Ikona „Kazan“ Matky Božej: význam toho, čo pomáha a kde by mala stáť v dome

Zázračná ikona Kazanskej Matky Božej je jedným z najuznávanejších medzi pravoslávnymi veriacimi v Rusku.Hodegetria (z gréckeho sprievodcu), znázornená na obraze Panny Márie z Kazaň, po mnoho storočí pomáha ľuďom nájsť cestu k osvieteniu, získaniu viery, zbaveniu sa chorôb a porazeniu nepriateľov.

Obsah
 1. Cesta k nájdeniu a vereniu v svätyňu
 2. Víťazstvá ruskej milície požehnané ikonou
 3. Obraz svätyne v histórii Ruska
 4. Čo požadujú od zázračných zoznamov a kde sú uložené.
 5. Niekoľko skutočností
 6. Tradície a znaky v Deň spomienky na ikonu Zázrakovej práce
 7. Na čo treba dávať pozor
Cesta k získaniu a viere v svätyňu

Význam svätyne je spojený s históriou jej vzhľadu.Ikona bola otvorená pre ľudí v roku 1579 21. júla.V tomto ťažkom období trpeli obyvatelia Kazani masívnym a ničivým požiarom.Ľudia utrpeli veľké straty, stratili strechu nad hlavou a zo zúfalstva ich viera v Boha začala oslabovať.Mnohí si mysleli, že Všemohúci sa hneval na obyvateľov mesta a opustil ich.

Matron Anuchin - desaťročné dievča, žila v rodine jednej z obetí požiaru - lukostrelca Daniila.Bola to ona, ktorá svojim rodičom povedala o svojom videní, v ktorom k nej prišla Panna, a vyzvala ju, aby získala ikonu so svojím obrazom z pálenej zeme.

Matronove slová boli brané vážne až po treťom videní dievčaťa.Trvala na tom, aby ju rodičia odviedli na miesto požiaru a poukázali na tomiesto nájdenia.Veriaci, ktorí odstránili ikonu zo zeme, boli prekvapení jej krásou, žiarivosťou a dokonalosťou.

Prečo nebol poškodený Svätý obraz, zostáva záhadou, ale skutočnosť, že Ikona má zázračnú moc, bola okamžite pochopená, keď bola prenášaná do Kazanského zvestovania.Počas sprievodu videli dvaja slepci svoj zrak a zvolali uzdravenie.Pravoslávni, ktorí stratili vieru v slzy, sa začali modliť za odpustenie, vyslobodenie z ťažkostí a chorôb, ochranu pred všetkými protivenstvami.

Víťazstvá ruskej milície požehnané ikonou

Šesť storočí 21. júla predstavuje „Vzhľad obrazu Matky Božej“ - jeden z najvýznamnejších dní pravoslávnych kresťanov v Rusku a veriacich v iných krajinách.Vo všetkých cirkvách sa koná bohoslužba, čítajú sa modlitby patriarchy celého Ruska Hermogenes a troparion.

Pôvodná svätyňa bola ukradnutá v čase chudoby a zúfalstva roľníckych ľudí (1904).Podľa jednej verzie zlodej predal vzácne šperky z ikony a tvár Matky Božej na drevenom substráte bola spálená v peci.Slávna ikona však našla stovky zoznamov roztrúsených po celom svete a dodnes.

Verí sa, že najskoršie zoznamy Panny Márie z Kazaň majú rovnakú liečivú silu.Najstaršia tvorba diela je uložená v Moskovskej galérii Treťjakovská a je datovaná do roku 1606.

Ďalšia kópia, bližšie k starodávnemu obrazu ikony, je uložená v Petrohrade v katedrále princa Vladimíra.Ruská pravoslávna cirkev nedávno našla novú kópiu ikony Kazanskej Matky Božej ako darček odVatikánsky katolícky kostol.

Obraz svätyne v dejinách Ruska

Význam ikony je mnohoraký, ako už bolo povedané, považuje sa za sprievodcu.Jeho milosť sa vzťahuje na bežných aj na ušľachtilých ľudí.Na jej obraz sa modlia za ochranu, zdravie detí (koniec koncov, vízia nebola pre dieťa zbytočná), žehnajú mladé páry pred svadobným obradom.

Obyčajní vojaci a významní generáli veria v jej ochranu.Počas zabavenia Moskvy (1612) poľskými a litovskými útočníkmi požiadali ruské jednotky o pomoc z tváre Matky Božej na príhovor.V rozhodujúcej bitke pod vedením princov Minin a Pozharsky pluk vyhral.

Dátum víťazstva od roku 1649 sa považuje za 4. november, keď sa v Rusku oslavuje sviatok - Deň národnej jednoty.A zakaždým v tento deň si spomínajú na božský obraz ikony Kazani.Vo všetkých zboroch vykonávajú bohoslužby a modlia sa za tvár „... Najsvätejších Theotokosov, ktorí predstierajú pomoc a vyslobodzujú od všetkých problémov a zlých ...“.

Modliť sa pred tvárou Panny Márie Peter Prvý z veriacich, že Božia matka podporí jeho reformy a ukáže správnu cestu pre Rusko.Požiadal požehnanie od Kazanského sprievodcu Michaila Kutuzova, aby vyhnal Napoleona a francúzsku armádu z ruských krajín.

Čo požadujú od zázračných zoznamov a kde ich uchovávajú

Veriaci môžu cítiť požehnanú moc z tváre kazanskej Matky Božej nielen v kostole, ale aj v stenách svojich vlastných domov.Po rannej alebo večernej modlitbe často prichádza obraz Svätéhosen.

Potom sa ľudia dostanú k osvieteniu, poznajú odpovede na svoje otázky, nepochybujú o svojich činoch, skutkoch.Mnohí žiadajú nielen seba, ale aj blízkych, príbuzných.Zázračná ikona zachováva harmóniu a stabilitu v rodine.

​​

Kazanskú ikonu udržiavajú pri posteli s dieťaťom v spálni novomanželov, v jedálni, kde sa všetci príbuzní zhromažďujú na večeru.Svätyňa chráni krbu, podporuje deti a sponzoruje mladé dievčatá, ktoré sa vydávajú.

Sprievodca ukáže cestu pre mužov, ktorí zajtra stratili dôveru.Lieči od telesného utrpenia, najmä chorôb zraku, odstraňuje duševnú bolesť, naznačuje cestu von a smeruje.

Ikona chráni pred chybami a odvážnymi rozhodnutiami adolescentov, ktorí sa snažia rýchlo presadiť medzi svojimi rovesníkmi.Chráni pred nešťastiami, poskytuje osvietenie a vedie k dobrým cieľom tých mladých mužov a dievčatá, ktorých životné prostredie považuje za smiešne, úbohé, úžasné.

Pokiaľ ide o zázračný obraz Panny, človek by sa mal upokojiť a byť maximálne oddelený od negatívnych myšlienok alebo nepríjemných spomienok.Ak chcete začať komunikovať s ikonou, mali by ste zapáliť sviečky a kľačať nadol.

Ranná modlitba je najúčinnejšia a najmocnejšia.Po prebudení sa umyte svätou vodou a prekrížte sa, pripravte sa na pozitívnu komunikáciu so svojím blízkym a najlepším priateľom (Kazan Matkou Božou).

Niekoľko faktov

 • 21. júla a 4. novembra sú slávnostné služby na počesť Ikony zázrakov.Panna Kazaň, patrónka Ruska;
 • Hodegetria - Sprievodca - obrázok zobrazený vo svätyni.Je považovaný za jedného z najbežnejších medzi maliarmi ikon zobrazujúcich Božiu matku s dieťaťom Ježišom;
 • Kazaňská ikona otvorila svoju zázračnú tvár v roku 1579 a odvtedy sa stala najuznávanejšou v pravoslávnom svete Ruska;
 • Blahoslavená Panna Mária požehnáva novomanželia za šťastné manželstvo, odstraňuje slepotu, ukazuje cestu duchovného osvietenia, dáva silu a odvahu vojakom, ktorí oslobodzujú ruskú krajinu od nepriateľov, vytvárajú harmóniu a lásku k deťom a rodičom, pomáhajú zmieriť hádky medzi manželmi,
 • 1904 29. júna bol od kláštora Kazanskej Matky Božej ukradnutý pôvodný symbol spolu s tvárou Ježiša Spasiteľa, ktorý bol ozdobený drahými kameňmi a zlatom.Zlodej sa ukázal byť roľníkom dvadsaťosem rokov menom Bartholomew Chaikin.Predával šperky a božský obraz horel v peci vlastného domu.Vyšetrovatelia však boli zmätení skutočnosťou, že zlodej následne niekoľkokrát zmenil svoju verziu dôkazov;
 • Zázračný originál sa zachoval a nachádza sa na cintoríne v Arskoye v Jaroslavli kostola zázračných pracovníkov - je to jedna z verzií, ktorá hovorí, že opátstvo kazašského kláštora každú noc nahradilo originál rovnakým zoznamom, čím sa zachovala svätyňa v vlasti.

Tradície a znaky v Deň spomienok na ikonu Zázračná práca

Od pradávna bola jej ikona daná svätým významom.Nevysvetliteľná sila svätej tváre bolakomplexné.Všetci úžasní v deň spomienky Panny Márie z Kazaň (4. novembra) sa ľudia pokúsili spojiť v populárnych znameních, povery.

Roľníci sa v tento deň rozhodli rozsypať soľ na poliach a na vlastnej záhrade.To sľúbilo veľkorysú úrodu z Matky Zeme, dobré počasie na siatie obilia.Potom bol majetok obchádzaný ikonou a na lúke mal dobre živenú hmotu.

Mladé dievčatá sa mohli dnes zasvätiť zasnúbeniu.Na tento účel bolo potrebné ísť do brezy a nájsť na vetvách list pokrytý jinovatkou.Od majiteľa plachty sa očakávalo, že uvidí nevestu a široký výber dobrých nápadníkov.

Jasný slnečný deň v tento deň sľúbil ďalšie ochladenie a naopak, mrazivé ráno sa čoskoro roztopí.Je vhodné, aby tento deň začalo pršať alebo mrholenie - takže budúci rok bude veľmi plodný.

Najdôležitejšou podmienkou tradičného sviatku bolo zúčastniť sa na službe, prijať prijímanie a priznať sa.Toto sľúbilo pohodu a zdravie všetkým milovaným, radosť a doplnenie v rodine, prosperitu a harmóniu.

Hrať svadbu 4. novembra je vynikajúcou príležitosťou na zabezpečenie dlhovekosti manželstva.Rodinná únia by mala byť silná a šťastná.Poznanie opačného pohlavia toho dňa je tiež dobrým znamením.Možno sa táto osoba nestane životným partnerom, ale určite nájdete verného a spoľahlivého priateľa.

Veci, na ktoré si treba dávať pozor

V deň spomienky na Kazanskú matku Božiu by ste nemali robiť ťažkú ​​fyzickú prácu, ak to nie je naliehavé a je možné ju odložiť na ďalší deň.Aj jednoduché hobby (pletenie,vyšívanie) sa neodporúča zapojiť sa na dovolenku.Venujte tento čas modlitbe, kontemplácii svätej tváre, spoločenstvu s blízkymi.

Ženy, ktoré sa starajú o deti alebo o vážne choré, sa v tento deň môžu zapájať do svojich každodenných záležitostí, ktoré si vyžadujú silu a energiu.Boh uvidí túto potrebu a odpustí tým, ktorí zhrešili.

V tento deň je obzvlášť hriešne začať všeobecné čistenie alebo opravy.Toto by sa malo vykonať pred sviatkom alebo po nezabudnuteľnom dátume.Neoplatí sa plánovať štvrtý november na plánovanie cesty alebo služobnej cesty.Cesta môže byť veľmi neúspešná.Získavanie nových známych na ceste vám môže odobrať blahobyt.