Hyacintový kameň: krásna rozprávka so smutným koncom

Kamenný hyacint skrz skrz skrz mystiku, hádanky a mágie.Existuje veľa nádherných povestí o pôvode minerálov a vďaka svojim magickým vlastnostiam je hyacint pevne jedným z prvých v zozname energeticky najsilnejších minerálov.

Zaujímavé o kameni

Slovo starovekých gréckych koreňov „hyacint“ je názov kameňa aj krásny jarný kvet.Je pozoruhodné, že rastliny a minerály sa od seba úplne odlišujú, ale v pradávnych dobách ľudia mysleli inak, a preto dali kameňu podobné meno.

Existuje veľmi krásna legenda o spartánskej mládeži, ktorej meno bolo Hyacint.Jeho krása bola jednoducho báječná: oslnila viac ako najjasnejšie slnko.Hyacint bol synom kráľa, patronizoval ho Apollo - boh umenia a tiež Zephyr - boh južného vetra.Ale akonáhle sa stala hrozná vec - existovali súťaže, v ktorých starí grécki silníčci súťažili v schopnosti hádzať disk a Apollo neúmyselne zranil svojho favorita diskom k smrti.Vo frustrácii sa Boh rozhodol navždy udržať obraz mladosti a premenil jeho krv na úžasne krásne kvety, ktoré sa neskôr zmenili na úžasný minerál.

Zmienku o hyacinte nájdete aj vZjavenie Jána Evanjelistu: bol na zozname dvanástich vzácnych minerálov z Biblie, ktoré sa používali na zdobenie múrov nebeského Jeruzalema.

Vklady, farby a druhy

Hyacint patrí do skupiny vzácnych nerastov.Vo svojom chemickom zložení ide o kremičitan zirkónia a presnejšie povedané - jedna z odrôd zirkónu.Pokiaľ ide o farebné variácie drahokamu, potom v prírodných podmienkach existujú žlté, hnedé, zlaté, nasýtené červené kamene, ktoré veľmi pripomínajú vzhľad zrážanej krvi.V niektorých prípadoch je hyacint veľmi podobný ako oranžový alebo žltý zafír, rovnako ako granátové jablko farby a lesku.A ak vykonávate dlhodobé tepelné ošetrenie červeného drahokamu, stane sa ako priehľadný diamant.

Kamene s modrou farbou sú tiež veľmi zriedkavé, ale pravdepodobnosť nájdenia takéhoto minerálu je takmer zanedbateľná.Avšak, v dávnych dobách, ľudia prišli s myšlienkou špeciálne farbiť hyacinty v rôznych odtieňoch modrej.Vďaka postupu vypaľovania sa hnedé kamene stanú nebeskými alebo chrípkovými.

Mnoho klenotníkov sa dnes uchyľuje k takýmto trikom s cieľom predávať lacnejšie možnosti namiesto skutočných drahokamov.Preto pri nákupe šperkov s hyacintom nezabudnite tráviť veľa času starostlivou kontrolou jeho pravosti.

Hyacint sa tiež môže nazývať ligúria, žargón, topaz alebo yakint.

Charakteristické pre kameňveľmi vysoký stupeň tvrdosti.Vďaka tomu sa stáva možným vysoko kvalitný krok alebo kosoštvorcový rez.

Hyacinty sa líšia svojim indexom lomu a hustotou - tieto ukazovatele závisia od miesta, kde sa objavil minerál.Hlavnými ložiskami drahokamov sú Madagaskar, Srí Lanka, Austrália a Thajsko.Pokiaľ ide o Ruskú federáciu, hyacint sa tu vyskytuje hlavne v zirkón-ilmenionových rudách, ktoré sa nachádzajú neďaleko Taroy, najstaršieho mesta v regióne.

Magické vlastnosti

 1. Od staroveku ľudia uctievali hyacint ako vynikajúceho talizmana pre obchodníkov, ktorý pomôže osobe stať sa úspešnejšou.a tiež včas si všimnúť lož a ​​ložiť mu bohatstvo.
 2. Je dobré nosiť šperky s týmto kameňom pre tých, ktorí sa zaoberajú tvorivosťou, pretože drahokam podporuje aktiváciu všetkých ľudských talentov a schopností.
 3. Stojí za to upustiť od používania kameňa pre slobodné dievčatá - zhoršuje vzťah v páre.
 4. V stredoveku bol kryštál spájaný s múdrosťou, šťastím a stabilitou.Početné starodávne legendy hovoria, že hyacint zachránil svojich majiteľov pred rôznymi epidémiami (mor, vredy a iné infekčné choroby).
 5. Energia kameňa je taká silná, že dokonca ovplyvňuje počasie!Je tak schopný zabrániť blesku a hromu.Od dávnych čias sa cestujúci vždy snažili mať so sebou kúsok kameňa, pretože verili, že im nebude odoprený prenocovanie.
 6. Hyacint zvyšuje túžbu človeka učiť sa a tiež zvyšuje intelektuálne schopnosti.Vďaka tomu je kameň symbolom vedcov.Zachráni svojho majiteľa pred melanchóliou.
 7. Amulety s kameňom by mali nosiť ľudia s nedostatkom energie počas chorôb, ako aj počas ťažkých životných období.Ale ak nie je všetko v živote zlé - odmietnite minerál používať.
 8. Do skupiny neutrálnych hyacintov patria mäkké ružové a malinové kamene.Dokonca aj milovníci ich môžu nebojácne nosiť.Takéto skvosty prispejú k vzťahu romantiky a nežnosti, ako aj k životne dôležitej múdrosti a šetrnosti.

V žiadnom prípade by ste nemali zaobchádzať s hyacintovými šperkami ako s vašimi ostatnými šperkami.Inak narazíte na náhle výkyvy nálady.Napríklad, ak má osoba melanchóliu, stane sa agresívnejšou alebo ochorie.Ak chcete vyriešiť svoje problémy pomocou minerálu, zaobchádzajte s ním ako s lekárom a asistentom.

Liečivá sila

 • Podľa všeobecného presvedčenia minerál zvyšuje ostrosť zraku, preto sa často odporúča používať ho na ochranu pred slepotou.
 • ​​
 • Hyacint normalizuje spánok, odstraňuje nočné mory.
 • Dá osobe požadovanú mládež na dlhú dobu.
 • Tento krásny kameň má priaznivý vplyv na tráviaci systém a urýchľuje proces hojenia.
 • V stredoveku sa drvené kamene používali na liečenie mnohých patológií naraz.
 • Hyacintové liečeniakardiovaskulárny systém.
 • Kameň sa tiež úspešne vyrovnáva so stresmi, depresiami a emočným nadmerným zaťažením.

Hyacint a astrológia

Hyacint je pre Capricorn najvhodnejší.Týmto ľuďom dá vitalitu, múdrosť, zbaví zúfalstva.Opísané vlastnosti kameňa sú pre Kozorožec veľmi dôležité, pretože sú náchylné na také podmienky.

Z ostatných súhvezdí zverokruhu môžu Strelec a Lev tiež bezpečne použiť magickú silu kameňa.Zlepší ich životný úspech (najmä v oblasti športu a politiky), dá mu vynikajúce zdravie.

Vodnár môže tiež požiadať o pomoc hyacint.Dáva im pohodu v ich tvorivosti, pomáha im nájsť sa.

Astrológovia sú presvedčení, že magické kamene priaznivo ovplyvňujú všetky znaky zverokruhu.Jediným momentom je kameň zrelých ľudí, ktorý sa musí opustiť v mladosti a v mladom veku.

Najmä podľa tohto zákazu sú kamene nasýteného krvavého odtieňa - môžu človeku priniesť tragickú lásku.Ale ak ste už našli svojho spolužiaka, najmä ak ste legálne ženatý, môžete bez obáv použiť šperky s hyacinty.

Na záver sa navrhuje zaujímavý videoklip:

Marissa