Ikona Tolgskaja Matky Božej: čo pomáha zázračnému obrazu, modlitbe

Zázračné ikony Panny sú v pravoslávnom svete vysoko uctievané.Hovorí sa, že tolgianská ikona Matky Božej uzdravil samotného Jána Hrozného, ​​keď nemohol chodiť od bolesti nôh.O tejto ikone nám povedal priateľ suseda pri pristátí.

Dieťa bolo zázračne uzdravené, ktorému lekári nedokázali urobiť správnu diagnózu.Matka sa vrúcne modlila k Panne, priznala sa a komunikovala.Výsledkom bolo úplné uzdravenie dieťaťa.V článku budem hovoriť o vzhľade ikony biskupovi z Rostova, zázrakom uzdravenia a modlitbe.

História ikony

Svätý obraz bol nebom udelený najzázračnejším spôsobom v roku 1314.Raz odišiel biskup Prokhor do Jaroslavla pre záležitosti cirkvi.Cesta viedla pozdĺž rieky Volhy a pútnici si vybrali oblasť, kde rieka Tolga vteká do Volhy, aby strávili noc.Keď stmavlo, videl biskup oheň prichádzajúci z neba.Išiel na to miesto a videl, že z obrazu Panny vyžaruje jasné svetlo s Božským dieťaťom v náručí.

Biskup sa začal vrúcne modliť k sv. Lukáši a zvyšok noci strávil v modlitebnej vigílii.Po návrate na parkovisko si Prokhor všimol, že jeho tyč zostala na mieste nočnej modlitby.Keď sa sluhovia vrátili z miesta hľadania, priniesli so sebou zázračnú ikonu Panny Márie: bola vedľa tyče.Prokhor okamžite na ikone rozpoznal obraz Matky Božej, ktorý sa mu zjavil vo vízii.Pútnici pokľakli a chválili Pannu.

Deň uctievania ikony je 21. augusta.

Tov ten istý deň bolo na stavbu kostola vyčistené miesto, kde bola ikona nájdená.Počas stavby sa konali Božie zázraky, pretože chrám bol postavený v jeden deň.Večer bol vysvätený a všetci nepriatelia boli uzdravení.Neskôr bol pri kostole postavený Tolgsky kláštor.

Tolgsky kláštor stál asi 600 rokov a po revolúcii sa v ňom otvorila detská kolónia.Obraz Matky Božej bol presunutý do Jaroslavľského múzea a až v roku 2003 sa Svätý Lyc vrátil do svojho kláštora.

Svätá tvár Tolgy Božej Matky Božej je ochranným krytom mesta Jaroslavľ.

Ikona sa nachádza v katedrále Nanebovzatia Panny Márie, jej charakteristickým znakom je znak božstva nad hlavou.Nad obrazom Matky Božej s Božským dieťaťom, ktorý sa držal jej líca, sú archanjeli Gabriel a Michael.Zoznamy z ikony majú rovnakú zázračnú silu ako prototyp.

Čo pomáha

Car John Ivan Hrozný veľmi trpel bolesťou na nohách.Po tom, čo sa dozvedel o zázračnej ikone, požiadal, aby ju priniesol do Tolgského kláštora.Cisár sa dlho a horlivo modlil a Božia matka mu uzdravila.John vyšiel z kláštora na nohy a úplne uzdravený.

Za zázraky, ktoré vykonala, sa uctieva zázračná ikona.Počas veľkého požiaru v Jaroslavli v 15. storočí ikona netrpela ohňom.V 18. storočí, počas silného sucha a nedostatku jedla, ikona zachránila obyvateľov mesta od hladu.Bol to tiež zázrak vzkriesenia mŕtveho dieťaťa.

V roku 1392 ikona začala stekať myrha, čo dávalo veriacim dobré znamenie.V súčasnosti sú ľudia s pomocou modlitby za ikonu zbavení bolesti nôh a vracajú sa domov bez barlí.Ikona lieči tak tých, ktorí o pomoc požiadajú sami, a na žiadosť príbuzných a priateľov.

Ako pomáha tolgiánska ikona Matky Božej?Veriaci s úprimným srdcom sa modlia svätú tvár:

  • , aby si udržali vieru v srdce;
  • na vyslobodenie z nedostatku peňazí a túžby;
  • ako sa zbaviť telesných /duševných ochorení;
  • o vydávaní manžela /manželky a detí;
  • o odstránení túžby po alkohole a drogách.

Veriaci sa často modlia za ikonu, aby odčinili hriech alebo vinu pred niekým.Svätá tvár udeľuje milosrdenstvo a milosť všetkým, ktorí sa pýtajú, spasenie z úzkosti a problémov.

Modlitba za ikonu Matky Božej Tolgy:

)

Zázraky ikony

V roku 1995 sa v yaroslavlových novinách objavil článok napísaný babičkou uzdraveného 14-ročného vnuka.,Chlapec mal hrb a druhú vertebrálnu zlomeninu.Modlitby pomazané lampovým olejom pred ikonou znamenali zázrak.Lekári nedokázali vysvetliť, kde zmizol hrb a zlomenina.Bol to skutočný zázrak odhalený Matkou Božou v našich dňoch.

​​

V tom istom roku 1995 bol za pomoci modlitby za ikonu uzdravený chlapec, ktorý mohol chodiť iba s barlami.Chlapca priviezli do Tolgského kláštora rodičia z Volgogradu.Dieťa sa vrátilo bez barlí.

V roku 2001 bol syn modlitbou matky uzdravený pred ikonou.Trpel srdcovými chorobami.Do kláštora prišla ženaz Moskvy sa pokloniť svätyni a požiadať o uzdravenie svojho syna.Neskôr priniesla lekárske potvrdenie o úplnom uzdravení svojho dieťaťa.

V roku 2006 z jej rúk zmizli bradavice dievčaťa, ktoré plánovali odstrániť pomocou lasera.Z prameňa vypila kláštornú vodu a modlila sa k sv. Lukáši.

V roku 2008 sa žena trpiaca na alkoholizmus úplne zbavila svojej závislosti tým, že zbožňovala svätého Lik v Tolgského kláštore.

V roku 2011 bola žena úplne uzdravená z hrozného opuchu v nohe.Bola prítomná vo vodnej svätyni, tri dni modlila ikonu a pomazávala jej chorú nohu olejom lampada.