Hara - centrum ľudskej vitality a neuveriteľnej sily

Ak máte záujem o ezoterizmus, možno ste už počuli niečo ako „hara“.Aký druh zvieraťa je to - pochopme nasledujúci materiál.

Čo je to hara?

Hara je energetické centrum, ktoré je v skutočnosti portálom nesmrteľnej duše každého človeka.Oblasť hary v tele je stredom žalúdka, vedľa sexuálnej čakry.Nájdeme o tom veľa informácií vo všetkých kultúrach staroveku.

Pravdepodobne ste počuli výraz „ne šetriaci žalúdok“.Nie každý však vie, že slová „život“ a „žalúdok“ pochádzajú z rovnakého koreňa.Naši predkovia dobre vedeli, že v žalúdku našli zvláštne energetické centrum, ktoré nás spája s večnou a nesmrteľnou dušou.

Samotné slovo „hara“ k nám prišlo z Japonska, kde bol všeobecne známy rituál samovraždy hara-kiri.Doslova to znamená „odrezať dušu od tela“.

Hara a ľudská duša

Duša má osobitný časový a priestorový rozmer.Dá sa to porovnať s hráčom, ktorý je vo virtuálnej realite a ovláda hračku: to znamená, že má fyzické telo, žije v hmotnom svete, kde je nútený plniť svoje ciele, životné úlohy.

Kedy sa blíži jedno kolo hryNa konci duša hráča začína nové kolo a trvá, kým hra nedosiahne najvyššiu úroveň.

Duša - je podstatou životnej skúsenosti jednotlivca nahromadenej počas nespočetných pozemských inkarnácií (to znamená všetkých kôl jeho „hry“).

Prepojenie medzi dušou, telom a mysľou sa uskutočňuje presne pomocou hary.

Čo dáva rozvinutému stredisku hara

Mnoho východných ezoterických hnutí spája haru s energiou života, silou a odvahou.Predpokladá sa, že ľudia so silným charakterom majú tieto vlastnosti:

 • solídny postoj v živote;
 • jasne vidia obraz sveta bez toho, aby upadli do ilúzií;
 • presne vedia, čo chcú v živote dosiahnuť.

Keď sa začne hara rozvíjať, zbavíte sa dualizmu mysle, dosiahnete so sebou jednotu a integritu.Ak cvičíte dosť dlho, môžete dosiahnuť osvietenie a neobmedzenú múdrosť.

V každodennom živote ľudia prakticky neinteragujú s touto energetickou zónou.Výnimky sa vyskytujú iba v núdzových situáciách, keď čelíme vážnemu nebezpečenstvu a nie je čas na premýšľanie.Potom sa podvedomie automaticky aktivuje a človek podvedome urobí správne kroky, aby ho zachránil pred smrťou.

Možno ste to zažili podľa vlastnej skúsenosti.Potom bola vaša reakcia oveľa rýchlejšia ako myšlienkové procesy.To nie je prekvapujúce, pretože sa prejavuje začlenenie centra haraskutočné zázraky.Potom je vyhodené ohromné ​​množstvo energie, čo človeku umožňuje vykonávať pôsobivé činy, ktoré by v obvyklom stave nikdy neurobil.

Ako príklad možno uviesť situácie, keď nebezpečenstvo ohrozovalo životy bábätiek a ich matky nedokázali dieťa zachrániť: napríklad ľahko zdvihli a prevrátili auto s hmotnosťou 1,5 tony.Vedci potvrdia, že to je v rozpore so všetkými zákonmi fyziky, ale fakty zostávajú fakty.A existuje veľa takýchto príbehov.

Japonský samuraj používal podobné zásady.Ale v ich prípade sa hara centrum vedome vyvíjalo vďaka pravidelným praktikám a implementácii špeciálnych meditácií.Kúzlo hary však nie je dostupné iba pre nich!Moderný človek, ak si to želá, môže túto energetickú zónu rozvíjať aj sám v sebe, vďaka ktorej sa stane pokojnejším, eliminuje dualitu zo svojich myšlienok.

S rozvojom hary sa môžu objaviť božské vhľady (to znamená vhľady).Človek si uvedomuje skutočný zmysel svojho života, začína správne konať.Niektorí hovoria, že je to intuícia, vhľad, iní to nazývajú povedomie, hlavná vec je, že keď aktivujete haru, začnete jasne chápať význam toho, čo sa deje bez slov.

Ako rozvíjať svoju vlastnú haru

Spočiatku vo svete okolo nás chýba dualita ako taká.Život je neoddeliteľnou súčasťou plynulého toku a zmeny jedného stavu do druhého.Napríklad zima nasleduje po jeseni, je nahradená jarom, depresia sa postupne nahrádza radosťou anaopak ...

Problém však spočíva v charakteristikách ľudskej mysle, ktorá vníma iba jednu vec a úplne ignoruje všetko ostatné.Toto je hlavný dôvod rozvoja duality.Predpokladajme, že sme zvyknutí na to, že váš priateľ je vždy v dobrej nálade, bavia sa s vtipnými vtipmi, takže je mimoriadne ťažké ho prijať v stave hnevu, agresie alebo nevôle.

Alebo v láske: na začiatku vzťahu môžete mať pre svoju milovanú osobu šialené pocity a niekedy sú tieto pozitívne emócie nahradené extrémne negatívnymi (pamätajte, že príslovie „od lásky k nenávisti je jeden krok“).

Len premýšľajte o týchto dvoch stavoch extrémov a ich zmenách vo vašom živote.Rozpoznajte a akceptujte tieto procesy, pretože vďaka tomu sa zbavíte mnohých problémov a prekážok na svojej ceste.

V tomto prípade sa emócie hromadia v určitých častiach tela, zvyčajne v žalúdku.Keď ich premožia, stratí schopnosť správne reagovať na udalosti a začne sa správať akoby podľa vzoru.V tomto prípade je nedostatok vitálnej energie.

Čo sa dá urobiť na zlepšenie situácie?Začnite rozvíjať svoje haru s nasledujúcimi odporúčaniami:

 1. Prijímajte realitu tak, ako je.
 2. Vždy ovládajte všetky svoje emócie, najmä tie negatívne.Otočte sa dovnútra a cítite, ako sa emócie pohybujú telom.Môžete si dokonca predstaviť ich farbu, tvar a veľkosť.
 3. Postupom času sa naučíte rozpúšťať negatívne a transformovať ich na nové.akosti.A to zasa prispeje k vyčisteniu vnútorného priestoru hary.Namiesto zlých pocitov prichádza životná energia, sila.
 4. Hlavná vec sa v žiadnom prípade nesnaží potlačiť svoje emócie!Nevyjadrené, že sa stanú skutočným vnútorným jedom alebo časovanou bombou - nazvite to, čo chcete.A taká bomba môže explodovať aj pri nepatrnej príležitosti.Vyjadrenie pocitov a emócií je preto mimoriadne dôležité, hlavnou vecou je starostlivosť o ne zvnútra.
 5. Sledujte čistotu svojho životného centra hara, pravidelne ho emocionálne a fyzicky čistite.Na ich realizáciu sú ideálne cvičenia s pránájámom, joga, dynamická meditácia, tvrdenie studenou vodou a telocvičňa.

Správne dýchanie na rozvoj hary

Dýchanie nie je iba proces zásobovania tela kyslíkom.Pomáha tiež uvoľňovať negatívne emócie nahromadené vo vnútri.Museli ste počuť o dôležitosti správneho dýchania.A to nie je lož - pomáha to čistiť jemné telá a centrá.

Existuje veľa špeciálnych dýchacích techník (napríklad holotropné dýchanie), ktoré najskôr zmiešajú obsah energetických telies (ako bahnitá voda v pohári vody) a potom ju vyliajú.Aj keď sa len naučíte sústrediť na svoju haru, stanete sa už odolnejšími voči vonkajším vplyvom a stresovým faktorom.

Nasledujúce cvičenie vám pomôže nájsť bod hara.

 • Je potrebné vstať a postaviť nohyrameno, panva tlačí dopredu a ruky voľne visia na bokoch, znižuje bradu.
 • Špička jazyka je pritlačená proti alveolu - oblasti horného poschodia, ktorá sa nachádza za zubami.
 • Vdýchnite nosom a nasmerujte vzduch do brucha.
 • Vydychujte ústami tak, že jazyk klesne a brušná stena sa pritlačí na chrbticu.

Vykonajte niekoľko prístupov k tomuto cvičeniu, uvoľnite sa, cítite vnútornú harmóniu a presuňte svoju pozornosť do oblasti hara - dolného brucha.Potom kolená ohýbajte veľmi pomaly.Keď sa brušná dutina posunie nadol, vo zajaci by sa mal objaviť pocit.Teraz viete, kde máte toto centrum.

Meditácia o prebudení hary

Môže sa vykonávať v sede alebo v ľahu.Ruky sa tiež umiestnia čo najpohodlnejším spôsobom - buď na kolenách, alebo na bruchu, alebo na seba.

 1. Dýchajte v žalúdku, dýchanie by malo byť pokojné a zmerané.Predstavte si, že ste prázdna nádoba, do ktorej sa začína liať teplá čistá voda.
 2. Voda spôsobuje pocit úplného uvoľnenia tela.Rozprestiera sa po nohách, teľatách, bokoch, cítite úplnú relaxáciu nôh.
 3. Potom prúd čistej vody dosiahne brucho, hruď, plecia, cítite maximálnu relaxáciu v tele.
 4. Potom sa voda dostane do rúk a steká po nich, vďaka čomu sú tiež ťažšie a slabšie.
 5. Na samom konci sa Voditsa dostane k hlave.Venujte osobitnú pozornosť krku, uistite sa, že je celé telo plnéuvoľnenie a ťažkosť.
 6. Potom zamerajte svoju pozornosť na dýchanie.Nadýchnite sa tiež pomocou žalúdka, hladko a odmerne.Pri vdýchnutí pociťujte brucho a pri výdychu ho znížte.V centre hary držte ďalej od pocitov v tele a nasmerujte všetku pozornosť na seba.
 7. Časť so všetkými emóciami a očakávaniami, pocit úplného pokoja a pohody.Rozlúčte sa s myšlienkami: nechajte ich prúdiť samy.Len ich sledujte z diaľky.
 8. Pomocou vnútorného pohľadu sledujte teplé slnko v strede brucha - v strede hary.Cíťte, ako s každým dychom vstupuje prospešná životná energia duše.A každý výdych ho rovnomerne distribuuje do fyzického a energetického tela.
 9. A každé nové vdýchnutie a výdych osvietenej duši prinesie viac a viac nasýtenia.Teraz ste našli svoje haru, prepracovali ste ho a cítili ste sa kompletne.
 10. Pomaly môžete otvoriť oči, ale v hare nestratte svoj pocit.Vdýchnite a niekoľkokrát zhlboka nadýchnite, potom sa roztiahnite, aby ste cítili všetky svaly tela.Vráťte sa k svojmu obvyklému životu, ale zachovajte si pocit hara a ten pocit harmónie a pokoja, ktorý vás naplní.

Buďte pravidelní vo svojej praxi a uvidíte pozitívny výsledok!