Ikona „Život poskytujúca jar“ - v tom, čo môže pomôcť

Ikona „Pružina poskytujúca život“ sa nachádza v mnohých pravoslávnych kostoloch.Čo jej pomáha človeku?Aké modlitby by som mal označiť touto ikonou?O tom všetkom vám chcem povedať v článku nižšie.

História vzhľadu ikony „Životodarná pružina“

História vzhľadu svätého obrazu siaha až do piateho storočia, potom sa vedľa Konštantínopolu nachádzal háj,ktorý bol podľa povesti zasvätený Panne Márii.V tomto háji pretekal prameň, známy svojimi zázrakmi, ale časom sa schovával za húštinami kríkov a bahna a postupne úplne zmizol.

V roku 450 sa v tomto háji náhodou stretol bojovník menom Lev Markell (ktorý sa neskôr stal cisárom) s slepcom, ktorý mu pomohol nájsť cestu a zasadil ju v tieni.A išiel dostať vodu, aby uhasil smäd vyčerpaného cestujúceho.Zrazu Leo počul, že ho volá Panna Mária, ktorá mu dala za úlohu nájsť opustený zdroj a vložiť z neho blato do bahna.

Markell urobil všetko, čo mu bolo povedané, a stal sa zázrak - slepec začal znova vidieť.Dokonca aj Matka Božia povedala Leovi, že bude sedieť na cisárskom tróne, čo sa stalo aj po siedmich rokoch.Keď sa toto zasľúbenie splnilo, Leo Markell si spomenul na Božiu Matku a vydal rozkaz zušľachťovať prameň, založiť okolo neho kruh kameňov a postaviť na ňom kostol na počesť Panny Márie.

Cisárov posvätný kľúč dostal meno „Životodarná jar“, pretože začal prejavovať zázračnú milosť Panny Márie.Nazýva sa aj nová ikona napísaná špeciálne pre tento chrám.

V 6. storočí musel cisár Justinian Veľký tiež piť vodu z liečivého prameňa, ktorý ho vyliečil zo závažnej choroby.Na oslavu nariadil výstavbu iného chrámu vedľa chrámu, ktorý postavil Lev a počas ktorého bol organizovaný kláštor.

V 15. storočí, keď sa zrútila byzantská ríša, chrám utrpel podobný osud - moslimovia ho zničili.Potom bol na jeho mieste prestavaný malý kostol, ktorý bol v roku 1821 zbúraný a samotný zdroj bol zaplnený.Pravoslávne ruiny odstránili, vyčistili prameň a znova začali používať svoju liečivú vodu.Následne bol na tomto mieste postavený nový kostol, v ktorom bola zorganizovaná nemocnica s almužnou.

Staroveký Rus veľmi uctieval obraz Božej Matky Božej.Napríklad na počesť tohto obrazu bol v Sarovskej púšti postavený kostol.Všetky pravoslávne postihnuté choroby boli zaslané na raduSerafim zo Sarova ponúka modlitby za zázračný obraz a ich zázraky zázračne prechádzajú.

Ikona „Pružina poskytujúca život“ doteraz nestratila svoju popularitu.Najmä v piatok na Svetovom týždni, keď liturgia končí v kresťanských kostoloch, je zvyčajné vykonávať svätyňu za tento obraz.A voda zasvätená v Liturgii používa veriacich na posypanie ich záhrad.

Čo je znázornené na tomto obrázku

Svätyňa nám ukazuje Matku Božiu, ktorá sedí v písme, ktoré drží Ježiša v náručí.Pôvodne zdroj nebol aplikovaný na posvätný objekt, ale následne bola kompozícia doplnená Fialou (pohár).O niečo neskôr je ikona už vyobrazená s rezervoárom a fontánou.

Opis ikony, v čom môže pomôcť?

Mnoho ľudí sa zaujíma o charakteristiky ikony „Životodarná jar“ a o to, čo je užitočné pomôcť.Je potrebné poznamenať, že tvár Matky Božej má oveľa hlbšiu charakterizáciu a význam ako liečivé vlastnosti samotnej svätej vody.

Zosobňuje Svätého, ktorý vo svojom lone niesol Spasiteľa celého ľudstva a dal večný život všetkým, ktorí veria v neho a jeho Otca a zachovávajú vieru v obidve ich duše.

Možno narazíte na tvrdenie, že Boh koná ako celý náš život a že zdroj predstavuje ženskú tvár, zosobňuje obraz Matky Božej.Z tohto dôvodu to dáva ruská tradícia maľovania ikonnázov je „Zdroj“.To znamená, že ide o zosobnenie začiatku, z ktorého samotný život tečie (sviatok kondak ho označuje ako záchrancu alebo zdroj milosti Božej).

Obraz podporuje uzdravenie ducha a tela všetkých ľudí žijúcich na Zemi ako skutočná starostlivá matka, ktorá je strážkou celej ľudskej rasy.Ďalej zvážime, v ktorých konkrétnych problémoch vám táto ikona pomôže.

Kedy by sa mali modlitby predkladať na „jar oživujúcu život“?

Svätý obraz, ktorý dostal svoje meno na počesť liečivých vôd, sa tradične žiada o pomoc pri výskyte takýchto problémov:

 • , keď chcú odstrániť zlé návyky, odstrániť závislosti;
 • na liečenie fyzických a duševných patológií;
 • Svätá Matka Božia jej poskytne pomoc všetkým spravodlivým, svätým veriacim v Spasiteľovi;
 • ​​
 • všetci, ktorých duše sú plné smútku a trpia nedostatkom životnej energie, budú môcť získať pomoc od nej;
 • vďaka úprimnej vzpriamenej modlitbe pred ikonou sa dá zbaviť aj tých najzávažnejších ochorení.

Zázraky vykonávané touto svätou svätyňou

Jeden Tessan z detských rokov sníval o tom, že keď vyrastie, uvidí na vlastné oči.miesto, z ktorého prúdi svätá voda.Nakoniec prišiel okamih, keď on a ostatní pravoslávni boli schopní začať svoju dlhú pútnickú cestu.

Keď sa však mladý muž nakazil a keď si uvedomil, že čoskoro zomrie, spýtal sa ostatných.cestovali s ním, aby ho po smrti nezabili, ale napriek tomu ho priviedli na miesto určenia a naliali na neho 3 džbány liečivej vodky a až potom položili svoje telo na zem.

Jeho žiadosť bola splnená, ale keď tretí džbán vody nalial na telo spravodlivých, stal sa zázrak a ožil.Po takom úžasnom zmŕtvychvstaní sa mladý muž rozhodol slúžiť Bohu a Matke Božej až do svojej smrti, modlitby, ktoré mu pomohli znovu sa vrátiť k životu.

Existujú aj ďalšie príklady liečivých účinkov pramenitej vody.Treba si však uvedomiť, že zázrak sa stáva iba za podmienky horúcej, úprimnej a úprimnej modlitby Stvoriteľa, a ak človek vedie spravodlivý životný štýl, nespácha žiadne hriechy.Iba v tomto prípade môže očakávať, že dostane dlho očakávanú úľavu a uzdravenie.

Ako sa oslavuje ikona jari oživujúceho život

Bol vymenovaný deň na pamiatku obnovy kostola jari oživujúceho život v Konštantínopole, ktorý bol postavený na príkaz Leo Marcella a na pokyn Božej Matky.,

Týmto dátumom bol piatok Svetlého týždňa a odteraz sa každý rok v kresťanských kostoloch vo Svätom týždni uctieva voda a koná sa veľkonočný sprievod.

V ktorých zboroch sa nachádza ikona Matky Božej jari život oživujúcej?

V tejto dobe existuje viac ako sto kaplniek a kostolov pomenovaných podľa Matky Božej.Ďalej navrhujem zoznámiť sa s niektorými z nich:

 • Chrám obrazu BožiehoMatka (Cosmodamian) v Metkine v Moskovskej oblasti.Staroveké kroniky hovoria, že v 17. storočí neďaleko Moskvy bol drevený kostol Damiana a Kozmu, ale v roku 1701 bol vypálený.Našťastie väčšina obrázkov bola uložená, boli prenesené do malej kaplnky v blízkosti.

Zničený kostol v roku 1848 bol nahradený skutočným Božím chrámom, ktorý je zasvätený zázračnej tvári Matky Božej.Toto tiež nie je náhodné, pretože v roku 1829 nastal zázračný výskyt tváre Svätého.A v roku 1840 Avdotya Evdokimova, vdova po vojne, previedla do dediny Metkino zázračnú ikonu, ktorú jej dostala obchodník Anna Kiriyanova.Odvtedy sa ľudia z okolitých oblastí zhromaždili v chráme, aby uctievali svätý obraz.

 • Ďalšiu ikonu venovanú Panne Márii nájdete v Tsaritsyno (Moskva).
 • V meste Tver sa nachádza katedrála so zázračným obrazom Matky Božej (v kostole Bolestí).
 • Kostol uzdravenia Panny Márie sa nachádza aj v Zrodení kláštora Theotokos (Zadonsk).
 • Okrem toho nájdete uzdravovaciu ikonu v kostole Matky Božej (mesto Arzamas).

Teraz už viete úplnú charakterizáciu obrazu „živého zdroja“.Na záver by som chcel len poznamenať, že najdôležitejšou podmienkou prijatia božskej pomoci je úprimná viera v túto pomoc.

Preto verte v zázraky a dokončite čítanie článku sledovaním fascinujúceho tematického videa:

Marissa