Heliodor - kameň, ktorý dodáva energii Slnka

Heliodor je kameň, ktorý sa používa na výrobu šperkov.To je veril, že on je nielen krásny, ale tiež má nejaké magické vlastnosti.Poďme hovoriť o hodnote heliodoru.

Aký druh kameňa je heliodor?

Heliodor je druh nerastu, ktorý patrí do triedy kruhových silikátov.Jeho fyzikálno-chemické vlastnosti sú podobné berylu - odlišná je iba farba a prítomnosť nečistôt.

Tu sú niektoré znaky heliodoru:

 • Jeho vzorec vyzerá ako Be3Al2Si6O18.Zloženie obsahuje železné nečistoty - to je charakteristický znak kameňa, ktorý ho odlišuje medzi ostatnými typmi berylu
 • Štruktúra - kryštalická so šesťuholníkovou syngóniou
 • Veľmi tvrdá: od 7,5 do 8 a hustá -2,8 g /cm3
 • Farebná škála sa pohybuje od zlatožltej po svetlé citrónové odtiene

Dôležité:heliodor obsahuje malé percento uránu, pretominerál má malú rádioaktivitu.Preto nekupujte šperky s heliodorom, ak sú intenzívne tmavej farby - môžu byť zdraviu škodlivé.

Význam a vlastnosti heliodoru

Názov „Heliodor“ pochádza z mena veľkého boha slnka - Helios.Minerál získal taký názov pre svoju „solárnu“farbu.Predpokladá sa, že kameň má magické vlastnosti, ktoré môžu pomôcť jeho majiteľovi.

Toto sú vlastnosti, o ktorých výrobcovia šperkov s heliodorom hovoria:

 • Pomáha uvoľniť potenciál jednotlivca.Vyjadruje sa to takto: minerál pomáha svojmu majiteľovi získať charizmu, sebavedomie, tlmí pocity beznádeje a túžby a rozvíja sociálnosť.Ale ak bude zneužívané (ak budete šperky nosiť príliš často), človek sa môže stať príliš neopatrný a ľahkomyseľný
 • . Heliodor tiež odhalí najlepšie osobnostné vlastnosti svojho majiteľa.Zvyšuje silné stránky a odhaľuje cnosti a tlmí nedostatky a obavy.Zmierňuje vnútorné komplexy a odstraňuje podozrenie voči iným
 • Pomáha vyrovnať sa s nočnými morami, lieči nespavosť, zmierňuje fóbie a obsedantné obavy.Uľahčuje život, je zábavný, pokojný, dáva zmysel pre pokoj a relax.
 • Heliodor tiež pomáha pri dosahovaní harmónie so sebou samým a so svetom, zvyšuje intelektuálny potenciál človeka, pomáha realizovať tvorivú stránku prírody
 • .vzťahy - pomáha dosiahnuť vzájomné porozumenie medzi manželmi, vzbudzuje vášeň v manželstve
 • Kameň, podobne ako magnet, priťahuje peniaze pre človeka, otvára nové pracovné príležitosti, priťahuje ziskových zákazníkov a partnerov

Unikátny charakternnosti Heliodor, ktorý sa hodí absolútne všetky znamenia zverokruhu.Ale hlavnejasne ukazuje svoje magické vlastnosti vo vzťahu k Blížencom a Ľvove.

Heliodor: použitie

Heliodor patrí do triedy drahých kameňov.Spracovanie je celkom jednoduché, preto je to obľúbený materiál na výrobu šperkov.V rukách klenotníka sa minerál môže zmeniť na exkluzívny a veľmi krásny dekoratívny predmet.

Heliodor je vďaka svojej vysokej hustote a tvrdosti veľmi odolný a bude slúžiť jeho majiteľovi mnoho rokov.

Zaujímavé : Okrem „divých“ heliodorov sa pestujú aj umelé kamene.Vďaka svojim vlastnostiam a vzhľadu sa prakticky nelíšia od prírodných.

​​

Slnečné kúzlo a veľkoleposť heliodoru priťahuje mnohých obdivovateľov, ktorí posvätne veria v magické vlastnosti kameňa a nebojí sa ho nosiť na tele, a to aj napriek určitej rádioaktivite.

Pozrite si video o kamene heliodoru:

Hodnota heliodoru pre rôzne znaky zverokruhu

Napriek svojej univerzálnosti vykazuje kameň svoje magické vlastnosti rôznymi spôsobmi, vv závislosti od znamenia zverokruhu jeho majiteľa.

Napríklad:

 • Spĺňa potreby levov v oblasti slnečnej energie a jasných farieb.V prvom rade chráni svojho kráľovského majiteľa pred smútkom a nešťastím.Lieči komplexy a obavy, dodáva neotrasiteľnú sebavedomie.Pomáha stať sa skutočným vodcom, ktorý je schopný dosiahnuť obrovský úspech.Potláča sklon k tyranii,ale ponecháva to vodcu
 • Ryby Heliodor pomáha vyrovnať sa s nemotivovanými zmenami nálady, vylučuje tendenciu k častej depresii.Potláča sklamanie, dáva pocit: „Som plný sily a môžem robiť všetko.“Doslova kladie na človeka virtuálne okuliare, prostredníctvom ktorých sa svet javí ako veľmi priateľský, slnečný a jasný.Poskytuje správny prístup, ktorý pomáha rýchlo odstrániť všetky prekážky a pochybnosti, ktoré sa vyskytnú na ceste života
 • Kameň pomáha ľuďom, ktorí majú obrovské problémy s komunikáciou, veľmi dobre.Rozvíja spoločenskosť, vďaka ktorej človek rýchlo a ľahko nájde nových priateľov.Je schopný premeniť introvert na dušu spoločnosti, osoby, na ktorú sú priťahované, na ktorú čakajú a milujú

Existujemierne nuansy:heliodor vykazuje najlepšie magické vlastnosti, ak sa nosízlatý lem.Pre ryby je lepšie uprednostňovať strieborné šperky.

Správny kov pomáha úplne odhaliť vlastnosti kameňa a posilniť jeho priaznivý vplyv na ľudský život.

Účinky na zdravie

Heliodor má priaznivý vplyv na fungovanie takých vnútorných orgánov, ako sú pečeň, slezina a pankreas.Pomáha odstraňovať srdcové problémy.Ideálny kameň pre hypotenzných pacientov - zvyšuje a normalizuje tlak.Ale trpiaci hypertenziou, nosenie šperkov s heliodorom je prísne kontraindikované.