Galdrastavi: čo je a aké sú vlastnosti aplikácie

Galdrastav v islandčine znamená „mágia“ a „znamenie“.Toto je maľovaný viaczložkový kúzelný symbol, ktorý sa použil na objekt alebo kúzelný amulet.Galdrastavy sú akékoľvek kresby alebo symboly, ktoré majú magický význam.Niekedy sa symbol priamo súvisiaci s runami nazýva galdrastav.

Mimochodom!Na našom webe je Zbierka online fortune-telling on runes - využite svoje zdravie!

Čo sú galdrastavy

V runovom umení je technika galdrastavov pokračovaním rozvoja umenia pletených run.Čo sú to pletené runy?Je to kombinácia niekoľkých samostatných runových znakov do jedného symbolu.Dôsledkom zlúčenia niekoľkých samostatných postáv do jedného celku sa mení ich vlastný význam: jednáme o vytvorení novej entity, ktorá predtým neexistovala.

Aj keď sa kombinujú dve runy, môže dôjsť k transformácii.

Napríklad pri spájaní run Evas s Lagas dostaneme runu Teivas.Táto transformácia je rysom magického použitia run.

Na rozdiel od pletených run môže mať však galdrastav veľké množstvo runových symbolov - až desať.Druhým rozdielom od runovej ligatúry je miesto - nie vždy vertikálne, niekedy kombinujúce vertikálne a horizontálne symboly.Haldrastav možno označiť ako nápis a kombináciu niekoľkých kresieb.

Jedna zo spoločných skupínGaldrastav je takzvaná „ prilba hrôzy “.Toto sú runové kresby, ktoré Vikingovia použili na útok proti súperom.Hororová prilba je štvorciferný, osemcírsky alebo dvanásťbodový symbol z rany Algis - ochranná runa.

Výkres pozostáva z obrázku rovnostranného kríža, ktorý končí v runách Algis.Tento symbol bol rozšírený v stredovekej Európe a zachoval sa v starodávnych budovách a hradoch.

Galdrumundy sú magické symboly, ktoré tiež patria do skupiny galdrastavov, ale nesúvisia s runovým písaním.

Umenie galdrastavov

Umenie galdrastavov nie je úplne známe.Moderní škandinávski ruológovia sa domnievajú, že vznikli dávno pred vývojom samotného runového umenia.Umenie galdrastavov je najrozšírenejšie na Islande (nazývajú sa islandské runy), aj keď existujú dôkazy o používaní magických znakov v tejto štylizácii av iných krajinách severnej Európy.

Informácie o umení sa stratili na dlhú dobu s príchodom kresťanstva, zachovali sa však staré zdroje - kúzelné knihy Galdrabok.Jeden z týchto zdrojov bol publikovaný v Anglicku v roku 1989.Zostávajúce zdroje sa dostali do súčasnosti vo forme fragmentov z kníh zachovaných starožitnosťami a zberateľmi.Je pozoruhodné, že tieto symboly zdobili bežné kuchárske knihy a iné rukopisy, ďaleko od magického umenia.

Ako pracovať s galdrastavmi

Kreslenie kúzelného symbolu na kus papiera je kúzelná akcia, ak viete, čo sa deje v jemných svetoch.Symbolicky predstavuje list papiera vesmír a grafický obrázok predstavuje zmeny v obraze vesmíru.V procese zobrazovania symbolu sa kúzelník stáva tvorcom nového sveta.

Nevyhnutné položky:

  • neohraničený list papiera;
  • nové pero alebo fixu;
  • pravítko;
  • dve sviečky.

Runová mágia nevyžaduje osobitnú rituálnu prípravu, ako je klasický rituál alebo ceremoniál.Akcia sa koná v miestnosti pri stole s predmetmi pre grafický obraz - pero, papier, pravítko.Tajomstvo mágie spočíva v samotnom symbole a psychologickej nálade operátora.

Ak sa chystáte dať nejakému symbolu symbol, pripravte ho na rituál - očistite ho, bez všetkého, čo je zbytočné.Symboly môžu byť použité na kožu, drevo, materiál.

Plnenie:

  1. Určte si, pre aký účel bude vybraný symbol slúžiť.
  2. ​​
  3. Zámer nahlas vyhláste krátkym slovom.
  4. Sedenie smerujúce na sever (žiaduce).
  5. Na pravú a ľavú stranu listu papiera (predmet) umiestnite sviečky a zapálte ich.
  6. Začnite zobrazovať symbol a opakujte sa pre seba:

Keď zobrazujete symbol, vaše pohyby by mali byť sebavedomé a plynulé,Je potrebné cítiť každú líniu symbolu, aby sme si uvedomili jeho magický účel.Predstavte si, že čiary prechádzajú vesmírom, zanechávajú na ňom stopy a menia ich.V určitom okamihu by ste mali mať pocit, že symbolizujete celok a vaše vedomie prijalo celý vesmír.

V akej farbe by mali byť zobrazené islandské runy?Obvykle používajte červený alebo čierny atrament, môžete ich kombinovať.Čierna sa používa na absorbovanie energie (ak sa niečo musí zničiť) a červená sa používa na šírenie magickej sily vonku (stvorenie).

Po znázornení symbolu na nosiči zamerajte svoju vôľu na stred obrázka a pošlite magickú energiu, predstavte si, ako sa tento symbol objavuje vo vesmíre a ako začne fungovať.

Teraz musíme symbolizovať „duchovne“ pomocou nášho ducha.Ak to chcete urobiť, vylejte kúzla z „Galdorovej knihy“ alebo si vytvorte vlastné.Toto oživuje symbol a dáva mu jasný návod k činnosti.Kúzlo možno vyjadriť v nasledujúcom vzorci:

Teraz musíte umiestniť galdrastav.Ak ste si vyrobili ochranný amulet, noste ho so sebou.Ak potrebujete vykonať zmeny na konkrétnom mieste, skryte ich.

Čo robí galdrastav magickým?Je to kúzelnícke kúzlo, ktoré prečíta po vytvorení symbolu: bez kúzla bude galdrastav jednoduchou kresbou.