Ikona „Znamenie“ Božej Matky: čo pomáha

Medzi najuznávanejšie ortodoxné obrazy je ikona Božej matky, znamenie, ktoré je spojené so zázrakmi, ktoré táto osoba vykonala.Je to obraz Panny Márie.Ruky otvorené v modlitbe, dlane otvorené, Panna sa modlí za obyčajných ľudí.Ona stojí a hneď pod jej prsiami je jej dieťa Ježiš.Na niektorých zoznamoch Kristus nie je.

Originál je obojstranný.Na druhej strane existujú tváre spravodlivých Joachimov a Anny, ktorí sa modlia ku Kristovi.Akonáhle bola svätá tvár obklopená zlatým plášťom, posiaty drahými kryštálmi.Meno autora sa nezachovalo.

Zázraky „znamenia“ blahoslavenej Panny Márie

Mnoho zaujímavýchfaktymnohé z nich majú napísané zdroje súvisiace s týmto starodávnym spôsobom.

Prvá zázračná udalosť

Už v roku 1170 obchádzali správy o zázraku, ktorý sa stal vďaka posvätnej tvári, pravoslávny svet.Mstislav Andreevich s Veliky Novgorod.Obrovské jednotky sa priblížili k Novgorodusilný a nemilosrdný a sily nie sú si rovné.Obyvatelia sa začali modliť k Bohu za príhovor.

To bolo znamenie, keď videli, ktorým brániacim sa bojovníkom verila ich sila a porazili Suzdalovcov.Tí sa zase vydesili svojimi skutkami, obávali sa znakov.Od tej doby Jonah na pamiatku udalosti nariadil prečítanie patrónky a deň ikony bol 10. decembra.

Požiare

To nebol jediný zázrak.Približne 200 rokov zostal obraz na starom mieste v drevenom kostole.Raz došlo k požiaru (14. c.).Všetko planulo okolo, ale tam, kde sa nachádzala svätá tvár, sa plameň zastavil.

Neďaleko spáleného chrámu bol postavený nový kamenný.Začali mu hovoriť Znamensky.Tam niesli zázračné „znamenie“.

Ďalší hrozný požiar nastal už v 16. storočí.Začalo to pokrývať mnoho domov a dokonca celé ulice.Ľudia sa nedokázali vyrovnať s prvkom požiaru.Metropolitan Macarius sa začal vrúcne modliť k nebeskej kráľovnej, zdvíhať peklo sám so sebou, robiť sprievod a dostať sa k samotnej rieke.Potom vietor z Volchovu vyletel natoľko, že všetko zhaslo.

Vojna s cudzincami

Už začiatkom 17. storočia.táto tvár Matky Božej opäť prišla na pomoc Rusom.V roku 1611 bol Novgorod okupovaný švédskymi jednotkami.Rytieri sa ponáhľali do katedrály Znamensky, aby rozptýlili bohoslužbu, ktorá sa tam konala.Určitá sila ich však opakovane odhadzovala zo stien chrámu.Vystrašení, dobyvatelia odišli do dôchodku.Takže nepriateľ nevstúpil do chrámu a zničil ho. Mestskí obyvatelia sa tam skrývali pred krutými zabijakmi.

Keď bolševici prišli k moci, ikona sa poslala do múzeaNovgorod.Keď vojna začala v roku 1941, bola evakuovaná, na konci Veľkej vlasteneckej vojny bola svätá tvár vrátená.

Za čo sa modliť pred ikonou „Sign“

Hlavná vec je, že obraz pomáha kresťanom nájsť a posilniť svoju vieru.V roku 2009, na jeseň, preletel okolo Zeme 176 krát ikona ako súčasť Pravoslávnej vesmírnej expedície.Taký kozmický sprievod požehnal patriarcha Cyril.

Od pradávna sa v kostole Premenenia Pána nachádzala nádherná tvár Panny Márie.Až v roku 1356 bola postavená nová katedrála s názvom Katedrála Panny Márie.Tvár Panny viac ako raz prišla na pomoc Novgorodiánom a strážila ich svojimi zázrakmi.

A dnes ľudia chodia na ochrancu, aby im pomohla, a ikona znaku blahoslavenej Panny Márie pomáha, ktorá je uvedená nižšie:

  • Zmierenie nepriateľov, získanie mieru a mieru.
  • Zbaviť sa medzistinských konfliktov.
  • Liečba slepoty a mnohých očných chorôb.
  • Liečenie cholery.
  • Chráni pred zlodejmi a darebákmi.
  • Počas požiarov a iných prírodných katastrof.
  • Pomáha riešiť nepriateľské útoky.
  • Zbavuje sily zla závistlivého a úmyselného zla.

Ako posielať vaše žiadosti

Modlitba za obraz musí byť úprimná, čistá a musí pochádzať z hlbín duše.Potom pomôže udržať harmóniu a mier v rodinných záležitostiach a štátnych záležitostiach.

K tejto ikone sú napísané špeciálne slová, jej petícia je tiež známa.Podľa kňazov je však hlavná vec úprimná viera v jej silu a znalosť slovsekundárne.

Zoznamy ikony „Znamenie“ Božej Matky

Uctieva sa nielen originál, ale aj veľa zoznamov a kópií, o ktorých sa hovorí, že pôsobia ako zázrak.Každý z nich má v mieste prejavu úžasných udalostí ďalšie meno.Niektoré sú uložené v Rusku, iné v zahraničí.

Abalakskaya

Prvým zázrakom je uzdravenie ochrnutého muža Efraima.Následne tento obraz pomohol mnohým farníkom kostola, kde bol umiestnený.

Kursk-Korennaya

Má sa za to, že Seraphim Sarovsky súvisí s týmto zoznamom.Známy v mnohých európskych krajinách a Amerike.

Tsarskoye Selo

Dekrétom dcéry Veľkého Petra, autokraty Alžbety bola ikona ozdobená zlatom a šperkami.V histórii sú známe prípady uzdravenia cholery, ktoré si potom vo svojich modlitbách vyžiadali obraz.

Albazin „Slovo mäso je rýchle“

Z pevnosti Albazin na rieke Amur sa získal neobvyklý názov.To je veril, že ikona pomohla poraziť útočníkov v meste.Zatiaľ čo bol premiestnený na iné miesto, zadržal nepriateľské jednotky na 9 dní a potom ustúpil.

Serafimo-Ponetaevskaya

Kópia sa nachádzala v rovnomennom ženskom kláštore.Mnoho jej zázrakov je známych.

V roku 1991 diecéza Novgorod vrátila zázračný obraz do svojho záhybu.Ikonu obnovil pán Macarius.Z obrazov od starovekých maliarov ikon zostali nedotknuté iba niektoré podrobnosti o rúchu.Obrat niezmenilo.Dnes sa môžete modliť so všetkou uctievanou ikonou „Znak blahoslavenej Panny Márie“ v Dóme sv. Sofie (Novgorod).Je zaujímavé, že keď bol obraz prenesený, okolo kupoly kostola žiarila dúha.