Ikona Matky Božej „Tabyn“: čo pomáha, modlitba, história, významy

Moje zoznámenie s touto ikonou sa začalo ... Z prezerania spravodajského programu.Na bežeckej čiare písali o sprievode s ikonou Panny a ja som sa chytil myslenia, že som nikdy nepočul jej meno.Napísal som to na kúsok papiera, aby som nezabudol, av nedeľu som zostal po bohoslužbe, aby som spochybnil kňaza.

A zistil som úžasné veci!Ukazuje sa, že podľa „biografie“ tohto obrázka je správne natočiť film, nie dokumentárny, ale aspoň dobrodružný.To je len koniec toho bude smutné.Aj keď ...

História ikony

Táto svätá tvár Panny Márie sa ľuďom zázračne zjavila a za žiadnych menej záhadných okolností zmizla.Stalo sa to niekoľkokrát.

 1. Na konci 16. storočia sa jeden z mníchov (Ambrose, hierodeacon) vrátil do svojho kláštora neďaleko dediny Tabyn.Pri odovzdávaní zdroja počul „Vezmite si moju ikonu“.Mních bol vystrašený a myslel si, že ho pokúšal démon.O deň neskôr sa však jeho výzva opakovala.Rozhliadol sa okolo - na kameni nad zdrojom stál ikona.Zavolal bratov a spoločne preniesli obraz Panny do ich príbytku.Ale nasledujúce ráno bola ikona nad bránou.Je zrejmé, že Božia matka bola potešená, že sa stala ochrankyňouchrám.Nechali tam ikonu.
 2. V 17. storočí ikona počas nepokojov zmizla.Ale po tom istom zdroji svätyňu videli traja moslimskí baškirovia, ktorí tam pasú stádo.Rozhodli sa nasekať „ruského boha“ sekerami, boli však oslepení.Muži si uvedomili, že boli potrestaní za svätých, začali činiť pokánie - a dobrá Matka Božia im odpustila a vrátila im zrak.Jeden z Baškirovcov sa dokonca premenil na pravoslávnu.Mimochodom, voda v tomto prameni sa odvtedy považuje za liečivú.
 3. Od roku 1856 sa ikona začala prepravovať do rôznych provincií.Na mnohých miestach uzdravovala chorých.

Dnes prichádza na jar veľa pútnikov.Vyzerá to takto:

A tak vo svätom kláštore bolo zdôraznené miesto prvého vzhľadu ikony:

Viac o Tabynz tohto dokumentu v kláštore sa môžete dozvedieť:

Ako sa líši od ostatných

Najskôr, výrazy tváre Panny Márie a dieťaťa.Obaja sú slávni a smutní.V Maryových očiach sú dokonca aj slzy.

Toto je zoznam s Kazaňskou matkou Božou.Obrázok sa líši od originálu v temnejšej tvári Matky Božej.Verilo sa, že jej tvár nebola odhalená všetkým.

Na porovnanie: vyzerá takto: Kazanská kráľovná neba:

Deň oslavy ikony

Je to len jeden:8. júna, 1. júla ... Dátum sa každý rok mení, pretože je to sviatok, druhý týždeň letníc.Presnejšie povedané, deviaty piatok po Veľkej noci.Tento deň bol vybraný z nejakého dôvodu - počas prvého aj druhého výskytu bola použitá ikonaukázal sa ľuďom v tento deň.

V ten istý deň je poctená ďalšia ikona - „Znamenie Božej Matky“ z Kurska.

Čo žiada Tabynova Matka Božia

 • Najprv o zdraví.Koniec koncov je známe, že pôvodná ikona bola zázračná.Počas zúrivého moru uzdravila celé dediny a mestá (Orenburg, Sterlitamak, Tabinsk).Nahnala tiež choleru a iné nebezpečné choroby.Okrem toho sa od Matky Božej žiada, aby sa zachránila pred duchovným trápením.
 • ​​
 • O ochrane pred problémami, chorobami a nepriaznivými vplyvmi.
 • Na svete, v rodine i na vidieku, aj na celom svete.
 • Často, blízko ikony, činia pokánie zo svojich hriechov a žiadajú, aby pomohli „zviazať“ - obe s hriešnym životom všeobecne as určitým zlým zvykom.
 • Nakoniec mnohí prichádzajú so žiadosťou, aby vám pomohli prežiť ťažké obdobie vášho života.

Ikona sa modlí takto:

Mimochodom, tieto slová sa dajú prečítať nielen pred ikonou Tabyn, ale aj pred akýmkoľvek iným posväteným obrazom Božej Matky.

Kde je pôvodná ikona

Bolo by logické predpokladať, že je všetko v kláštore Tabyn ... Ale nie!

Počas občianskej vojny vzali Bieli kozáci ustupujúcu ikonu, pričom sa obávali, že postupujúci Červeníci, známi svojimi protinožskými pocitmi, ju jednoducho zničia.

Spolu s vedúcou predstaviteľkou kozákov Atamanom Dutovom odišla do Číny (hovoria, že Číňania, dokonca ani kresťania, sa jej poklonili, pretože si všimli, že prináša šťastie).

Existuje ikona s hmotnosťou 25 kg (a akoinformovali ju iba haggardskí vojaci?) boli umiestnení do ruskej pravoslávnej cirkvi v meste Kulja (provincia Sin-ťiang).Keď však v krajine vypukla kultúrna revolúcia a začala zabudnúť na kostoly (v najlepšom prípade), stratila sa ...

Kde je to teraz?Existuje mnoho predpokladov týkajúcich sa tohto skóre, jeden je prekvapujúcejší ako druhý:

 • v Austrálii,
 • v USA, v súkromnej zbierke,
 • všetko na rovnakom mieste v Číne,
 • v Paríži ...

Možno prichádza jej tretie vystúpenie a opäť v druhý týždeň letníc?

Náboženské procesie s Tabyn Matkou Božou

O nich bolo veľa správ.Vaša otázka už pravdepodobne dozrela: ako je možné, že sa ikona skutočne našla?Nie, jeho zoznamy cestujú po mestách.A tiež zázračné.

Rovnako ako dobrý návrat starého zvyku, náboženské procesie a modlitby sa uskutočňujú v deň slávenia tejto ikony.Ľudia, kňazi, vyhotovia zoznam, presnú kópiu uloženú v orenburgskej diecéze.Bol tu dokonca postavený chrámový chrám, pomenovaný podľa tejto ikony.

Zástupcovia kozáckej armády nesú sväté kúzlo nielen v dedinách.Ikonu priniesli do iných krajín, a najmä zdvihli horu Athos (2013).

Okrem toho možno uctievať aj zázračné kópie ikony:

 • v obci Smirnovsk (Čeľabinsk),
 • v obciTabyn (Kostol Nanebovstúpenia Pána),
 • v kostole Svätých kľúčov (Krasnoulsk je miestom vzhľadu ikony).

Áno, ikona sa, nanešťastie, stále hľadá.Akosiaby zistila, kam by mohla v revolučných rokoch „ísť“, skupina altruistov sa rozhodla nasledovať stopy utečencov Kozákov.Podarilo sa im a aké závery dospeli k našim súčasníkom?

Dozviete sa to z krátkeho filmu (v dvoch častiach):