Izbová rastlina Singonium - znaky a povery

Syngonium je atraktívna rastlina rodiny Aroidov, ktorá sa často nachádza v bytoch a domoch moderných záhradníkov.Stalo sa však, že ľudia viseli na vnútorných kvetinách na štítkoch v podobe určitých povier.Rovnaký osud neunikol syngóniu - znaky a povery spojené s týmto očarujúcim a nenápadným viničom, nanešťastie, nemajú vždy pozitívny význam.

Obsah
 1. Úžasné a tajomné sympózium.
 2. Syngonium - Známky a povery
 3. Známky týkajúce sa syndrómu
 4. Pozitívne povery o syndróme ]
 5. Negatívne povery o syngónii
 6. Máte syngónium doma alebo nie?
Úžasné a tajomné syngónium

Syngónium, pôvodom z tropických dažďových pralesov, je rastlinaskôr nepredvídateľné, ktoré majú tendenciu meniť svoj vzhľad v priebehu času.

V závislosti od podmienok zadržania a ich veku môže toto zelené domáce zviera rásť ako liana a produkovať veľa vzdušných koreňov alebo sa prejaviť akovzpriamené rastliny.

Syngónium tiež prekvapuje svojimi listami.Nielen to, že sa ich sfarbenie a sýtosť farieb menia v závislosti od osvetlenia, ale aj tvar listov prechádza rastom a rastom kvetov.Syngonium svojich budúcich majiteľov však častejšie úplatky prekrásnymi krídlovými doskami v tvare šípu,pripomínajúce srdce.

Pokiaľ ide o kvitnutie, syngonium je dosť chamtivé pre kvety, keď sa pestuje mimo divočiny.Kvitne v domácom prostredí veľmi zriedka.A ak sa zrazu rozhodne potešiť svojho pána s rozkvetom, vyrobí skôr nevysvetľujúco vyzerajúcu kvetinu typickú pre všetky Aroidy v tvare klasu pokrytého prehnutým zeleným (najčastejšie) závojom.

Jedným slovom je syngonium veľkolepým a absolútne nenáročným zeleným priateľom, ktorý vyzdobí interiér každej miestnosti, rozriedi upchatú atmosféru mestského bytu kúskom prírody a určite sa jeho majiteľovi určite nudiť nebude.,

Syngonium - omeny a povery

Rovnako ako väčšina izbových rastlín, aj syngonium zarastalo značným počtom znakov a povierkvet je pozitívny aj negatívny.

Známky syndrómu

Akizbové rastliny si mohli zvoliť svoju profesiu, potom by sa syngonium určite stalo predpovede počasia.Faktom je, že toto zelené domáce zviera je schopné predpovedať príchod dažďa.Pred zrážaním sa syngónium začína „plakať“: na špičkách jeho listov sa tvoria kvapôčky vody. ​​

Podobný jav, ktorý je charakteristický pre tohto popínavého rastra, sa dá logicky vysvetliť z hľadiska vedy.Ako rodák z húštiny tropických lesov má syngonium osobitnú lásku k vlhkosti a vodné kvapky na koncoch listov sú prirodzenéreakcia na zvýšenú vlhkosť, ktorá často predchádza dažďu.

Pozitívne povery o syngónii

Populárne povery tiež neprešli syngoniom - sú spojené s energiou tejto izbovej rastliny.

Povery, podľa ktorých sa syngoniu pripisuje priaznivý účinok na osobu a atmosféru jeho domova:

 • Singonium -kvet,strážiť rodinné šťastie.
 • Rovnako ako sa samotná rastlina mení a transformuje sa v priebehu času, rovnako ako mení ľudí v jej okolí: rodí svoje vedomie túžba po zmenách v živote.Z tohto dôvodu sa odporúča, aby sa Syngonium pestovalo vo svojich rukách nadšenými konzervatívcami, ktorí podozrievajú z celého nového, nespokojného moderného sveta.Liana vyhladí svoju ťažkú ​​povahu, vzbudí vernosť a toleranciu.
 • Ak človek nie je konzervatívcom kostnej drene, ale chce rozlúčiť sa s minulosťou, čo ho odtiahne späť a nedovoľuje mu úplne dýchať,musí jednoducho vytvoriť syngónium.Vnútorná kvetina urýchli toto odlúčenie, urobí ho viac bezbolestným.
 • Syngónium sa považuje za za symbol pozitívnej zmeny, a preto sa predpokladá, že liana urýchľuje regeneráciu.pacient.Ak sa v rodine vyskytujú rôzne choroby, nezabudnite v dome prideliť miesto pre túto rastlinu.
 • Podľa iného presvedčenia má syngónium schopnosť eliminovaťzlé sny a nočné mory.Ľudia, ktorí trpia týmito nočnými javmi, by si preto mali tento zelený kamarát usadiť vo svojej spálni.
 • Ďalším presvedčením je, že syngonium úspešne bojuje proti akýmkoľvek komplexom a pomáha nadviazať kontakty s ostatnými.V tejto súvislosti sa odporúča, aby sa vinič držal doma pre ľudí, ktorí majú pochybnosti a pre tých, ktorým je ťažké komunikovať s ostatnými zástupcami spoločnosti.
 • Tiež Syngonium pomôže rýchlo získať nové vedomosti a prispôsobiť sa novému prostrediu.Na tento účel ho novo razení študenti môžu začať pestovať vo svojej domovine, najmä preto, lebo starostlivosť o túto kvetinu kvetu si bude vyžadovať minimum úsilia od vlastníkov.

Negatívne povery o syngónii

Mnoho amatérskych pestovateľov kvetín by radi doplnilo svoju domácu zbierku kvetov pomocou syngonia.ale zastavujú ich negatívne povery spojené s týmto viničom.Zvážte najbežnejšie z nich.

Syngonium je mujegon - kvetina, ktorá vylučuje mužov z rodiny a domova.Rovnakú slávu však získali takmer všetky izbové rastliny pestované vo forme viniča (brečtan, hoya, scindapsus a ďalšie).

Analýza rôznych fór zameraných na pestovanie kvetov však túto poveru vyvracia: mladé dámy a dámy píšu, že predstavitelia silnej polovice ľudstva sa so syngoniom dobre vykladajú a nijako neponáhľajú odísť z domu.Preto môžeme povedať, že táto viera nie je vôbec pravda, aleobyčajné predsudky, bez akejkoľvek nadácie.

Ďalšou poverou, ktorú vynárajú prívrženci čínskej doktríny Feng Shui, je, že je syngónium „jedovaté dýchanie“,

Podľa Feng Shuiho „jedovaté dýchanie“, ktoré jeduje ľudí a negatívne ovplyvňuje ich životy.všetky ostré rohy, ktoré sú v domácnosti.Izbové rastliny s tvarom listu v tvare šípky majú rovnaké vlastnosti.Je logické predpokladať, že sláva „jedovatého dýchania“ bola syngóniu daná práve kvôli jeho listom, podobne ako šíp.Ak sa obávate tejto skutočnosti, neponáhľajte sa zbaviť rastlín a riaďte sa pokynmi majstrov Feng Shui:umiestnite ochranné amulety blízko syngónia, ktoré môže neutralizovať negatívnu energiu.

Ak sa pozriete na druhú poveru z vedeckého hľadiska, môžete to vysvetliť prítomnosťou jedovatej mliečnej šťavy (charakteristická vlastnosť všetkých Aroidov) v syngónii, ktorá môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo viesť kotrava pri požití.Z bezpečnostných dôvodov sa preto akákoľvek manipulácia s týmto viničom najlepšie vykonáva pomocou rukavíc a chráňte ho pred deťmi a domácimi miláčikmi.

Máte doma syngónium alebo nie?

Syngonium je prekrásna kvetina kvetov, ktorá zaujme svojím neobvyklým vzhľadom a nenáročnosťou na odchod.Úplne nechápavo dostal o sebe záporné fámy.Ak chcete maťtáto kvetina je sama o sebe, ale znaky a povery spojené so syngóniom vyvolávajú obavy, odporúčame vám, aby ste si vypočuli svoje vnútorné pocity:

 • rastlina má rád a poteší oko - pokojne ju zoberte do svojichzbierka.Určite vám neprinesie nešťastie;
 • , ak na dohľad od syngónia nevzniknú žiadne pocity okrem úzkosti, je lepšie to riskovať.Nie skutočnosť, že s ním budete môcť spoznať priateľov.
 • Ak sa vo vašom dome objavilo Syngonium, blahoželám: našli ste úžasného fytohviezda, ktorý dobre odpovie na dobrú starostlivosť a prinesie šťastie do vášho života.Syngonium naplní dom energiou akcie, umožní vám získať sebavedomie a prekonať svoje obavy a pochybnosti.Táto izbová rastlina absorbuje všetku negativitu, pozitívne nastavuje členov vašej rodiny.