nespôsobujú ťažkosti pri ich dekódovaní.
 • Logické, ale podivné nočné sny - v niektorých ohľadoch sú jasné, ale ich vykreslenie je ťažké korelovať s tým, čo sa deje vskutočný život.
 • Nejednotné, zmätené sny - nie je možné im porozumieť.Je to kategória posledných snov, ktorej by ste mali venovať osobitnú pozornosť - často sú v nich starostlivo šifrované najdôležitejšie informácie o snivekovi, jeho živote, budúcich udalostiach atď.

Prečo snívajú rôzne sny podľa Freudovej teórie?

Môže vzniknúť celkom logická otázka: „Ak je všetko uvedené vyššie pravdivé, človek môže skutočne splniť svoje tajné túžby vo sne, prečo pravidelne vidíme nočné mory, hlúpe, nekonzistentné alebo rušivé sny?“.

Je to tu zaujímavejšie.Freud k tejto téme povedal, že v noci vo sne je ľudské vedomie, hoci stráca ostražitosť, stále ako strážca „na svojom mieste“.A dokonca aj v stave spánku môže človek cítiť ľútosť alebo frustráciu spojenú s prejavenými emóciami a túžbami.

V bezvedomí núti tvoje vedomie, aby ťa ochránilo, aby si vytvoril rôzne nezmyselné obrázky, vystrašil nás k smrti alebo aby sme plačali vzlykajúc hneď po prebudení.To znamená, že sa zameriavate na snový obraz bez toho, aby ste cítili úzkosť pre svoju vlastnú túžbu v zahalenej podobe.Toto je druh kompromisu vedomia a podvedomia.

Prečo by sme podľa Freuda mali vidieť úzkostný sen?

Sigmund Freud osobitne vyčlenil rušivé sny.Psychoanalytik o nich povedal, že sú výsledkom nedostatočného maskovania kvalitypotlačené túžby vyjdú takmer na povrch.

Ďalej ich nazýval produktom potláčaných sexuálnych impulzov.Tu by som chcel pripomenúť početné kritiky Freudovej teórie, ktoré si robia srandu z porovnávania všetkých symbolov vo sne s ženskými alebo mužskými pohlavnými orgánmi.

Myslenie vedca bolo výrazne ovplyvnené dobou, v ktorej žil.Koniec koncov, viktoriánska éra je známa svojim pokryteckým prístupom k radosti z radosti.Freud sa rozhodol protestovať proti takýmto postojom, takže jeho obavy o sexuálne príznaky sa stávajú celkom pochopiteľnými.

Mnohé teórie psychiatra a teória snov v budúcnosti spôsobujú ešte viac nepriateľstvo.Koniec koncov, Freud neustále vidí výlučne sexuálny podtext a všetko pripisuje potláčanej sexualite človeka a jeho tajným želaniam.

Sebainterpretácia snov podľa Freudovej teórie

Teraz si ukážme, ako správne dešifrovať, čo znamenajú vaše nočné sny, ak sa rozhodnete použiť Freudovu knihu snov.

Najzákladnejším pravidlomje odhaliť význam konkrétnych znakov a tiež pochopiť celý pozemok ako celok.

Keď človek zaspí, všetky filtre jeho vedomia sa úplne (alebo takmer úplne) vypnú a bezvedomie začne pracovať naplno.

Všetky symboly v nočných snoch sú šifrované podľa nasledujúcich zásad:

 • nevedomie si vyberie sen, túžbu alebo strach, ktorý chce spaťemu ukázať;
 • jeho „kódovanie“ sa vyskytuje v určitých asociačných symboloch;
 • Postavy sa navzájom miešajú, a preto sny tak často vyzerajú úplne nelogicky a čudne.

Ukazuje sa, že podvedomie dokazuje nie vždy jasný sen vytvorený kombináciou obrázkov.A prekvapujúco, zvyčajne v noci sa človek cíti spokojný s takouto víziou, pretože vo sne sa realizujú tie najtajnejšie túžby, prekonajú sa rôzne fóbie a obavy.A nasledujúce ráno, keď sa zapne vedomie, môže sen spôsobiť zmätok, pretože to vyzerá ako niečo podivné, nepochopiteľné.

Sigmund Freud bol presvedčený, že v živote nie je nič náhodného.Všetky myšlienky a činy ovplyvňujú podvedomé konflikty vyvolané agresiou, sexuálnymi impulzmi a túžbou po potešení.

Psychoanalytik veril, že ak sa chce človek žiť v civilizovanej spoločnosti, musí sa naučiť umierniť svoje telesné inštinkty.A keďže väčšina ľudí nevie, ako sa ich úplne zbaviť, vedie ich hlbšie do podvedomia.

Predpokladajme, že sa rozhodnete vyriešiť svoj sen, aby ste pochopili, čo sa vám podvedomie snaží povedať.Potom ihneď po prebudení postupujte takto:

 • Keď sa ráno zobudíte, napíšte na kúsok papiera všetko, čo ste videli v noci.Potom pravdepodobne nezabudnete na jediný detail zo sna, a napriek tomu sú pri dešifrovaní všetky neuveriteľne dôležité.
 • Potom by sa hlavné znaky mali písať mimo spánku v stĺpci.Naopak, napíšte, s čím sa spájatene.A nemysli príliš dlho - prvá možnosť, ktorá príde na myseľ, je zvyčajne tá správna.
 • Použite dekódovanie, ktoré Freud dáva vo svojej knihe snov.Niekedy sa stáva, že človek pociťuje strach alebo veľké rozpaky z myšlienok a túžob, ktoré prichádzajú k jeho hlave, a nemôže ich otvorene pripustiť.Interpretácie pána psychoanalýzy sú tu na záchranu.
 • Nakoniec musíte do jedného obrázka pridať všetky snové symboly.Začnite si pamätať, čo sa stalo s postavami v zápletke sna - aby ste rozpoznali všetky signály svojho podvedomia.

Proces interpretácie snov je, samozrejme, spočiatku zložitý.Ale s častou praxou, budete rozvíjať intuitívne pochopenie toho, čo to alebo ten obraz zo sna znamená.Je dôležité súčasne sa v maximálnej možnej miere sústrediť na svoje osobné pocity a nie vždy sa sústrediť na knihy snov, viac dôverovať svojmu vnútornému „Ja“.

Marissa