Granátové jablko - magické, liečivé vlastnosti, odrody

Granátové jablko kameň je považovaný za jeden z najkrajších, vyzerá veľkolepo v rôznych šperkoch.V priebehu storočí jej osamotená žena nedokázala odolať.Je pomerne lacný, spojený s mnohými tajomstvami a legendami.Viac informácií o kameni, jeho vlastnostiach, účinku na telo nájdete v článku.

História

Grant bol slávny v starovekom Egypte, Perzii, starom Ríme.Drahokam sa používal na zdobenie pohárov a ozdobných prvkov v palácoch.Symbolizoval víťazstvo v bitke, takže bolo zvykom vybaľovať zbrane a brnenie granátom.

Kameň dostal meno vďaka svojej podobnosti s ovocím toho istého mena.Verzie pôvodu kameňa sa tiež líšia.Podľa jedného z nich sú kamene zamrznuté kvapky krvi vojakov, ktorí zomreli na bojisku.V Mongolsku boli granáty prezentované ako mrazená krv draka, jeho nosenie malo pred bitkami dávať silu.

Kameň symbolizoval vojenské úspechy križiakov, berú výrobky z granátového jablka na kampane, ktoré nielen prilákajú víťazstvo, ale pripisujú aj kryštálu.hemostatické vlastnosti.

Na polostrove Hindustan sa minerál používal na výrobu zbraní, verilo sa, že zvyšuje jeho smrtiace vlastnosti.Kresťania verili, že lampa Noemovej archy bola vytvorená z granátového jablka.

Starí Peržania považovali granáty za kráľovské, bolo zvyčajné ich používať pri vytváraní obrazov vládcov.Aztékovia, Indovia Maya používali kryštály ako dekorácie rituálnych odevov.

Vlastnosti a vlastnosti

Vlastnosti sa určujú podľa toho, že patria do kremičitanových minerálov.Majú podobnú kryštálovú mriežku, ktorej charakteristickým znakom sú štvorcové tváre.Rôzne zloženie kryštálu ovplyvňuje jeho vzhľad, odtieň.

Odrody

Odrody granátového jablka:

 • pyrope - líši sa krvavočerveným odtieňom až po hnedú;
 • Rhodolit je zriedkavý druh, ktorého primárna farba sa mení od ružovkastej po fialovú;
 • andradit - vyskytuje sa najčastejšie, v prírode sú vínové, žltkasté, oranžové, zelené farby;
 • spessartín - najbežnejšie sú hnedé, ružovkasté, hnedasté, kamene majú takmer vždy zakalenie, cudzie inklúzie;
 • almandín - vyznačuje sa odtieňom čerešní;
 • ​​
 • hruškovitý - líši sa v bledozelenožltej, zelenkavo-zelenkastej farbe, preložené z latinčiny znamená „angrešt“;
 • prevezme - vzácny vzácny zelený kameň bol pomenovaný po Uvarovovi, sovietskom vedcovi.

Bosobitnú kategóriu možno pripísať chameleónom, ktoré menia svoju farbu v závislosti od uhla lomu slnečného svetla.Tieto kamene, na rozdiel od iných typov, môžu byť modré.

Terapeutické vlastnosti

Grant bol v starovekom východe vysoko cenený a liečitelia na východe ho používali na liečenie rôznych ochorení.Minerál je najlepším protijedom, chráni človeka pred morom, môže bojovať proti horúčke, horúčke.

Vlastnosti kameňa:

 • hemostatické vlastnosti, zrýchlená obnova tela, hojenie rán;
 • zlepšenie cievnych funkcií, zvýšenie hladiny hemoglobínu;
 • ochrana pred škodlivými vplyvmi prostredia, zvyšujúca sa imunita;
 • normalizácia metabolických procesov v tele;
 • zlepšenie fungovania zažívacieho traktu, endokrinného systému;

Kryštály sa používajú na liečbu respiračných chorôb, pomáhajú pri bolestiach hlavy.Granátové jablko tiež pomáha zlepšovať stav pri ťažkých migrénach, preto je vhodný náhrdelník.Šperky tiež pomôžu zbaviť sa depresívnych, stresujúcich podmienok.

Magické vlastnosti

Veľké vládcovia často využívali minerál ako talizman kvôli veľkému počtu užitočných vlastností.Kameň pomohol nájsť harmóniu, v tomto stave je ľahšie dávať veľa rozhodnutí.Granátové jablko by nemali nosiť leniví ľudia, ktorí neradi pracujú.Jeho nosenie môže viesť iba k zvýšenej apatii.

Odchádzajúca aktívna osobavždy získa kontakt s granátovým jablkom.Pred nákupom kameňa by ste sa mali oboznámiť s jeho magickými vlastnosťami, pretože nosenie kryštálu môže mať výrazný vplyv na telo.

Minerál je ideálny pre milovníkov, dokonale udržuje spojenie, vášeň medzi nimi, pomáha spoznať dievča jej manžela.Kryštál môže byť tiež použitý ako ochrana pred zlým okom, ochráni svojho majiteľa pred ľuďmi so zlými myšlienkami, dá silu na dosiahnutie cieľa.

Drahokam dáva majiteľovi vodcovské vlastnosti, sprostredkuje im myšlienky, presvedčí ich, aby konali pre svoje vlastné účely.Zástupcom tvorivých povolaní by sa mal kameň venovať osobitná pozornosť.Pomôže to uskutočniť v každom úsilí iba za podmienky skutočnej oddanosti umeniu.

Kameň symbolizuje pamäť a vernosť, často sa vyskytoval pri oddeľovaní.To bolo tiež použité v mágii, veštci hovorili, že sa dostal do kontaktu s iným svetom, svetom mŕtvych.Talizman preberá všetky negatívne testy, ktoré človek testoval.

Magické vlastnosti nerastu dávajú jeho majiteľovi odpor k prchavým emóciám.Osoba získa múdrosť, získa podrobnejší prehľad o aktuálnych udalostiach.

Ženy zo staroveku nosili granáty počas celého obdobia tehotenstva, takže pôrod by pokračoval bez komplikácií.Bojovníci a cestujúci verili v ochranné vlastnosti talismanu, jeho vlastnosti na posilnenie zdravia a na účelnosť.

Kryštál prináša užívateľovi veľa šťastia, môže sa ukázať ako dobrýškodlivé pre klamárov, riskantných, sebeckých ľudí.Uvedené vlastnosti kameňa zostávajú relevantné aj pre tento deň.Jeho nosenie pomôže odomknúť potenciál človeka, posilní silné vôle a vyberie správne riešenie v ťažkej situácii.

Minerál zvyšuje vplyv svojho majiteľa na ostatných, dodáva mu potrebnú energiu.Neustále nosenie granátového jablka pomáha nasmerovať myšlienky jeho majiteľa správnym smerom, v ťažkej situácii vám umožňuje udržiavať prítomnosť mysle.

Pri výbere kameňa by ste mali počúvať svoje vlastné pocity.V prípade neexistencie náchylnosti na minerál by sa mali skontrolovať iné odrody.Granátové jablko sa odporúča umývať tečúcou vodou na dlhodobé používanie alebo pri prijatí ako darček.

Rozsah pôsobnosti

Vzhľadom na veľké množstvo odrôd sa granáty široko používajú v rôznych oblastiach, nielen v šperkoch.V elektronike sa používa ako feromagnet.Pôsobí tiež ako kryštál pre laser.Žľazové odrody sa používajú pri výrobe brúsnych kotúčov, prášku, pastovitých látok, kože na brúsenie.Minerál môže byť tiež použitý ako jedna zo zložiek cementu, keramická zmes.

Cena

Stanovenie presnej ceny granátového jablka nie je jednoduché, cenová politika závisí od druhu, veľkosti, farby, kvality a metódy spracovania.Kryštál nie je príliš drahý, takmer každý si ho môže dovoliť.Náklady tiež závisia od zníženia,neobrezaný kryštál je rádovo nižší.Najdrahším druhom granátového jablka je rodolit, jeho odtieň je najčastejšie ružový.

Ako skontrolovať prirodzený pôvod kameňa

Faloš sa ľahko deteguje pomocou binokulárneho zväčšovača.Krištáľová kontrola je k dispozícii aj doma.Na tento účel postavte stojan na váhy a položte naň granát.Keď prinesiete magnet na kameň, šípka váhy by sa mala začať pohybovať.

Starostlivosť

Nasledujúce opatrenia pomôžu predĺžiť životnosť granátového jablka:

 • Chráňte pred stálym slnečným žiarením.svetla;
 • zabránenie kontaktu minerálu s vodou, chemikáliami;
 • pravidelné čistenie soľankou, mydlovou vodou, po ktorej nasleduje suché čistenie;
 • popieranie trvalého opotrebovania.

Zaujímavé fakty

V prírode existujú tzv. Mravčie druhy mravcov.Jasne červené minerály sa nachádzajú na povrchu termitových hniezd po silných predĺžených lejakoch.Mravce vykopávajú tieto kamienky z pôdy a položia ich na vrchol mravca.Termitniky sa nachádzajú na hranici 4 amerických štátov.

Ďalšie skutočnosti:

 • malé granáty sa inštalujú do mechanických hodiniek, čím viac takýchto kameňov, tým dlhšia je životnosť výrobkov;
 • Goethe, sedemdesiat, nariadil ako darček pre svoju mladú nevestu sériu 460 jedinečných granátov.

Záver

 1. Granátové jablko je kameň jedinečnej krásy, jeho štruktúra je rôznorodá,zloženie a vzhľad odrôd.
 2. Pri výrobe šperkov sa používal kryštál zo staroveku.Odporúča sa nosiť odvážnych ľudí s vodcovskými vlastnosťami, nemalo by to byť letargické, pretože len zlepší ich negatívne vlastnosti.
 3. Minerál má hemostatické vlastnosti, zvyšuje imunitu a aktivuje metabolické procesy v tele.
 4. Cena granátového jablka závisí od jeho veľkosti, druhu rezu, takmer každý si môže takýto nákup dovoliť.