Hematitický kameň: magické vlastnosti a pre koho sa hodí

Krásny kameň so studeným kovovým leskom a červeným odtieňom dostal meno vďaka svojej schopnosti zafarbiť vodu vo farbe krvi.Túto vlastnosť minerálu objavil grécky filozof Theoflast už v roku 315 pnl.e.Pri zlomeninách kameňa, ako keby zmrznuté krvné stopy stuhli, sa tento kameň v Rusku nazýval krvavý.Zvážte otázku, kto vyhovuje hematitickému kameňu a jeho magickým vlastnostiam.

Môj priateľ tvrdí, že tento kameň ju chráni pred vysokým krvným tlakom a zlepšuje jej zrak.V jej arzenáli je náramok, korálky a prívesok z tohto úžasného minerálu.Ale hematit sa používa aj na okultné účely, o tomto vám poviem v článku.

Obsah
 1. Opis nerastu, jeho druhy ]
 2. Magické vlastnosti
 3. Liečivé vlastnosti
 4. Komu vyhovuje
 5. Ako skontrolovať falošný
Opis minerálu, jeho druhy

Je to úžasný a tajomný minerál s neobvyklým vzhľadom.Hematit sa dodáva v niekoľkých odtieňoch: od tmavošedej, krvavo červenej až po takmer čiernu.Kvôli tmavému tieňu sa hematit nazýva čierna perla.Svojimi vlastnosťami sa však líši od perál biologického pôvodu.Krvavý kameň vznikol počas dlhodobého zvetrávania železnej rudy, pre ktorú dostala ďalšie meno - červenej železnej rudy.

Poznámka!Ak je hematit poškriabaný na tvrdom povrchu, za ním zostane krvavo červená značka.

Magické vlastnosti hematitu sa pripisujú schopnosti farbiť vodu farbou krvi.Ak rozdrvíte minerál na prášok, voda sa po chvíli zmení na „krv“.Verili, že sa minerál objavuje na miestach veľkých bitiek: krv mŕtvych vojakov sa zmenila na kameň.

Napriek závažnosti a vonkajšej podobnosti s kovom je tento minerál krehký a dá sa ľahko zmeniť na práškový stav.

Odrody hematitu:

 • špekulatívne;
 • červená železná ruda;
 • železo ruže ;
 • sľuda železa;
 • hlava z červeného skla.

Spekulárny kameň má kryštalickú štruktúru a vyznačuje sa strieborným leskom.Červená železná ruda má jemne kryštalickú štruktúru tmavočerveného (takmer hnedého) odtieňa.Minerál nazývaný „železná ruža“ má vrstvenú štruktúru tvorenú vrstvami plochých kryštálov.Vzhľad minerálu na diaľku pripomína ružu.Toto je druh krvavého kameňa milovaného klenotníkmi, z ktorého vytvárajú šperky.

Poznámka!Klenotníci pracujú s minerálom v čiernej a tmavošedej farbe a vytvárajú produkty nádhernej krásy.

Minerál nazývaný „sľuda železa“ sa vyznačuje charakteristickým kovovým leskom a jemnou kryštalickou štruktúrou.Hlava z červeného skla je veľmi zaujímavá ruda, na ktorej povrchu sú hematitové vložky pripomínajúce hlavu alebo obličku.

Poznámka!V dávnych dobách bol povrch hematitu starostlivo vyleštený, aby sa dal použiť ako zrkadlo.

Krvný prášok sa používa na vytváranie perzistentných červených farbív, napríklad na vyfarbenie olova červenej ceruzky.Severoamerickí Indiáni si treli kožu práškom krvi, pre ktorý sa volali redskiny.Stredovekí alchymisti sa snažili získať zlato pomocou krvavého kameňa a moderní metalurgovia používajú hematit na výrobu liatiny a ocele.

Je pozoruhodné, že na planéte Mars boli objavené krvavé ložiská.Zrejme kvôli nim dostala planéta svoju jedinečnú červenú farbu.Ak vezmeme do úvahy fyzikálne vlastnosti hematitu, potom je to obyčajný oxid železa a príbuzný hrdzi.Ruda sa pri vysokých teplotách mení na krvný kameň, napríklad v zóne lesných požiarov.

Magické vlastnosti

Nezvyčajné vlastnosti nerastu sú známe už v staroveku.Mágovia a čarodejníci ich používajú vo svojich rituáloch na:

 • nazývajú duchmi mŕtvych;
 • 53) predloženie liehovín prvkov;
 • komunikácia s iným svetom;
 • ochrana pred nepriaznivými účinkami;
 • ochrana pred energetickým vampirizmom;
 • rozvoj intuície a dar videnia.

Minerál tiež pracuje s charakterom človeka, upokojujúcim hnevom a temperamentom.Hematit dáva vnútornú harmóniu a kladne zapadá.Pomáha robiť správne rozhodnutia a chráni pred nesprávnou cestou, čím eliminuje veľa problémov.

Poznámka!Hematitída eliminuje podráždenosť a optimizmus.

Nemyslite si, že hematit pomáha mágom ačarodejníci robia zlo: tento minerál potrestá osobu za nečisté myšlienky.Čarodejníctvo nie je vždy robené v mene zla, väčšina rituálov je zameraná na získanie prosperity a odstránenie negativity.Napríklad egyptskí kňazi považovali krvavý kameň za kameň bohyne Isis a odviezli s ním zlých duchov a démonov v uzdravovacích reláciách.

Na rozvoj intuičných a vizionárskych schopností sa používa guľa z hematitu ako kryštál.Koncentrácia na kovový lesk pomáha správne zamerať pozornosť, eliminovať cudzie myšlienky a nájsť odpovede na otázky týkajúce sa minulosti alebo budúcnosti.

Tento minerál pomôže vydržať údery osudu so cti, nezlomiť sa a nespadnúť do zúfalstva.Posilňuje ducha a dodáva odvahu, pomáha dosahovať ciele a nevypínať cestu.Kameň sa používa aj v láske kúzla na zvýšenie osobnej príťažlivosti a kúzla ľudí opačného pohlavia.

Odporúča sa ženám nosiť hematitový prsteň na ukazováčku ľavej ruky a muži - na tom istom prste pravej ruky.Najlepším kovom pre rám je striebro.

Liečivé vlastnosti

Hematit okolo seba vytvára slabé magnetické pole, ktoré aktívne ovplyvňuje ľudskú auru.S pomocou tohto minerálu sa zbavili mnohých ochorení vnútorných orgánov, jednoducho ho niekoľkokrát denne aplikovali na bolesť, až kým sa stav nezlepšil.Môžete tiež nosiť hematitové šperky, ktoré uzdravia telo.Len to nepotrebujempravidelne zabudnite na energetické čistenie minerálu od negatívnej energie tečúcou vodou alebo plameňom sviečky.

Poznámka!Bloodsucker sa používa na čistenie krvi a zlepšenie jej zloženia, na zastavenie krvácania a blokovanie krvných ciev.

Pijavice krvi sa používajú aj na zlepšenie sluchu od chorôb sluchu a chorôb ORL.Normalizuje krvný tlak, zabraňuje otrave krvi, stabilizuje metabolické procesy a podporuje vstrebávanie nádorov.

Hematitové šperky sa používajú na:

 • choroba načúvacích prístrojov (náramky na zápästie);
 • vysoký krvný tlak (náramky);
 • choroby vizuálneho aparátu (nosenie korálikov);
 • vegetatívno-vaskulárna dystónia (náušnice na nosenie).

Na zníženie tlaku priložte náramok na zápästie pravej ruky po splne.Pri zníženom tlaku sa náramok nosí na ľavej strane od nového mesiaca po spln.

Je pozoruhodné, že liečivé vlastnosti krvavca sa spomínali až v 70. rokoch minulého storočia.Náramky sa začali vyrábať z minerálov na stabilizáciu tlaku.Dovtedy bol minerál nezaslúžene zabudnutý a používal sa iba v metalurgii a na výrobu farbív.

Komu vyhovuje

Všetky minerály sa používajú ako ochrana pred temnou energiou.Kamene však musia byť kombinované s ľudskou energiou, aby nedochádzalo k nesúladu a nepriaznivým účinkom.Po prvé, človek a minerál by mali mať spoločný alebo priateľský prvok.Napríklad vodakonfrontovať s prvkom požiaru - vzájomne sa vylučujú.Preto pri výbere kamenného amuletu venujte pozornosť prvkom.

Astrominerológovia sa domnievajú, že tento neobvykle silný energetický hematitový kameň je vhodný iba pre troch predstaviteľov zverokruhu -Rak, Škorpión a Baran .Dáva krabom odvahu a dôveru vo svoje vlastné schopnosti a schopnosti, pomáha Scorpionovi zbaviť sa ich temperamentu a podráždenosti. Aries otvára dvere k úspechu.

Poznámka!Hematit chráni osoby narodené v nasledujúcich dňoch každého mesiaca: 9;18;27. Tento kameň je kontraindikovaný pre Ryby, Blíženci a Pannu.

Môžu hematit nosiť aj iní ľudia?Na splnenie úlohy (liečenie, očistenie od negativity, rozvoj intuície) môže kameň použiť každý.Vždy ho však môžu nosiť iba tri vyššie uvedené znamenia zverokruhu.

Ako skontrolovať falzifikát

Aj keď je cena hematitu nízka, stále ho radi falšujú.Na overenie pravosti minerálu musíte urobiť toto:

 • posuňte kameň po stene alebo skle: pravý hematit vždy zanecháva červenú značku po sebe, aj keď je čiernej farby;
 • ak je hematit ponorený do vody, na rozdiel od farebného plastu alebo keramiky okamžite klesá;
 • Prírodný kameň reaguje na magnet, aj keď slabo.

Pri nákupe drahokamov nebude dobré mať pri sebe lupu.Prírodný minerál na rozdiel od skla nemá bezchybný povrchalebo falošný plast.Imitácia drahokamov vyzerá úplne hladko a takmer dokonale.