Ikona Matky Božej Ostrobramskej: význam ikony, v ktorej pomáha a pred čím chráni, modlitba

Po presťahovaní do nového domu sa ukázalo, že za múrom žije veľmi zvedavý sused, ktorý jednoducho nepozná osobné hranice.Môže zazvoniť na zvonček a hneď ako ho otvorím, putujte do bytu, aby „vyzerala, že ste to vy, v spálni som zavesila nové záclony alebo niečo podobné“.A po takých návštevách, ako je hriech, je v rodine hádka alebo škandál.

Požiadal som kňaza, aby vám poradil ikonu, ktorú možno zavesiť pri vchode, aby bol dom chránený pred touto skutočnou čarodejnicou.Náš spovedník sa trochu hádal (nemá rád, keď sa ikony používajú ako talismany), ale bol som veľmi rozrušený, a preto radil „Ostrobramskoy Matke Božej“.

A, viete, buď som sa stal pokojnejším a naliehavejším, alebo Božia matka uprednostňuje, ale nezvaný hosť prekročil prah môjho bytu!

Ako sa táto tvár Panny Márie objavila

 1. Bola napísaná v Byzancii.Po bitke, ktorá sa odohrala v tejto krajine, jeden z jej účastníkov, Vilniuský vládca, priniesol ikonu do svojho rodného mesta.
 2. Druhá verzia mesta, ktorá získala svätú tvár : Byzantinci počas svojho krstu predstavili ikonu jednému z kniežat.
 3. Tretia verzia: toto je skrátená verzia úplnejšej ikony, na ktorej Panna počúva dobrésprávy od archanjela (bol tiež na obraze).Je pravda, že úplná verzia takéhoto obrázka ešte nebola nájdená.

Dnes sa Panna Ostrobramská môže uctievať v malej kaplnke v rovnakom meste Vilnius (ikona sa preto niekedy nazýva aj Vilnius).Keďže obraz ctia nielen pravoslávni, ale aj katolíci, prišiel sem aj pápež s kývnutím.

Dnes sú pamätné dátumy spojené s touto ikonou 2. januára a 27. apríla (nový štýl).Ak vo vašom dome visí taká tvár Panny Márie, môžete toho dňa v ten deň zapáliť lampu a určite sa modliť.

Ako vyzerá fotografia

Panna je vyobrazená bez Syna, so sklonenou hlavou a zloženými rukami na hrudi.

Možno ste si všimli, že táto ikona je veľmi podobná inej: „nežnosť“ alebo „serafim Panny Márie“.Ikony majú niečo spoločné, pretože obe zobrazujú Pannu Máriu v okamihu, keď sa jej Gabriel zjavil a hovorili o Božom Synovi, ktorého porodí.

Ikona Ostrobram je úžasná.Pri jeho návrhu boli použité nielen striebro a zlato, ale aj drahé kamene a perly.

Hlavu Panny zdobí koruna a súčasne z nej vychádza žiarivý svätožiar.

Tvár Panny Márie je pokorná, ale zároveň vyjadruje pokoj, pretože chápe, kto je jej prírastkom.

Mimochodom, z tejto ikony sa vytvorilo veľa zoznamov (tzv. Kópie „autorských práv“).Napríklad:

Čo znamená ikona

Hovorí onebeskú ochranu, ktorá je zaručená všetkým kresťanom, ktorí v ňu úprimne verili.No a samozrejme o zázraku, ktorý môže zaklopať na váš život, hoci od neba nič také nevyžadujete, len žijete, čisto a úprimne.

Z akých zázrakov je známa

V rôznych krajinách sa modlitby pred týmto prekvapením viac ako raz skončili stelesnením toho, čo sa požadovalo, takže je dokonca ťažké vymenovať všetko, čo urobila Matka Božia Ostrobramská.

 • Liečivé deti.Existujú prípady, keď ikona uzdravila chlapca z oneskorenia reči, ďalšie dieťa z leukémie.
 • Nájdenie strateného dieťaťa.Stalo sa to aj opakovane a jednoducho stratené deti aj unesené deti sa vrátili domov.
 • Dlho očakávané narodenie dieťaťa.Pár sa nielen modlil za Pannu, ale tiež pomáhal stavať chrám na jej počesť.A po 10 rokoch čakania a modlitieb v ich rodine sa oslavovalo doplnenie.

Za čo sa modlia

 • Na ochranu, najmä v časoch núdze.Väčšinu zo všetkých žiadajú, samozrejme, nielen o seba, ale o deti, veľmi malé i dospelých (koniec koncov pre svoju matku zostávajú deťmi štyridsať rokov).
 • Panna Mária sa pýta: ak Pán pripravil nevyhnutné, prinajmenšom chráni dušu pred smrťou bez svätého prijímania.
 • O zbavení sa nekresťanských myšlienok, pochybnosti v Pánovi.
 • O mieri v dome, o konci hádok, zneužívaní, škandáloch a dokonca o opitých bojoch.
 • Často pomáha párom (najmä mladým) zbaviť sa „dobrej“ rady priateľov, priateľov apríliš dotieraví príbuzní, ktorí úmyselne alebo nie, vlastne zničia rodinu.
 • Stále sa modlíme za spasenie z depresie.Na ikonu sa obrátia aj príbuzní ľudí trpiacich duševnými poruchami a pacientov doma pre duševne chorých.
 • A nakoniec, ide o skutočný „štít“ pre domácnosť.Panna Mária chráni nielen pred zlým človekom, ale aj pred zlodejmi, lupičmi a dokonca pred povodňami alebo ohňom.

Tiež sa verí, že časté modlitby pred Ostrobramskou tvárou odstraňujú kliatbu od človeka.Navyše - Panna môže očistiť celú svoju rodinu od kliatby až po 7 kmeňov.

Ako sa modliť

Existuje osobitná modlitba, ktorá sa obyčajne číta pred ikonou.Tu je to:

Okrem toho je tu tiež kondak (pieseň chvály), ktorá znie v kostole ako znak oslávenia Vilniuskej Matky Božej:

)

Ak je v dome obvyklé zavesiť tento obrázok

 • Nad vchodom.Aby nedošlo k strate sily ikony, nezaväzujte nič vedľa nej (ani iné ikony a neodstraňujte podkovu - tento „šťastný“ talizman zakazuje cirkev, rovnako ako všetky ostatné talizmany).
 • Naproti vchodu.Vyberte si roh oproti dverám napravo, aby sa Božia Matka pozerala do tváre každej osoby, ktorá vstupuje.
 • Do červeného rohu, k iným ikonám.Dovoľte mi, aby som vám pripomenul: na tomto mieste uprostred visia alebo kladú ikony Krista a Panny Márie a zvyšok obrazu - po stranách alebo dole.

Mnoho ľudí poznamenáva, že po získaní alebo prijatí daru ako obrázka ich niektorí príbuzní alebo priatelia začali navštevovať menej často.Náhoda?Alebo Panna Maria zavrie dom pred nechcenými, nečistými návštevníkmi?

Viac informácií o tejto ikone sa dozviete z videa.A okrem toho môžete ísť na krátky výlet do chrámu, v ktorom pútnici uctievajú túto svätyňu: 84