Ikona sv. Juraja víťazného: popis, význam, ako to pomáha, ako sa modliť

Obraz veľkého mučeníka Georga už dlho ctili pravoslávni kresťania.Je považovaný za najžiadanejšiu svätyňu.Jeho tvár sa nenachádza iba na ikonách, ale aj na minciach rôznych národov, mestských vlajok a emblémov.Je považovaný za najsilnejšieho obhajcu veriacich, najmä tých, ktorí sú nejakým spôsobom nepriamo spojení s vojenskými plavidlami.

Ale nielen.Je považovaný za svojho patróna a farmárov.Je známych veľa ikon Svätého Juraja Víťazného, ​​v ktorých môže byť zobrazený ako jazdec alebo bojovník s kopijou a mečom.

Ako pomáha obraz sv. Juraja Víťazná

Ako už bolo povedané, vojaci sa môžu k tejto svätyni obrátiť so žiadosťami a modlitbou., všetci bojovníci sú nejako spojení s armádou.V prípade vojenských konfliktov, keď sa obrátia na syna so službou, apelujú na Svätých.Žiadajú, aby ich svätý chránil pred ťažkými ťažkosťami, zachránil ich pred guľkou, aby verne a zdravo slúžili osobe a vrátili sa do rodiny.

Každý veriaci pozná svätého.Avšak medzi ľuďmi, ktorí sa nezúčastňujú Božieho chrámu,Víťazný je dobre známy.Čo sa môže opýtať, okrem toho, čo súvisí s vojnou.Ukazuje sa, že s úprimnou modlitbou môže božská tvár pomôcť s mnohými chorobami.

Hlavný význam

Ikony víťazného Georga sú známe, keď je jazdcom na koni, ktorý svojim kopijom prepichuje príšerného hada.Toto zosobňuje veľkosť a odvahu bojovníka, vznešeného a nebojácneho.Bojovník je uctievaný v mnohých krajinách, v Gruzínskej republike je poctený Pannou.

George Víťazný naraz trpel veľa, ale bol pevne presvedčený o svojej viere.Žiadne bohatstvo a poklady, moc ho netrepela a neviedla bojovníka z jasnej cesty.

Na pamiatku ľudstva boli príbehy o tom, ako sa Svätý v žalári modlil k Bohu za tých, ktorí požiadali o jeho pomoc.Dostal ju každý, kto sa musel zbaviť choroby alebo inej pomoci, pretože Pán počúval, čo mu George povedal .

Je známa legenda o meste Bejrút.Blízko toho bolo jazero, kde had žil a večný strach držal všetkých obyvateľov mesta.Koniec koncov, jedol ľudské mäso.Mnoho obyvateľov upokojilo monštrum a obsadilo veľa mladých ľudí.Ten, komu padol, bol odsúdený na to, aby ho zjedli.V tom čase zomrelo veľa dievčat a malých detí.

Kráľovova dcéra tiež veľa neunikla.Keď sa už objavila pred hadom, objavila sa zázračná robotka a vrhla do kanibalu kopiju.

Svojím skutkom, keď zabil netvora, nielenže zachránil svojich krajanov, ale tiež posilnil ich vieru v Pána a verili tí, ktorí neverili potom, čo zabili hada.Volal úprimneadoptovať svoje kresťanstvo.Tento príbeh bol základom deja mnohých ikon sv. Juraja.

Krátky život

Žil v pohanských časoch, keď došlo k fyzickému zničeniu kresťanov.Vládca Diokleciánovho nariadil hroznú popravu každému, kto veril v Krista.Cisár slúžil ako zástupca šľachtickej rodiny George.V tom čase sa stal tajným kresťanom.

Vydali ho však a začali ho bolestne mučiť.Cieľom bolo prinútiť vojenského vodcu, aby sa vzdal svojej viery.Aby sa vojakom zabránilo, George utrpel bolesť.Nezomrel v vápencovej jame, nebol prebodnutý kopijami zatvrdených sluhov Diokleciánovho.

Mladý muž bol pod vplyvom jedovatých nápojov, zostal však nažive.Sily sa k nemu vrátili aj po ťažkých bitiach.Osemkrát sa zotavoval zo smrteľného mučenia a potom ho pohanský cisár nariadil, aby bol sťatý.

​​

Aj po smrti George priťahoval ľudí a robil zázrak.Podplatili strážcovia, aby im umožnili stáť pri tele a modliť sa.

Čo pomáha ikonu sv.Svätý Juraj Víťazný

 • Prežiť v nepriateľských akciách.
 • Poskytuje ochranu pred nepriateľmi.
 • Pomáha dosiahnuť mier, nájsť ho pre ctiteľa a tých, pre ktorých žiada.
 • Z neplodnosti žien a iných chorôb.
 • Vyhrajte bitku.
 • Pomáha nielen dospelým mužom, ale aj deťom a ženám.

Aby bola modlitba efektívnejšia, pred obraz sa umiestni kostolná sviečka.Svieti, slová modlitby sú vyslovené všetkou duchovnou silou.Keď viete, ako sa modliť a úprimne veriť v moc svätyne, môžete pomôcť sebe a svojim blízkym.

Deň uctievania sv. Juraja

Oslavy na počesť sv. Juraja Víťazného sa konajú opakovane medzi kresťanmi v nasledujúcich dňoch:

  )
 • 12/9.(podľa umeleckého štýlu. 26. novembra ..) - prvýkrát to nariadil v ruskom kostole Jaroslav Múdry, ktorý má kresťanské meno George.
 • 23.11.(podľa umeleckého štýlu 10.11.) - Giorgoba - sviatok na počesť svätca v Gruzínskej republike.
 • 16.11 (staré 02.11.).
 • 06.05.(podľa článku 23.04.).

Kde je svätyňa uložená

Je známych niekoľko zázračných svätyní, ktoré prežili dodnes a medzi kresťanmi sa stali slávnymi.Nájdete ich v týchto chrámoch a modlite sa za pomoc.

 1. Jednou z najslávnejších je zázračná ikona sv. Juraja Víťazného uložená v moskevskej katedrále Veľkého mučeníka (v starých lukostrelcoch).
 2. V dedine Monino, tiež v kostole na počesť sv. Juraja Víťazného.
 3. Návšteva kostola sv. Juraja v Odintsovom dekanáte.
 4. Niekoľko katedrál pri Moskve.

Tí, ktorí sa chcú dotknúť svätyne, by mali vedieť, že kúsok sv.pamiatky sú v moskevskom kostole na kopci Poklonnaya.

Ako sa modliť k svätému Jurajovi Viktorovi

Dnes sa k ikonám obracajú nielen vojaci, ale aj ľudia iných profesií.Pomáha najmä tým, ktorí sa zapájajú do intenzívnych aktivít súvisiacich s rivalitou a dosahovaním ušľachtilých cieľov.Môžu to byť športovci, záchranári, slušní politici.

Môžete sa modliť rovnako ako vchrám a doma.Je dobré mať nielen ikonu, ale aj malú ikonu, ktorú je možné nosiť vždy so sebou.Svätému je veľa modlitieb, ale najčastejšie sa používajú nasledujúce.Sú považovaní za najmocnejších.

Modlitba za ochranu

Modlitba za pomoc v dobrej veci a práci

Modlitba za víťazstvo nad súperom alebo nepriateľom