Hviezdny zafír: vlastnosti nerastu a jeho magické vlastnosti

Zafír je korund, v ktorom sa nachádzajú kryštály vo forme pretiahnutých šesťuholníkov.Existujú však kamene, v ktorých sa v kryštálovej mriežke vyskytuje prímes rutilu, vďaka ktorej sa mikrokryštály akumulujú na jednom mieste a tvoria hviezdu so šiestimi lúčmi.Takéto minerály sú známe ako hviezdne zafíry.

Vlastnosti farebnej schémy hviezdicových zafírov

Náklady na minerály budú závisieť od toho, do akej miery sa na nich hviezda tvorí.Môže sa stať, že do kameňa sa pridá malý rutil na zvýšenie účinku hviezdy. V takom prípade sa názov rozšíri.Získané minerály nevyzerajú horšie ako ich úplne prírodné - majú rovnakú nádhernú farbu, efekt a priehľadnosť a iba odborník môže určiť, kde je falošný a kde môže byť originál.

Zafíry prírodného pôvodu v tvare hviezd priťahujú pozornosť klenotníkov a všetkých milovníkov vzácnych nerastov.A to vôbec neprekvapuje, pretože drahokamy sa vyznačujú úžasným tajomstvom, majú úžasné magické vlastnosti a vo svojej kráse môžu dokonca súťažiť s diamantmi.

Ako sa hviezdy objavujú na zafíroch

Zafír patrí podľa svojich chemických vlastností k kryštalickýmforma oxidu hlinitého, ktorá tiež zahrnuje atómové nečistoty titánu a železa.Farba kryštálu je zaistená prítomnosťou kovových iónov.

A hviezdny efekt sa objaví, keď sa na zafíre objavia ihličkovité inklúzie rutilu (ide o kryštalizovaný oxid titaničitý).

Smer rutilových kryštálov v zafíre je veľmi podobný špagetám - sú usporiadané do „zväzkov“, pričom každý kryštál má trojuholníkový tvar a svetlo sa dokonale odráža v jeho plochých stranách.Vďaka bodovému zdroju svetla na „balíku“ rutilových kryštálov môžeme pozorovať dlhý jednotný odraz.

Vrstvy rutilových ihiel napĺňajú minerálnu hmotu tak, že sú umiestnené pod určitým uhlom k sebe, čo zodpovedá orientácii osí, pozdĺž ktorých kryštál rastie.V normálnom stave by mal mať každý kameň tri osi, takže pre oči pozorovateľa sú otvorené tri línie, ktorých priesečník padá v jednom bode a výsledkom je hviezda so šiestimi lúčmi.

V prípade, že sa dva kryštály zlúčia súčasne, môžu sa naraz objaviť dve hviezdy so šiestimi lúčmi.Súčasne sú spoje umiestnené relatívne k sebe navzájom, berúc do úvahy prísne fyzikálne zákony - akoby boli nakreslené pomocou uhlopriečok.

Je potrebné poznamenať, že hviezdne zafíry umelého pôvodu sa vyznačujú najpôsobivejšou geometrickou dokonalosťou tvarov.

Trh so šperkami neponúka toľko falošnýchnerastov, pretože ich výroba je pomerne náročná a finančne náročná.Syntetické zafíry s krásnymi nákladmi na asterizmus často prevyšujú prírodné kamene s nie tak pôsobivým vzhľadom.

Aké sú liečivé vlastnosti kameňa

Lithoterapeuti tvrdia, že použitie hviezdnych zafírov na liečenie sa musí robiť veľmi opatrne.V niektorých prípadoch umožňujú človeku rýchlo vstať a v iných ho deštruktívne ovplyvniť.

Magické vlastnosti kameňa sú vo všeobecnosti tieto:

 • Pomáha odstraňovať očné patológie.Aby sa to dosiahlo, minerál sa na krátky čas spustí do nádoby naplnenej vodou a potom sa umyje.
 • Na upokojenie po náročnom pracovnom dni, zmiernenie stresu a odstránenie bolesti hlavy, ako aj na uľahčenie procesu zaspávania, musíte večer uvažovať nad zafírom.
 • Klenot sa používa na čistenie krvi a na liečenie srdcových chorôb.
 • Kameň zmierňuje tlak a lieči bolesti chrbta.
 • Zafíry s hviezdičkami priaznivo ovplyvňujú centrálny nervový systém tela.Noste prstene alebo náramky s minerálom na ľavej ruke.
 • Indovia používajú zafír na zvládnutie ekzémov, epilepsie a ženských patológií.Tiež sa predpokladá, že minerál lieči melanchóliu.
 • Možno pozorovať pozitívny vplyv kameňa na stav obličiek, ktorý lieči aj diabetes mellitus.
 • Odstraňuje veľa chronických patológií (artritída, paralýza,osteochondróza, spondylóza).
 • Pomocou kameňa sa môžete zbaviť všetkých typov dermatitídy, ako aj malomocenstva a syfilis.
 • Je vynikajúci na liečbu kĺbových patológií a chorôb nôh.
 • Hviezdne zafíry majú výrazný pozitívny vplyv na stav celého systému endokrinných žliaz.

Magické vlastnosti kameňa

Už dávno, pred 1000 rokmi, Abbess Hildegard z Bingenska napísala hodnotnú rozpravu s názvom Physica.".V ňom bolo tomuto hviezdnemu minerálu pridelených niekoľko riadkov.

Napríklad svätá žena odporučila hlúpim ľuďom, aby si v ústach nechali zafír a často si olízali - uisťuje, že teplo minerálu a jeho sila zachránia človeka pred všetkými zlými šťavami a oslobodia jeho myseľ.Abcházky kontrolovali a kontrolovali rady viackrát, je pravdepodobné, že dokázali svoju účinnosť.

Kameň má aj ďalšiu užitočnú vlastnosť - je schopný nasmerovať človeka na skutočnú cestu.Zafír zároveň pôsobí ako vodiaca hviezda, ktorá vedie po správnej ceste a nedovoľuje jej opustiť ju.

Osoba so zafírovými šperkami urobí v živote menej chýb.

Farebná schéma zafírov hviezd hovorí o ich predispozícii na zverokruhy.Kameň môže byť použitý s vodoznakmi zverokruhu, ale mali by si zvoliť modré tóny.

Temné zemské drahokamy sú vhodné na označenie Zeme.A pre predstaviteľov vzdušných a ohňových prvkov je potrebné sa spoliehať na priesvitné farby(pre prvý) a teplý (pre druhý).

Zafíry s hviezdami pomáhajú eliminovať pochybnosti av pomerne rýchlom časovom období.

Psychici sú presvedčení, že klenot je sám osebe jedinečný - pomôže človeku naučiť sa čítať myšlienky druhých, ovládať prvky a tiež kontakt s inými svetmi.

V starovekom Grécku mohli hviezdne zafíry používať iba kňazi, ktorí s jeho pomocou prišli do kontaktu s božskými bytosťami.

Kameň pomôže bojovať proti zlu, chráni jeho majiteľa pred kúzlami a ohováraním.

Klenot okrem toho dodá osobe obozretnosť, vzbudí túžbu po vedomostiach, zlepší fungovanie mozgu a zapamätá si nové informácie.Z tohto dôvodu je zafír užitočný pre učiteľov a psychológov.

Minerál tiež pomáha človeku nájsť jeho skutočné životné ciele, odstraňuje lenivosť a nedostatok iniciatívy.Kameň podporuje osobný rozvoj.

Majitelia nerastov budú vždy obklopení skutočnými priateľmi a nepriatelia nebudú môcť na ich obzore vzniknúť.

Nakoniec si pozrite video na hviezdi zafír:

Marissa