Iolitový kameň: vlastnosti a vlastnosti

Iolit je typ kordieritu a má jedinečnú farbu.V závislosti od osvetlenia sa farba drahokamu môže trblietať z modrých do fialových odtieňov av určitom uhle získa žlté tóny.Jeho názov pochádza z gréckeho slova ios, ktoré sa prekladá ako „fialové“.Minerál má aj iné meno - dichroit, čo znamená „dvojfarebná hornina“.

Predpokladá sa, že iolit je vikingským kameňom, ako jezačali ho používať na pátranie po slnku v oblačných alebo oblačných dňoch, čím určili správnu cestu.Je to spôsobené skutočnosťou, že vďaka polarizačným vlastnostiam, pri pohľade cez krištáľ svetla na oblohe pokryté mrakmi, je možné pozorovať slnečné svetlo.Vikingovia nazývali iolite „slnečný kameň“.

Obsah
  1. Charakteristické znaky
  2. Magické schopnosti
  3. Liečivé schopnosti
  4. Kto je vhodný?
Charakteristické vlastnosti

Hlavným znakom jota je vysoký stupeň pleochroizmu, t.j.schopnosť meniť farbu v závislosti od uhla pohľadu, napríklad z modrej na modrú.Okrem toho existujú trichroické kryštály, ktoré majú súčasne tri rôzne farby.Kvôli takýmto vlastnostiam obchodníci s drahými kameňmi často vydávajú iolit pre tanzanit alebo zafír, ktoré sú síce drahšie, ale skúsený kupujúci faloš okamžite rozlíši.

Hlavné ložisko nerastných surovín sa nachádza v IndiiNajväčší podiel na celkovom objeme vyťažených kameňov bol na území.Dichroit bol objavený aj v Brazílii, Tanzánii, Austrálii, Amerike, Namíbii a na Srí Lanke.Najväčším kryštalickým ložiskom je Madagaskar, na ktorého území sa komerčná výroba vykonáva od roku 1994.

Iolit má vysoký stupeň priehľadnosti, treba však poznamenať, že nesprávnym rezaním kameňa môže byť zakalený.Dôrazne sa odporúča, aby sa jeho povrch nezbrúsil, naprsklovitý lesk sa stratí.Pretože kryštál je schopný meniť farbu v závislosti od uhla pozorovania, musí master pri jeho spracovávaní správne korelovať umiestnenie plôch s optickými osami.

Magické schopnosti

Drahokam má mimoriadne pozitívnu energiu a môže slúžiť ako talizman.Jeho majitelia sa stanú obzvlášť atraktívnymi, a preto ľahko dosiahnu polohu ľudí v ich okolí, stanú sa autoritou známych a budujú priateľské vzťahy s nadriadenými.

Vďaka magickým vlastnostiam iolitu môžete vytvoriť silnú a milujúcu rodinu.Prináša pokojné a vzájomné porozumenie vzťahom, vyhladzuje konflikty a hádky a chráni ho pred manželskou neverou.Okrem toho je kameň schopný vzbudiť umierajúcu vášeň vo vzťahu a oživiť bývalé milostné pocity.

Majiteľ šperkov s iolitom nájde harmóniu rozumu a pocitov, bude pokojnejší a rozumnejší.Pri dôležitých cestách, stretnutiach a rokovaniach sa odporúča nosiť kryštál so sebou,získať pomoc pri rozhodovaní.

Liečivé schopnosti

Už v čase Vikingov sa zistilo, že iolit má liečivé vlastnosti, vrátanektorý:

  1. Liečba porúch nervového systému, napríklad nespavosť, úzkosť, psychóza.Lithoterapeuti odporúčajú pozerať sa na svetlo cez kryštál počas 15 minút denne, obdivovať umelé lúče a farebné refrakcie.Ak chcete bojovať proti nespavosti, mali by ste umiestniť klenot pod vankúš skôr, ako idete spať.
  2. Na zvýšenie vitality, zvýšenie energie a celkové zlepšenie pohody musíte ráno vypiť pohár vody, ktorý je nabitý energiou drahokamu.Najlepšie je používať strieborné šperky s iolitom, ktoré musia byť ponorené do vody a ponechané cez noc.
  3. Ľudia so závislosťou od alkoholu sa odporúča, aby si zakúpili výrobok s modrým kameňom a nosili ho so sebou stále.Jeho pozitívna energia dá silu na boj proti tejto závislosti a tiež prispeje k detoxikácii tela.
  4. Klenot sa stane verným pomocníkom pre tých, ktorí chcú schudnúť.Neustále nosenie výrobkov s iolitom pomáha normalizovať tráviace a metabolické procesy.

Pre koho je určený?

Modrý krištáľ neodhalí svoje tajomstvá každému znameniu zverokruhu a dá mu silnú silnú energiu.Najlepšie sa hodí pre Strelcov, Váhy, Vodnáry, Ryby a Býk.Pre nich bude iolit slúžiť ako úžasný amulet a poradca, pomôže budovaťdôvera vzťahov s ostatnými a udržanie harmónie v rodine.

Dichroit pomáha ľuďom rôznych povolaní, ale jeho najefektívnejší účinok je na riadiacich letovej prevádzky, chirurgov a zástupcov iných odvetví, čo si vyžaduje mimoriadnu koncentráciu duševného zdravia a rýchle rozhodovanie v núdzových situáciách.