Ikona Matky Božej Jeruzalemskej - popis a pomoc

Existuje veľké množstvo rôznych náboženských svätyní a pamiatok.Každá z nich má svoj špecifický význam a môže pomôcť v konkrétnych oblastiach života.Ikona Jeruzalemskej Matky Božej je celkom rozpoznateľná. Viac sa o tom môžete dozvedieť v nasledujúcom článku.

)Historické informácie o ikone

Jeruzalemská tvár Panny Márie sa dnes považuje za jednu z najpopulárnejších a najuznávanejších.Jeho príbeh siaha až k počiatočným zdrojom kresťanského náboženstva.Ikona zobrazuje celoživotný obraz Matky Božej s ukážkou najmenších detailov jej tváre.

Svätá Panna vždy pomáhala kresťanskému ľudu.Úprimne sa k nej modlili a chceli uzdraviť svoje telo pred rôznymi nešťastiami a chorobami, požiadali ju, aby odvrátila epidémiu a chránila sa pred akoukoľvek negatívnou energiou.

StvoriteľomJeruzalemskej ikony Panny Márie je svätý evanjelista Lukáš.Čas písania je 15. rok po zmŕtvychvstaní Ježiša Krista.Predpokladá sa, že považovaná svätyňa je prvou z ďalších sedemdesiatich tvárí blahoslavenej Márie.

Pôvodnou úlohou tváre bolo zachovať obyvateľstvo Jeruzalema.okremNavyše má tvár veľkú zázračnú silu, ktorú možno nájsť vo veľkom počte zaznamenaných potvrdení.

Úplne prvou zázračnou udalosťou, ktorú ikona vytvorila, bolo vyliečenie ctihodnej egyptskej Egypta pred zlým okom.

Umiestnenie ikony

Svätyňa bola v 5. storočí prepravená z kostola zmŕtvychvstania Ježiša a skončila v Katedrále Panny Márie (Konštantínopol).

Medzi 6. a 7. storočím Scythians neustále organizoval brutálne útoky a obliehania Konštantínopolu.Mesto však malo šťastie a dokázalo odolať zázraku.Veriaci hovoria, že to bola Jeruzalemská Matka Božia, ktorá k tomu mnohými prispela.

Poloha obrazu v intervale od 12. do 16. storočia je katedrála sv. Sofie vo Veľkom Novgorode.Tam bola ikona tiež prijatá s veľkou úctou a láskou.V mnohých ohľadoch sa tento uctivý postoj vysvetľuje pomocou tváre pri odstraňovaní ľudských fóbií a rôznych patológií.

V 17. storočí bol carovi Ivanovi Hroznému nariadené presmerovať liečivú svätyňu.A tak skončila v Moskovskej katedrále Nanebovzatia.

A na začiatku 19. storočia prišla do Kremľa, kde dokázala dosiahnuť masovú úctu a slávu.

V roku 1812 sa stalo nečakané - obraz náhle zmizol.K dnešnému dňu nikto nemôže s istotou povedať, kde je uložená pôvodná verzia tváre.

Podľa viacerých predpokladov sa verí, že francúzske pamätníky boli ukradnuté jeruzalemské relikvie a teraz sa nachádza v katedrále Notre Dame (Paríž).

V roku 1977 bola Francúzsku zaslaná žiadosť o hľadanie ikony.Odpoveď však nebola - hlavný inšpektor pamätníkov Francúzska uviedol, že taká svätyňa nebola v katedrále.

Kde nájdem zoznamy ikon

Tvár Panny Márie z Jeruzalema mala pre Rusko najdôležitejší význam.Preto, keď bola v roku 1812 stratená neoceniteľná svätyňa - ľudia boli týmto veľmi naštvaní.

Našťastie sa zachovali niektoré zoznamy (kópie) tohto obrázka.Kam ich treba navštíviť?

 • Na oltár katedrály Nanebovzatia Panny Márie.
 • ​​
 • Do Nového Jeruzalema.
 • Katedrále ochrany Panny Márie (Izmailov).
 • Do chrámu životodarnej trojice (Veshnyaki).
 • Do chrámu zmŕtvychvstania Slova.

Dátum uctievania tejto náboženskej svätyne pripadá na dvanásty (podľa starého kalendára) alebo dvadsiaty piaty október (nový štýl).

Opis tváre

Ikonoví experti pomenujú typ, ktorý zodpovedá tvári Svätej Panny Márie Jeruzalema - Hodegetria (tiež nazývanej Sprievodca).,

Božia matka jednou rukou drží dieťa Ježiša a druhá - tlačí na ňu.Toto gesto slúži ako symbol hlbokej empatie, oddanosti a lásky k jeho Synovi, ktorý prevzal úlohu obetného baránka pre všetky ľudské priestupky.

Zdá sa, že Panna Mária ukazuje na Krista a hovorí, že je spásou pre každého z nás.Tvár Svätého a Ježiša je preniknutá s pokorou a vnútornou silou,ktorí prispeli k ich skromnému prijatiu vôle Božej.

S pomocou svojej ľavej končatiny drží dieťa Kristus zvitok - symbol jeho učenia, to znamená, Pravá viera.A prsty na pravom konci sa sklopia do požehnanej polohy.Pri pohľade na obraz môžeme mať dojem, že Božská Matka a Syn spolu navzájom telepaticky komunikujú, čo naznačuje ich úplnú duchovnú jednotu.

V niektorých verziách tváre Jeruzalema sa tiež môžu stretnúť rodičia Márie, spravodliví Yokim a Anna.V niektorých verziách tejto ikony sú na nej prítomní apoštolovia a mučeníci.

Ako ikona Jeruzalem pomôže ľuďom

Popísaný obraz existuje veľmi dlho a počas tohto obdobia neustále dochádza k úžasným uzdraveniam z rôznych patológií a nešťastí.

Hlavná modlitba tváre vám umožňuje eliminovať ochrnutie, rôzne patologické patológie očí a dokonca uzdraviť zo slepoty!

Tiež v pamäti ľudí existujú prípady zastavenia epidémií moru a cholery po hromadnom prečítaní všeobecnej modlitby na tvár.

Ikona Jeruzalema tiež bráni nehodám a požiarom.

Čo sa žiada v modlitbách tejto ikony?

 • Spravidla ľudia čítajú modlitby podľa obrazu, keď čelia nepríjemným udalostiam, sú v stave skľúčenosti, smútku.
 • Môžete požiadať tvár Panny Márie o pomoc pri liečení fyzických a duševných ťažkostí.
 • Čítanie spoločnej modlitebnej služby na tvári Panny Márie pomáha zastaviť inváziu nepriateľov.
 • VystupujIkona modlitby, ak plánujete ísť na dlhú cestu alebo na služobnú cestu, aby ste sa ochránili pred rôznymi problémami na ceste.
 • Obracajú sa na blahoslaveného a chcú nájsť rodinné blaho, úspešne otehotnieť dieťa a tiež si zachovať rodinnú krbu.
 • Ako sa modliť tvárou v tvár

  Pred oslovením ikony modlitbou si prečítajte niekoľko jednoduchých pravidiel.Sú dôležité, pretože vám umožňujú posilňovať modlitbu:

  • modlitba sa koná v uvoľnenom stave, na chvíľu by ste mali stáť v tichu pred tvárou;
  • nesnažte sa predstaviť si obrazy svätých vo vašej mysli, pretože v tomto prípade nemáte skutočný obraz, ale musíte čeliť ilúzii;
  • pamätajte, že keď sa modlíte za ikonu Panny Márie a svätých, skutočne hľadáte Božskú pomoc Stvoriteľa;
  • modlitba sa môže konať tak nahlas (ale potichu), ako aj duševne;
  • Je veľmi dôležité, aby ste úprimne verili, že modlitba vám pomôže, toto je jeden z kľúčov k úspechu;
  • pýtajte sa, čo je skutočné: pozemské statky, láska, viera, múdrosť;
  • modlitby sa neodporúčajú, v ktorých sa pýtate na bohatstvo, slávu alebo sa chcete pomstiť;
  • Modlitba môže byť nasmerovaná nielen osobne k vašej osobe, ale aj k vášmu blízkemu okruhu, ale potom sa nevyhnutne musia uviesť mená tých, pre ktorých sú žiadaní.

  V chráme je možné objednať svätyňu s akatistou pred tvárou Jeruzalemskej panny.Keď je modlitebná služba ukončená, zhromaždí sa požehnaná voda.Voda sa používa ráno, na lačný žalúdok a vždy s modlitbou.

  Dôležité odporúčanie!Ak chcete dosiahnuť zázrak, ktorý požadujete vo svojich modlitbách, nezabudnite pevne veriť v Pána, nasledovať jeho prikázania, držať sa cirkevných kánonov, vyznávať a prijímať spoločenstvo.Potom bude Božia Matka určite počuť vaše modlitby a ona vám dá jej milostivú pomoc.

  Na záver téma:
  • Jeruzalemský obraz Panny Márie je v ortodoxnom svete veľmi významný.
  • V roku 1812 bola pôvodná tvár stratená.Kde to je dnes, nie je známe.Zostali iba zoznamy ikon v Izraeli a Rusku.
  • Môžete použiť na tvár, chcete odstrániť rôzne choroby, chrániť pred problémami, aby bol výlet bezpečný.Žiadajú tiež zdravie pre seba a svoj blízky kruh.
  • Najdôležitejšou podmienkou absolútnej akejkoľvek modlitby je to, že človek má úprimnú vieru vo vyššie sily a ich pomoc.

  Ak sa chcete podeliť o svoj názor na túto tému, nezabudnite to urobiť na konci článku.

  A z toho videozáznamu sa dozviete, s akými modlitbami sa obrátiť na ikonu Jeruzalema:

  Marissa