Ikona sv.Matrony Moskvy - význam, história, ako to pomáha, ako sa modliť + fotografia

Svätá Matrona je najobľúbenejší a najctivejší svätý.Pán od narodenia udelil dievčenským zázrakom a zbavil ju najdôležitejšej veci - príležitosti vidieť svet očami.To však nezabránilo dievčaťu v tom, aby sa venovala duchovnosti a delila sa o svoje znalosti s ostatnými ľuďmi.Rýchlo prečítala mysle ľudí, videla ich hriechy, uzdravovala choroby modlitbami, posilňovala ich vieru v Boha a zachránila ich pred nevyhnutnou smrťou.Jej cesta na Zemi je mnohými veľkými kúskami trpezlivosti, oddanosti a viery.

Ikona matrony v Moskve sa nachádza v každej pravoslávnej cirkvi a zároveň chráni domov veriacich rodín.Každý rok, 2. mája, oslavujú všetci veriaci deň spomienky na veľkého svätca.

História

Matronushka sa narodila v chudobnej, ale náboženskej rodine.Matka sa ešte pred narodením rozhodla poslať dieťa do sirotinca, pretože nemala čo nakŕmiť dieťa.Jednej noci však žena dostala videnie: biely vták s veľkými krídlami sedel na hrudi a potichu pozrel priamo do očí.Nie je to divné, ale vták nič nevidel - bola slepá.Táto vízia sa stala dôležitou pre rodinu a rodičia okamžite opustili svoj hriešny úmysel.O niekoľko dní neskôr sa v ich rodine objavilo dievča.

Matronushka bola ako vták z vízie zbavená možnosti pozerať sa na svet svojimi očami.A ani sa nevytvorilaočné viečka - viečka, akoby boli pestované spolu.Na hrudi dieťaťa si rodičia okamžite všimli niekoľko hrčiek v tvare kríža.Počas dní nalačno dieťa odmietlo jesť materské mlieko.Dieťa v týchto dňoch mohlo celý deň spať, rodičia vynaložili veľké úsilie, aby ju prebudili.A keď bola o niečo staršia, jedinečne našla v dome ikony, zložila ich a dlho hovorila s tvárami svätých.

Hneď ako mala dievča 8 rokov, mala darček na liečenie chorôb a o niečo neskôr predpovedala budúcnosť, aby mohla prečítať, čo si ľudia myslia.Rok pred dosiahnutím dospelosti sa v Matronushkovej živote odohrala ďalšia tragická udalosť: dievčenské nohy zlyhali a odvtedy sa už nemohla samostatne pohybovať.Ale nestratila srdce a považovala duchovnú silu za príčinu svojich ťažkostí.Raz po bohoslužbe v chráme sa svätý stretol so ženou.Nad ňou sa ukázalo, že práve komunikácia s ňou ju zbavuje možnosti chodiť.A tak sa to stalo čoskoro.

V 17. roku minulého storočia bola Matronushka povinná opustiť svoj rodný dom, pretože pre jej príbuzných bolo ťažké sa o ňu starať v ťažkých časoch.Dievča, ktoré nemalo kam ísť, prechádzalo okolo svojich známych, strávilo noc, keď sa stretlo: často to bol chrám, byty iných ľudí, pivnice.Ale ona videla, že vojna začne čoskoro a sám Joseph Vissarionovich sa k nej tajne obrátil, aby zistil budúcnosť Ruska.

Niekoľko dní pred smrťou už Matronushka vedela, že čoskoro opustí tento svet, ale to ju nevyľakalo.

Dôležité!Svätý pred smrťou sa otočilvšetkým farníkom, ktorí ich žiadajú, aby na ňu nezabudli a požiadali o pomoc.Aj keď v nebi, pomôže všetkým, ktorí sa k nej obracajú.

Čo pomáha

Predtým, ako požiadame starú ženu o pomoc, je potrebné sa modliť k Ježišovi a Panne Márii.Až potom sa môžete modliť k matke, aby pomáhala pri uskutočňovaní modlitieb pred Pánom.

Svätého možno osloviť nielen počas bohoslužby, ale aj sila modlitby sa nezmenší, ako je dom v blízkosti svätcovho symbolu.Nezáleží na prostredí, ktoré obklopuje osobu, ale na pevnej viere v Pána a na to, aby boli vypočuté.

  • Matronushka veľmi často pomáha ženám, že nemôžu nájsť osobné šťastie.Žiadajú svätú pomoc, aby sa stretla s dôstojným manželom a porodila zdravé deti.
  • Matka pomôže zachovať manželstvo, aj keď už sú putá popraskané.
  • Požiadajte o pomoc zázračného pracovníka ženy, ktorá sníva o narodení dieťaťa.Ak je ich viera skutočne úprimná a majú dobré srdce, čoskoro sa stanú matkami.
  • Svätý pomáha uzdravovať pred rôznymi chorobami bez ohľadu na to, či sú fyzické alebo duševné.
  • Wonder Woman pomáha riešiť finančné problémy a žiada Krista, aby pomohol tým, ktorí to potrebujú.
  • Chráni pred nepriateľskými sprisahaniami, intrínami chorých.
  • Často sa modlia za pomoc pri získavaní vlastného životného priestoru.

Svätý sa všeobecne považuje za ušľachtilú patrónku.Je v kontakte s akýmkoľvek nevyriešeným problémom a určite pomôže nájsť správnu cestu.modlitba,vo svojej sile, veľmi efektívny.

Dôležité!Počas svojho života nikto neodmietol uspokojenie každej domácnosti alebo vážnej žiadosti.Kategoricky však zakázala ľuďom, ktorí žiadajú o pomoc, aby sa súčasne modlili k Bohu a chodili k mágom, psychikom a iným stúpencom temnej moci.V opačnom prípade Matronushka nepomôže a obráti ju späť k takej rodine.

Farníci, ktorí spáchali hrozný hriech, sa často obracajú na zázračného pracovníka, aby sa modlil za odpustenie od Boha.Najmä svätý chráni siroty, ktoré sú od narodenia zbavené materskej lásky.Pomôže každému nájsť svoj domov a naplniť ho láskou.

Svätý spočiatku pomôže tým, ktorí ju potrebujú, a už nemôže žiť bez viery v zázrak.Modlitbou sa odohrávajú rôzne zázraky.

Ikonografia

Na každej fotografii alebo ikone je svätý zobrazený ako slepý.Takéto tváre nikdy predtým neboli vytvorené.Verilo sa, že svätý vyobrazený na ikone je prototypom Krista, asketom vo večnosti a samozrejme nie je miesto pre rôzne choroby.

Ale obraz Matronushky umožňuje ľuďom pochopiť, že mala niečo viac - duchovnú víziu a veľkú vieru v Boha.Ak ju porovnáte s bežnými ľuďmi, ktorí vidia, ale nerozumejú ničomu, slepá dievčina videla všetko, čo potrebovala a veľa vedela, čo mohla predvídať.Preto je na ikone veľmi symbolicky znázornená slepota a má presne opačný význam.

Nájdete ďalšie tváre svätca, kde matka bola namaľovaná otvorenými očami, ktorá predstavuje niektorých farníkovstupor - koniec koncov, počas života nebolo všetko tak.Mnoho ľudí preto nepovažuje takú ikonu za účinnú a neobracia sa na ňu.

Maliari ikon často maľujú tvár svätého v zelených odtieňoch.To možno vysvetliť jednou kanonickou tradíciou: predtým boli tváre maľované iba v zelených šatách.V rukách liečiteľky sú jasné korálky, ktoré symbolizujú jej vieru v Boha a nasledujú ho v pozemskom živote.Pravá ruka svätého je vždy otvorená - to symbolizuje otvorenosť voči ľuďom a znamenie viery.

​​

Hlava svätca je pokrytá bielym šalom, ktorý symbolizuje svätosť obrazu, čistotu a integritu ženy zobrazenej na ikone.

Ako umiestniť obrázok do domu?

Nezabudnite položiť tvár svätca na ikonostas v Krasnogo Ugud, ktorý je umiestnený na východnej strane domu a nachádza sa oproti vchodu.Ikona by mala byť umiestnená tak, aby osoba, ktorá vstúpi do domu, okamžite upozornila na tvár svätca.

Ikona je často pokrytá bielou látkou z dvoch strán a zdobená vyšívanými kvetmi.Na tvári je možné uložiť Sväté písmo, sviečky a iné predmety, ktoré sú dôležité pre každodenné modlitby.

Pozri ešte ďalšie zaujímavé skutočnosti: