Ikona Nicholasa The Miracle Worker - pomoc pri každodenných protivenstvách

Pred novoročnými sviatkami oslavuje celý kresťanský svet Deň sv. Mikuláša - 19. decembra. Nicholas Túžiteľ je jedným z najuznávanejších v cirkvi, je milovaným svätým v pravoslávnom aj katolíckom svete.Ikona Nicholasa Wonderworkera sa považuje za zázračnú.Toto je svätý, ktorého pozná každý kresťan.Aká je popularita svätého a svätého Boha, v čom jeho ikona pomáha?Pozrime sa podrobne.

Život preláta

Budúci svätý Mikuláš z Myry sa narodil v rodineprosperujúci mestský obyvateľ na území moderného Turecka (vtedy to bola grécka provincia).Od mladého veku sa Nicholas usiloval o duchovné písanie a usilovne študoval Božie slovo.Zbožné dieťa sa modlilo aj v noci a trávilo čas v spoločenstve s Bohom.Nikolai bol vzdelaný a začal pracovať vo verejnej službe.Po ukončení štúdia svätý urobil púť do Jeruzalema, kde sa konečne rozhodol venovať svoj život službe Pánovi.

V tých dňoch bolo prenasledovanie kresťanov bežné, ale Mikuláš sa vždy postavil za ponížených a šliapaných.Počas svojho života dostal status ochrancu kresťanov.Ktokoľvek by sa mohol obrátiť na svätého o radu, žiadosť alebo problém.Všetky dedičstvo prijaté od rodičovNicholas dal v prospech chudobných, žijúcich v chudobe a modlitbách.

Nicholas zomrel v úctyhodnom veku 94 rokov a zanechal svoju pamäť ako zázračný pracovník.Svätý bol kanonizovaný, kanonizovaný.Jeho relikvie sú v talianskom meste Bari v chráme na počesť jeho mena.Druhá časť pamiatok je uložená v Benátkach na ostrove Lido.Každoročne prichádzajú desiatky tisíc pútnikov, aby uctievali sväté pamiatky v Lido a Bari.

Pomoc

Ikonografia v stredoveku mala na človeka obrovský duchovný vplyv a bola príkladom premeny.V tom čase neexistovali žiadne fotografie a obrazy si mohli kupovať iba bohatí ľudia.Bolo veľmi ťažké preceňovať dôležitosť ikon pre pravoslávneho kresťana.Keď veriaci uvažoval o svätej tvári, došlo v ňom k morálnej zmene a premene.

V nedávnej minulosti bolo medzi novorodencami najčastejšie meno Nicholas.

Ikona Mikuláša bola v každom dome pravoslávnych kresťanov.Chránila pred problémami, udržiavala krbu.Kresťania požiadali pracovníka Zázraku o príhovor v záležitostiach, cestovaní a poľnohospodárstve.Popularita obrazu Mikuláša Wonderworkera bola taká veľká, že na jeho počesť boli postavené chrámy a malé kostoly.

Svätý Mikuláš pomáha v týchto potrebách:

 • námorné a pozemné výlety;
 • modlitby za poslušnosť a učenie detí;
 • úspech v obchodných záležitostiach;
 • pohoda a prosperita v domácnosti; zmierenie bojujúcich strán;
 • sponzorstvo vojakov;
 • amulet od nepriateľov a utláčateľov;
 • hľadanie druhej polovice;
 • prepustenie nevinných odsúdených;
 • spasenie zo zajatia a otroctva;
 • výučba na skutočnej ceste;
 • udržiavanie tehotenstva.

Každý kresťan vie, že ikona sv. Mikuláša zachráni pred nebezpečenstvom.Stojí za to verne recitovať krátku modlitbu, pretože spasenie prichádza okamžite.Niet divu, že Mikuláš dostal meno zázračného pracovníka - to je celkom odôvodnené a dokázané časom.

Význam ikony Nicholasa Wonderworkera pri napĺňaní túžob je ťažké preceňovať.Stačí sa obrátiť na svätého v jeden z dní úcty s vierou v pomoc.

Ikony Nicholasa Wonderworkera vo forme obrázkov môžu vidieť vodiči automobilov, ktorí neveria v Boha.Je to tak preto, že legendy od storočia do storočia vedú k zázrakom svätca.Každý kresťan vie, čo Nicholas dobrý pomáha.A ak to ešte nevieš, ľudia to povedia.

Ako pomáha Nikolai Wonderworker ľuďom?Každá z nich je iná, pretože požiadavky ľudí sa navzájom líšia.Verí sa, že svätý pomáha aj tým, ktorí neveria v Boha.Existuje veľa dôkazov.Aj keď ikonu jednoducho umiestnite do miestnosti, bude to fungovať.Pomoc svätca je však pri čítaní modlitieb mnohokrát väčšia.

Liečenie z chorôb

Ikona sv. Mikuláša Wonderworkera sa lieči pred hroznými chorobami.Existuje veľa dôkazov o tom, že po prečítaní akathistov sa vyskytnú neuveriteľné zázraky.Pacienti rozmazávajú boľavé miesta cirkevným olejom (kríž) a čítajú modlitby.Neplodné ženy dokázali otehotnieť a porodiť silné deti prostredníctvom modlitieb za zázrakom.

Upozornenie!Obraz pracovníka Zázraku nie je podradný v sile vplyvu a významu ako obraz Panny.

Modlitba za uzdravenie:

Modlitba za cestu:

Modlitba poďakovania:

Kam umiestniť ikonu v dome?

Mnoho pravoslávnych nevie presne, kde by mala byť ikona domu sv. Mikuláša, ktorý je zázrakom, a aká je jej pomoc.Každý dom by mal mať podľa tradície Červený roh - miesto pre ikonostas.Toto miesto bolo krásne zdobené, ikony boli neustále utierané z prachu a umývané.

V súčasnosti možno ikonu nainštalovať na miesto, kde sa môžete pokojne modliť.Nemali by byť skryté obrázky a obrázky, televízor ani počítač.Človek by mal pochopiť, že pred ním je obraz hlboko veriaceho kresťana, ktorý každú minútu svojho života venoval službe Pánovi.Preto musíte ikonu náležite rešpektovať: nedovoľte, aby ste na tomto mieste vyslovovali prísahové slová a správali sa dôstojne.

Je možné umiestniť fotografie príbuzných blízko ikony svätého Mikuláša Wonderworkera?To je celkom prijateľné, neexistujú žiadne prísne zákazy.Vedľa Zázračného pracovníka je žiaduce umiestniť ikony strážneho anjela a Matky Božej.Moderní rodičia umiestňujú ikonu do detskej izby, pretože je to dobrá ochrana pred chorobami a problémami.Hlavná vec je veriť v pomoc z celého môjho srdca.

Pri výbere miesta pre ikonu zvážte smer slnka.Odporúča sa chrániť ikonu pred vystavením ultrafialovému žiareniu, pretože farby môžu vyhorieť.Môžem dať ikonu do kuchyne?To je tiež povolené, iba musíte chrániť obraz pred kuchynským dieťaťom.Preto je najlepšie nainštalovať ikonu za sklenenými dverami skrinky.

Čestné dni

Pravoslávna cirkev stanovila zvláštne dni na uctievanie svätého 9. mája a 19. decembra.A 11. augusta sa oslavujú narodeniny Nikolaja Ugodnika.