Ikona Matky Božej „Zmäkčujúce zlé srdce“: modlitby, význam, história, fotografia

„Simeonské proroctvo“ alebo lepšie známe ako zmäkčenie zlých sŕdc, je spojené s predikciou Ducha Svätého starším Simeonom.Spočívalo to v skutočnosti, že prijímač Boha nevidí smrť skôr, ako sa nepozerá na Krista Pána.

Stalo sa na stretnutí v chráme 40. dňa, keď Simeon vzal dieťa a povedal vetu, ktorá teraz končí všetky služby Vesperov.Požehnal svojim rodičom a povedal, že práve keď bol Kristus prepichnutý kopijami a klincami, duša Matky Pánovej by bola prepichnutá zbraňou smútku.Táto interpretácia bola predmetom niekoľkých ikon Panny Márie.

Opis obrázka Zmäkčenie zlých srdcí

Ikona spravidla zobrazuje postavu blahoslavenej Panny najčastejšie bez Ježiša.Srdce je prepichnuté mečmi alebo dýkami.Existuje iba 7. Na 3 z dvoch strán a 1 zospodu.

Použitie siedmich nie je náhodné.Počet záleží na úplnosti, splnení.V tomto prípade máme na mysli zármutok a zármutok, ktorý utratila nebeská kráľovná počas života na zemi.

Je známe, že Panna sa začala zobrazovať na ikonách raného kresťanstva, verí sa, že niektoré boli maľované počas svojho života.„Zmäkčujúce zlé srdce“ má osobitné miesto.Špička zbrane smeruje priamo do jej srdca.

Charakteristiky vzhľadu

Takmer vždy je hlava mierne naklonená doprava, aj keď existujú možnosti, kde nie je naklonený alebo ide doľava.Ruky sú blízko srdca.Môžu byť zložené v modlitbe, zaslané len dovnútra alebo naznačujú ranu.

Vo väčšine prípadov sa zobrazuje údaj o dĺžke pásu.Zriedka sa pozerá na modlitbu, zvyčajne trochu nabok.Výraz je smutný, ale nevyžaduje pomoc.Hlava je pokrytá omofórom.

Porovnanie s ikonou siedmej výstrelky Božej matky

Ikona „Zjemnenie zlých srdcí“ uctievaná mnohými kresťanmi má veľmi podobný plán.a obrazová metóda.Dá sa to povedať o jej sestre - „Seven-gun“.Niekedy sú jednoducho zmätení, zatiaľ čo iní ich považujú za rôzne verzie toho istého obrázka.

Aké sú podobnosti?V oboch je Matka Božia zastúpená šípkami alebo mečmi zabudovanými v nej.Ruská pravoslávna cirkev ich považuje za zhodné.

Ak starostlivo zvážite fotografiu „Zmäkčujúce zlé srdce“, môžete vidieť, že na pravej a ľavej strane sú tri meče alebo šípy, na dolnej strane ďalší 1. Na Semistrelnaya zvyčajne 3 na jednej strane a 4 na druhej strane.tento okamih na mnohých ikonách súčasných umelcov ignoroval.Teraz nie je zriedkavé, keď sa nápis nezhoduje s obrázkom.

Zbraň s hrotom na hrudi Kráľovnej nebies pôsobí ako určitý symbol.Má niekoľko významov.

 • Toto trpí samo, trápi srdce (pripomeňme na Simeonovo proroctvo).
 • Znamenie preliatej krvi Kristovej.

Ďalší výklad: sú to ľudia, ktorí spôsobujú, že Panna trpí, pretože často hrešia bez strachu zo siedmich smrteľných hriechov.

Oslavy ikon sú rôzne:

 • 13.08.- Sedem pištoľ
 • Týždeň všetkých svätých - zjemnenie zlých sŕdc, dni tejto ikony.
 • ​​

Ďalšie možnosti

Známych je niekoľko obrazov Matky Božej, ktoré majú rovnakú myšlienku, možno ich považovať za variácie.

 • Zmäkčenie zlých srdce, smútok - na obrázku uctievateľ vidí jeden meč alebo nôž.
 • Zmäkčenie zlých srdcov odpočítané z menej známeho širokého kruhu Rudnenskij-Czestochowej.
 • Existuje aj príklad atypickej ikonografie.
 • Myrrhovo vysielanie, Sofrinsaya.

História

Ľudia hovoria, že zmierňovanie zlých sŕdc prišlo v staroveku z ruského severu.Nedávne štúdie však dokazujú, že sa objavili relatívne nedávno, v 18. storočí.Svätá tvár je maľovaná na plátne a je pripevnená na špeciálne upravenú dosku.Toto je pravdepodobne zoznam zo skorého originálu.Až do roku 1917 bolo zmierňovanie zlých sŕdc v kláštore pri Vologde.

Starodávna legenda o vzhľade

Jeden chromý farmár Vologda sa naozaj chcel zbaviť svojej chyby.Dlho sa liečil, skúšal rôzne metódy, ale to neprinieslo požadovaný výsledok.Nešťastný muž sa takmer vyrovnal so svojim krivým poňatím.

Ale potom sa stalo neuveriteľné.Vo sne sa zrazu ozve niekto, kto im prikáže ísť do Teologickej cirkvi a nájsť opustenú ikonu, ktorá bola medzi zbytočnými opustená.veci na zvonici.Po nájdení sa modlite a požiadajte o uzdravenie.

Prejav sa prepadol do duše.Do vyznačeného chrámu prišiel roľník.Tam mu okamžite neverili, nechceli ho pustiť do zvonice, aby ho hľadal.Až po trojnásobnej žiadosti začali ministri hľadať medzi chátrajúcimi ikonami.

A ukázalo sa, že chromý roľník mal pravdu, obraz sa našiel, ale v akej hroznej podobe!Pretože na základni bola doska, ikona sa používala ako krok, ktorým ľudia mnohokrát šliapali a zanechali špinu.

Spustené a usporiadané „Zmäkčenie zlých srdce“, zbúraný kostol a začal sa modliť k Panne Márii.Tvrdohlavý roľník čoskoro prestal krívať.

Ikona, odhalený zázrak

Príbeh chromého roľníka nie je jediný.Boli aj iní.V roku 1830 sa v boji proti hroznej epidémii rozhodli severníci obrátiť sa na Zmäkčenie a presunúť ju do Vologdy.Tam bol náboženský sprievod mestských obyvateľov.Ľudia kráčali a dúfali vchádzali k svätyni.Dostali pomoc pri liečení.

Stopa obrazu sa stratila v dôsledku uzavretia teologického kostola sv. Jána v roku 1930.Dnes tam slúžia, ale neexistuje žiadna legendárna ikona.

Nový zázračný

Je zvláštne, že sa objavil zázrak, ktorý bol vytlačený a vytlačený.Takmer nikdy sa to nestane.Na prvý pohľad sa v bežnom obchode zakúpilo jednoduché „Zmäkčenie zlých srdce“, ale ako sa ukázalo, časovo to bolo myrha.Je zaujímavé, že každý, kto ju náhodou videl, mal spoločné podivné pocity.Blízko sa zdalo, že existuje živá bytosť.

Pred tým, na konci roku 1997, Iver-Montreal niekde zmizol.Táto udalosť sa stala, keď jej tvorca zomrel.Niekto Margarita si zároveň kúpil zázračný obraz.Keď sa vrátila domov, dala ju na svoje miesto a čoskoro si všimla nejaké kvapôčky na povrchu.Bol to mier.

Odvtedy ikona Myrha streamingu „Zjemnenie zlých srdcí“ naznačuje, že čoskoro dôjde k niektorým významným udalostiam.Tu je niekoľko z nich.

 • Tvár sa zmenila v roku 1999, keď došlo k hrozným výbuchom bytových domov Moskovčanov.Tiene sa začali silne objavovať pod očami a kadidlo znelo sladko.
 • V deň potopenia Kurskej ponorky a hromadnej smrti jej posádky sa objavili rany.

Od udalosti, pred akoukoľvek tragédiou, sa na plátne nachádzajú kvapky krvi.Všetky zázraky musia byť zaznamenané písomne ​​v špeciálnom zápisníku.