Ikona Theodore Matky Božej: fotografia, popis, význam, v ktorom pomáha, modlitby

Podľa legendy napísanej samotným Lukášom, autorom jedného z evanjelií, je jedna z najdôležitejších svätyní Ruska uznávaná ako ikona Božej Matky Božej.Tajomstvo jej vystúpenia v Rusku s ňou stále súvisí, pretože zatiaľ nikto nevysvetlil, kedy bola privezená do ruských krajín a komu patrí táto zásluha.

Obsah
 1. Ikona zázračného teodora
 2. Legendy a tradície
 3. Opis
 4. Význam
 5. Čo pomáha ikona Theodore ]
 6. Zázrak dávať deťom
 7. Za čo sa modlí Theodore Icon Matky Božej
 8. Kde je teraz Theodore Icon Panny Márie
Zázračný Theodorov ikona

V pamäti ľudí sa zachovalo veľa zaujímavých prípadov a udalostí súvisiacich s obrázkom.Nižšie sú len niektoré z nich.

Legendy a tradície

Ikona dostala svoj názov po objavení sv.Fedor Stratilat.Našiel sa na borovici pri meste Gorodets.Po chvíli na tomto mieste založili mnísi nový kláštor, ktorý sa volá Gorodetsky Theodorovsky kláštor.

Od tohto okamihu sa začali robiť zázraky: tvár pri viacerých ničivých požiaroch katedrály Kostroma neutrpela tvár.A predtým, ako sa posledný ruský cisár vzdal, jeho tvár stmavla.Skutočnosť, že obraz má dve načmúrané strany, nie je veľa známa.Na zadnej strane je obraz mučenia.Paraskevi (piatok).Podľa jednej hypotézy má vzťah s manželkou sv. Alexander Nevsky.

Existuje legenda o požehnaní mladých Jaroslavom Múdrym: syn Alexandra s jeho vyvoleným Bryachislavou.Keď nomádi zaútočia na mesto, obraz zmizne.Mnohí mešťania si mysleli, že bol zabitý pri požiari, ale stal sa zázrak.

Ruský bojovník sa náhle začína chodiť po uliciach Kostromy s obrazom v rukách.O deň neskôr, na rieke Zaprudnya , nájde Nevskyho brat Vasily svoju obľúbenú ikonu.Rozpoznali Stratilates ako vojaka a samotný obraz bol rozpoznaný ako ikona Theodora Božej matky.

Podľa inej verzie bola svätyňa nájdená o rok neskôr, keď bola stratená.Objavil ho knieža Kvashnya Vasily pripevnený na kmeň stromu.Po návrate do chrámu ikona upokojila a zistilo sa, že je zázračná.Ľudia sa na ňu natiahli svojou bolesťou a mnohí našli útechu.

Opis

Takmer všetci vedci sa domnievajú, že obraz bol napísaný v Byzancii na objednávku u Matky Božej Vladimirovej, pretože sú veľmi podobné.,Dieťa je nasmerované k matke a snaží sa tvárou pritúliť k nej.Typ písania pre obe je neha.Napriek tomu existujú významné rozdiely:

 • Malý Kristus sedí na svojich rukách.
 • Zdá sa, že chodidlá dieťaťa robia malý krok, zatiaľ čo jeho bosé nohy naznačujú jeho utrpenie.
 • Panenské oblečenie sa zhromažďuje, akoby nohy boli spustené do misy.
 • Fialová farba odevu ako symbol kráľovskej hodnosti, krvi a utrpenia ľudí.
 • Oblečenie dieťaťa sa hrá so zlatom, ktoré symbolizovalo pohreb šľachty.
 • Tvár smútiaceho sa rozdeľuje.

Význam

Vládcovia boli vždy úžasníFeodorov ikona, modlitba a riešenie dôležitých momentov pre seba a štát.Romanovci ju považovali za svoju rodinu, počnúc prvým zástupcom - Michaelom.Princ Alexander Nevský bez obrazu nepokračoval vo svojich kampaniach.Po jeho smrti (1262) bola svätyňa opäť umiestnená na svoje pôvodné miesto.Existujú informácie o existencii zoznamu z originálu, ktorý poskytla mníška Martha.

Na Theodore Icon nebol čas bez modlitby.Mnohé krajiny a mestá boli súčasťou jej púte.Tu je len malá časť: Moskva a Petrohrad, Jekaterinburg a dokonca Solovki.Počas celého 20. storočia navštevovala Katedrála Nanebovzatia Panny Márie v kostole sv.John Chrysostom, v Katedrále Kristovho zmŕtvychvstania.V katedrále Epiphany - katedrále Anastasijin som sa dostal v roku 1991.

Je dobre známe, že obraz je pravý, potvrdil sa až v roku 1919.Predtým bol plášť zlatom (10 kg), nový (od roku 1955) bol vyrobený zo striebra a zlata.

Ako ikona Theodore pomáha

Vplyv obrázku sa považuje za zázračný.Potvrdzuje to veľa príbehov.Zvyčajne prosia Pannu Máriu o deti v rodinách, v ktorých nemôžu žiadnym spôsobom otehotnieť.Pred pôrodom sa modlia, aby všetko prebehlo hladko a bez problémov.Odvolávajú sa aj na posilnenie rodiny a zdravia, šťastné manželstvo.

Zázrak dávať deťom

Rodina nemohla po dobu 7 rokov porodiť dieťa.Celý rok každý deň požiadali o pomoc ikonu Feodorov, ktorá bola oslovená modlitbou, a nebolo žiadneho dňa, keď by jej manželia nevyžadovali pomoc.V dôsledku toho sa stal zázrak averiaci našli syna.

Ďalšia žena, ktorá bola vážne chorá, dostala od lekárov prísny zákaz detí.Bola prorokovaná zlyhaním a chorobou, ale čítala modlitby a verila v nádeji na zázrak.Stalo sa to - stala sa matkou zdravého dieťaťa.

Žiadosť bola podaná so žiadosťou o predstavu Božej Matky Božej o kresťanskú ženu so zdvihnutou nohou.S veľkými ťažkosťami posledných síl som dosiahol svätyňu a vrúcne som sa modlil.Bolesť začala ustupovať tak rýchlo, že cesta späť bola oveľa jednoduchšia a po jednom dni úplne zmizla.

Za čo sa modlí Theodore ikona Matky Božej

Obraz pomáha všetkým, ktorí sa naň pozerajú s úprimným pocitom.Každý sa modlí za svoju úzkosť, nielen uľahčuje pôrod, ale prispieva aj k vernej výchove dieťaťa.Musíme si uvedomiť, že modlitba nie je kúzlo, ale úprimné posolstvo Pánovi a Panne.

Konečná forma nie je na tento účel vhodná.Ak nemôžete nájsť správne slová pre seba, je lepšie prečítať si z listu a zapamätať si dokončenú modlitbu.Je lepšie požiadať o silu a zdravie ako o materiálne bohatstvo.

Kde je teraz ikona Theodorovej ikony Matky Božej

Od 08.17.1991 bol najstarší zázračný obraz prenesený do Kostola Epiphany Cathedral.Tam je dodnes, hoci bola vystavená na moskovských výstavách v roku 2013.