Ikona Matky Božej "Zvrchovaná": popis, význam, história + fotografia

Najvýznamnejšia svätyňa ruských monarchistov, zvrchovaná ikona Matky Božej, bola nájdená v 20. storočí.Jeho história však siaha oveľa skôr.Je považovaný za jeden z najviac uctievaných obrazov Matky Božej.Verí sa, že „suverénny“ je veľmi významný pre tých, ktorým bola poskytnutá veľká štátna moc, a je patrónkou vládcov krajiny.V skutočnosti nie všetko je také jednoduché.Obracajú sa na ňu nielen vládcovia, ale aj obyčajní ortodoxní.

Opis obrazu Kráľovnej nebies

Pohľad je zobrazený s trochu nezvyčajným obrazom.Tradične sú kresťania zvyknutí na obraz skromných, tu trochu inak.Na lone Matky - Dieťa Kristus požehná všetko poklonou rukou.Pani sedí na tróne vládcu a drží vo svojich rukách príznaky moci (žezlo, sila).

Zadná strana je prísna.Fotografie ukazuje, že na hlave kráľovskej koruny, a okolo svetelného halou.Hodí sa červený plášť - ďalší symbol moci.Všetko naznačuje, že ruský ľud má teraz svojho božského opatrovníka.

Príbeh vystúpenia

V roku 1917, keď cisár Nicholas abdikoval na trón, tretí (15. marca)), v Kolomenskoye neďaleko Moskvy sa náhle objavil obraz Matky nášho Pána JežišaKrista.Určitá pravoslávna žena s názvom Evdokia Andriyanova zo susednej dediny viackrát videla ten istý podivný sen, keď sa k nej tichý hlas obrátil s príkazom ísť do bieleho kostola, nájsť tam ikonu a zmeniť ju na červenú.Veriaca roľnícka žena sa pokúsila splniť mandát.Svoje vízie zdieľala s rektorom kostola Nanebovstúpenia Otca Mikulášom.

Otec uveril farníkovi a rozhodol sa, že je to prorocký sen.V celom chráme sa začalo horúčkovité pátranie.Všetky rohy a steny boli skontrolované.Ikonu nemohli dlho nájsť, ale keď sa dostali do posypanej pivnice kostola, našla sa medzi rozpadajúcimi sa doskami, najväčšia a čierna bola v rade ďalších ikon, akoby akoby niečo čakala.Existuje verzia, ktorá mohla byť vyradená z hlavného mesta, ukrytá počas vojny s Francúzmi v roku 1812 a všadeprítomný požiar.

Prach zakryl neviditeľný obraz hrubou vrstvou.Keď bolo ťažké utrieť tvrdohlavé sadze a nečistoty, uvideli Najsvätejšieho v červených šatách.Sedela na tróne, držala v rukách známky moci a jej hlava bola korunovaná nádhernou korunou.Na svojom lone sedel malý Ježiš.Snílek okamžite spoznal tvár, o ktorej sa hlas vysnil vo sne.

Skutočnosť, že sa Panna objavila v novom obraze, čoskoro odletela k mnohým pútnikom v rôznych častiach Ruska.Táto udalosť dostala veľký význam medzi všetkými skupinami obyvateľstva, pravdepodobne Matka Božia prišla na pomoc trpiacemu Rusku v ťažkej dobe a teraz, keď nemá legitímneho vládcu, rozhodne o svojom osude.country.

Iní sa domnievali, že objavenie sa zabudnutého obrazu pred ľuďmi je varovaním pred hroziacimi hroznými udalosťami pre ľudí a pravoslávnu cirkev a trestmi za ťažké hriechy.Mnohí sa stále pridržiavajú tohto názoru, pripomínajúc prenasledovanie duchovenstva v prvých rokoch sovietskej moci a krvavé revolučné udalosti.

Zázraky

Ikona pomohla slabým uzdraviť sa.V samotnom Kolomenskoye sa náhle upchala prameň s liečivou vodou.Začali k nemu prichádzať ľudia z rôznych miest a provincií.Pred tvárou sa modliaci modlili nielen za telesné zdravie, ale aj za návrat duševných.

Odvtedy sa ikona viackrát prepravila do iných chrámov, aby sa čo najviac ľudí mohlo ukloniť svätyni.V dňoch venovaných tomuto nádhernému obrazu je ponechaný v Kolomenskoye, kde sa na jeho počesť konajú obrady.

Za čo sa modlia

V prvom rade kresťania žiadajú o uzdravenie svojich blízkych alebo o poskytnutie sily po vážnej chorobe.S takmer akoukoľvek požiadavkou putujú pútnici k zázraku stvorenia.Úprimne čítali modlitby

  • Za pomoc pri hľadaní druhej polovice a zbavení sa bolestivej osamelosti.
  • S cieľom obnoviť finančné záležitosti sa vyriešili problémy týkajúce sa dlhov a pôžičiek.
  • ​​
  • Pokiaľ ide o mierový život a pokoj, súlad medzi príbuznými priateľov.
  • O záchrane rokov ťažkostí a vojen zo smrti, hladu a chorôb.
  • O upokojení zlého nepriateľa, nájdenie pokojného ducha a dobrej vôle k nemuk modlitbe.

Každý, kto hľadá pomoc, môže prísť a modliť sa.Hlavná vec je, že na srdci by nemala byť negativita, negatívna správa, a to ani voči svojmu prísahnému nepriateľovi.

Umiestnenie ikony „zvrchovanej“ Matky Božej dnes

Historické múzeum uchováva pôvodný obraz vo svojich rezerváciách už 50 rokov.Ak boli v sovietskej ére nejaké zoznamy, potom zmizli alebo boli úmyselne zničené.V roku 1990 sa však ikona vrátila späť do Kolomenskoye.

Dnes sa môže modliť na tom istom mieste v kostole Kazanskej ikony Matky Božej, kde prevažne prebýva.

Najslávnejšie zoznamy

Z pôvodného stavu sa z času na čas vytvorilo veľa zoznamov, zachovalo sa však iba niekoľko starých.Existuje ich niekoľko a nachádzajú sa na rôznych miestach, z ktorých najobľúbenejšie sú nasledujúce.

  • V moskevskej cirkvi mučenie.John Warrior v Moskve.
  • Zázračné.Kláštor Mikuláša-Perervinského.Dané mníškou Agnia.
Čestné dni

Sviatok zvrchovanej ikony Matky Božej v 15. marca sa oslavuje v novom štýle.V tomto čase sa musí v kláštore uskutočniť sprievod na počesť.Obrázok je vyňatý z kostola s ľuďmi okolo budovy.

Opäť sa slávia v samotnom Kolomenskoye v júli, v deň, keď sa našla ikona.27 čísel.