Granátové jablko kameň: vhodný pre každého, magické a liečivé vlastnosti

Granátový kameň sa považuje za talisman lásky z dôvodu jeho červeného odtieňa.Je to úžasný klenot, ktorý sa viackrát spomína v literárnych dielach a poetických náčrtoch.Je obvyklé, že mnohé národy dodávajú granátové jablko ako amulet lásky a talizman.Granátový kameň: Komu sa hodí tento klenot a akým znakom zverokruhu zodpovedá?O tom budeme hovoriť v článku.

S týmto úžasným kameňom sa spája zaujímavý milostný príbeh mojich pradedičov.Jedného dňa mala babička sen, že na stole má krásny náramok z červených kameňov.Obdivovala tento náramok, až sa zobudila.O mesiac neskôr k nej prišli dohadzovači a predstavili ten istý náramok od ženícha, aký videla vo sne.Pra-babička žila šťastný život so svojím manželom a kľúčom k ich šťastnému rodinnému životu bol očarený granátový náramok.Tu je taký úžasný milostný príbeh.

Obsah
 1. Granátový kameň: Vlastnosti
 2. Odrody
 3. Magické vlastnosti
 4. Terapeutické vlastnosti
 5. Kompatibilita so znameniami zverokruhu
Granátový kameň: Vlastnosti

Tento drahokam má dlhú históriu použitia.Dokonca aj Peržania a starí Gréci z toho vyrobili šperky a amulety: archeologické výskumy o tom hovorili.Názvy granátového jablka sú početné, pretože sa medzi rôznymi národmi nazýval zvláštnym spôsobom.Napríklad v Rusku sa to nazývalo trstina, mäsový chlieb alebo benátky.Rimania nazývali kameň karbunklom.celkovonázov „granátové jablko“ dostal kameň až v roku 1270, dal ho vtedy známy alchymista Albert Magnus.V 19. storočí sa celá skupina drahokamov s podobnými vlastnosťami začala nazývať granáty: krištáľová mriežka z kameňov tvorí štvorcové tváre.

Vlastnosti granátového jablka:

 • vysoká odolnosť proti nárazu;
 • odolnosť proti vysokým a nízkym teplotám;
 • odolnosť voči chemikáliám;
 • Hustá štruktúra spomaľuje rýchlosť zvuku.

Tieto vlastnosti sú charakteristické pre všetky minerály skupiny granátov.

Odrody

Kamene tejto skupiny majú podobné vlastnosti, líšia sa však chemickým zložením.Tieto rozdiely sa odrážajú vo farbe kameňa: v prírode sa nachádzajú žlté, čierne a dokonca aj zelené odtiene.Klenoty skupiny granátov sú rozdelené do 14 typov, z ktorých najbežnejšie sú:

 • hessonit;
 • sa budú variť;
 • pyrope;
 • hrubý;
 • spessartín;
 • andradit;
 • almandín.

Pyrope najviac zodpovedá klasickému karbunkulu - má bohatý červený tón.Nasleduje almandín - najbežnejší typ karbunkulu v prírode.Almandín je zvyčajný červený odtieň, niekedy však existujú kamene fialovej alebo hnedej farby.

Kamene nazývané var, hrubý a andradit majú zelený odtieň.Hessonit sa vyznačuje medovým alebo pomarančovým odtieňom, niekedy sa spessartín vyznačuje žltohnedou farbou.

Poznámka!Granty sú vzácne a polodrahokamy: záleží na nichodrody a patriace konkrétnemu typu.

Na šperky sa používajú kamene červených tónov - od ružovej po tmavo červenú a hnedú.

Magické vlastnosti

V prvom rade je to milostný kameň a talizman pre milovníkov.Používa sa na vzbudenie vášne a obnovenie milostných vzťahov.Aj keď iskra lásky vyšla, karbunkón môže zapáliť celý plameň vášne.Za starých čias nosili mladé dievčatá kadidlo s kúskami granátového jablka, aby pritiahli lásku chlapcov.

Keďže drahokam má veľmi silnú energiu, astrológovia neodporúčajú nosiť granátové šperky a talismany ľuďom, ktorí sú inertní a pasívni.Tento drahokam nemá rád prejav pasivity v akejkoľvek podobe, preto môže dokonca uškodiť: človek ochorie.

Ak si teda všimnete, že vaše zdravie sa zhoršilo a energia je nízka, odstráňte šperky z granátového jablka.Možno sa takto prejaví energetická nekompatibilita.Ak sa karbunku nepáči jeho majiteľovi, potom je to navždy: je nepravdepodobné, že by súhlasil s kameňom.

Poznámka!V šamanistických praktikách sa granátové jablko používa na privolanie duchov mŕtvych.V európskych krajinách sa používala pri seansoch na ten istý účel.

Pre koho je tento drahokam vhodný?Miluje tvorivých ľudí: básnikov, umelcov, hudobníkov, spisovateľov, sochárov.Carbuncle veľkoryso zdieľa svoju energiu a dáva inšpiráciu kreatívnym osobnostiam.Ale dosiahnuť dokonalýz hľadiska energetickej kompatibility s drahokamom je žiaduce stať sa jeho prvým hostiteľom.Kamene, ktoré patrili iným ľuďom, môžu bývalým majiteľom vynechať a nestratiť sa s novými.

Poznámka!Granátové jablko dáva svojmu pánovi odvahu a pokoj, s ním je menej stresovaný.

Ak je klenot zdedený alebo darovaný, musí sa očistiť od nepotrebných informácií a znečistenia energiou.Za týmto účelom vložte kamienky do nádoby a vložte ich pod tečúcu vodu.Po 20-30 minútach je možné karbunku opotrebovať.

Malo by sa upozorniť, že granáty nemôžu byť použité na úkor ľudí, to znamená na rituály čiernej mágie.Predpokladá sa, že dekorácia rýchlo vracia zanedbávanie poslané čarodejníkom späť.

Terapeutické vlastnosti

V dôsledku červenej farby boli granátové jablká spojené s krvou.Ľudia verili, že môže prestať krvácať a uzdravovať rany.Preto boli spolu s vojnovými talismanmi vzatí do vojny alebo na dlhú cestu.V súčasnosti je už vedecká potvrdená vlastnosť karbunkulu ovplyvňovať zrážanlivosť krvi a regeneráciu buniek.

Granátové jablko má tiež priaznivý vplyv na imunitný systém, obnovuje ho a posilňuje.Drahokam má rovnaký účinok na tráviaci a dýchací systém.V dávnych dobách bohatí ľudia nosili granátový náhrdelník a prsteň, aby odstránili záchvaty migrény a zmiernili bolesti hlavy.

Kompatibilita so znameniami zverokruhu

Tento drahokam je zvlášť vhodnýpre Kozorožec : jePomáha im dosiahnuť kariérny postup a prosperitu.Keďže Kozorožec je neustále ovplyvňovaný Saturnom a je náchylný na emocionálny chlad a izoláciu, sú to granáty, ktoré im pomôžu odhaliť svoj tvorivý potenciál a naučiť ich, ako otvorene vyjadrovať svoje emócie.

Ďalší znak jeŠkorpión .Granátové jablko pomáha Škorpiónovi dosiahnuť vnútornú rovnováhu a zbaviť sa všetkej žiarlivosti.Granátové jablko tiež otvára nové stránky vášne pre Škorpióna.

PriVodnáripôsobí karbunk selektívne.Snívatelia, klesá na hriešnu zem, čo môže viesť k úplnej dezorientácii.Pre tých, ktorí sa usilujú o duchovnú dokonalosť, granátové jablko pomáha prekonať nepríjemnosti.

Drahokam sa hodí dobreStrelec : dáva šancu znovu oživiť vášeň a zvýšiť zmyselnosť.Klenot tiež upokojuje násilnú dispozíciu Strelca, udeľuje múdrosť a varuje pred problémami.

NaBlížencovmá drahokam priaznivý účinok, pretože ich zvykol na stálosť a udeľuje múdrosť.Toto otvára príležitosti pri hľadaní životných usmernení a sebarealizácii.

Pre Váhy , ktorí sa nemôžu rozhodnúť o správnej voľbe, je užitočné nosiť granátového maskota.Kameň pomáha nájsť správne riešenie a zvoliť správnu cestu.Pre túto značku je vhodnejšie zvoliť kamene tmavého odtieňa.

Pokiaľ ide oPannu , karbunkel otvára celý svet predtým nepreskúmaných pocitov a emócií, vzbudzuje záujem o nové a odstraňuje zo stuporu morálnej dogmy.

Strelec a Levsú vhodné pre všetky odrody granátov, ak ich nepoužívajú so zlým úmyslom. Baranby mal uprednostniť jasne červený klenot, ostatné tóny sa nekombinujú s ohnivou energiou ohnivého označenia.

Pre Škorpióna, Váhy a Vodnárasú vhodnejšie kamene zeleného odtieňa: upokojujú výraznosť a poskytujú opatrnosť.

Gemini, Panna a Býktento drahokam možno nosiť iba niekedy: na dosiahnutie cieľa.