Jade stone: vlastnosti, ktoré vyhovujú horoskopu

Jade je polodrahokam, jeden z najstarších objavených na našej planéte.Archeológovia v procese vykopávania sídiel primitívnych ľudí objavili nástroje z nefritu.

Aké vlastnosti má jade kameň, pre ktorého je vhodný v astrológii - objasníme tieto problémy v tomto materiáli.

Fyzikálno-chemické vlastnosti nefritu

Jade (názov pochádza zo starogréckeho νεφρός - obličky alebo obličkykameň) - pôsobí ako minerál z kategórie amfibolov.Vyznačuje sa vláknitou štruktúrou.

Najcennejšou kvalitou jadeitu je jeho najvyššia nárazová schopnosť - je veľmi ťažké ho rozlúštiť.

Minerál má širokú škálu farieb.Existujú také variácie kameňov:

 • biele;
 • zelená (rôznych odtieňov - žltkastá, smaragdová, trávnatá, močiar);
 • hnedá, takmer čierna;
 • sivé;
 • modrá;
 • červená.

Posledné tri odrody sú vzácnejšie, a preto sú ich náklady dosť vysoké.

Farba nefritu závisí od jeho zloženia: percento železa, mangánu a chrómu.Zároveň sa kamene s jednotnou farbou považujú za elitnejšie,ako s heterogénnymi (na ktorých sú pruhy, škvrny, „oblaky“).

Jade sa používa ako ozdobný kameň a používa sa tiež ako základ na výrobu krásnych šperkov a dekoratívnych umení.

Historické informácie

Od staroveku sa nefrit najviac oceňoval v kultúre starovekých Číňanov.Tu získal titul „národný minerál“.V Číne sa z nej vyrobili božské figúrky, šperky, opatrenia na určenie hmotnosti zlata a iných predmetov.A do dnešného dňa nefrit nestratil svoju popularitu medzi ľuďmi v Číne.

Zaujímavá nuancia.Z nefritu vytvorili Číňania v dávnych dobách hudobný nástroj známy ako litofón, ktorý dokázal prežiť dodnes.

Od 19. storočia sa klenot stal populárnym v Rusku, kde sa dodáva priamo z Číny.Pokúsili sa importovať výlučne zelené jadrá.O niečo neskôr sa ukázalo, že Rusko má tiež miesta na ťažbu tohto drahokamu, takže jeho dovoz zo zahraničia bol zastavený.

Jade oceňovali aj obyvatelia iných štátov.To nie je prekvapujúce, pretože ľudia si už dlho všimli úžasné liečivé a mystické vlastnosti drahokamu.Používajú ho už desaťročia a naďalej ho používajú dodnes.

Zaujímavá nuancia.Až do roku 1863 sa zistilo, že nefrit a jadeit sú rovnakým kameňom na svete (hoci v skutočnosti sú to rôzne minerály).Číňania stále nevidia rozdiel medzi kameňmi.

Liečivé vlastnosti nefritu

Od dávnych čias sa ľudoví lekári domnievali, že pomocou nefritu je možné vyliečiť akékoľvek choroby, bez ohľadu na to, aké vážne môžu byť.

Používali ho aj na profylaktické účely s cieľom zabrániť rozvoju chorôb.Na tento účel bolo na odporúčanie liečiteľov potrebné rozdrviť malé množstvo minerálu do stavu prášku a potom denne používať 1 čajovú lyžičku, opláchnuť vodou.

Aké ďalšie schopnosti sa kameňu pripisujú?

​​
 • úspešne zvláda patologické nálezy obličiek a močového mechúra;
 • má liečivý účinok na tráviaci systém;
 • Pomáha tehotným ženám, aby sa počas tehotenstva cítili lepšie, a navyše uľahčuje proces pôrodu - preto sa odporúča nosiť výrobky s nefritom čo najbližšie k žalúdku;
 • minerál odstraňuje nespavosť, odvádza nočné mory a znižuje úzkosť;
 • Mnoho liečiteľov lieči svojich pacientov pomocou špeciálnych nefritových guličiek používaných na masáž tváre a tela.Takáto terapia zlepšuje stav pokožky, lieči vyrážky, odstraňuje malé vrásky, robí pokožku hladkou a hodvábnou;
 • a so špeciálnymi nefritovými doskami liečia kožné lézie a modriny a aplikujú ich na boľavé miesta;
 • kameň inhibuje rozvoj zápalu v tele;
 • prívesok s nefritom pomôže otvoriť srdcovú čakru a čakru solárneho plexu, pričom sa zlepší stav príslušných orgánov;
 • nefrit je pozoruhodný aj tým, že si dlho udržuje teplo.Vďaka tejto vlastnosti sa úspešne používa vo forme prírodnej vyhrievacej podložky na liečenie ochorení obličiek alebo chorôb chrbta.

Zaujímavá nuancia.Ak dáte kúsok nefritu do studenej vody, potom sa ihneď nezchladí, ale najskôr sa zahreje, až potom sa do vody zahrieva všetko teplo.

Magická schopnosť minerálu

Aké magické vlastnosti má jade kameň a pre koho je vhodný?Poďme na to.

 1. Mystici sa domnievajú, že záhadný minerál dokáže predĺžiť ľudský život na Zemi.Údajne to bolo z nefritu, ktorý sa alchymisti naučili vyrábať slávny elixír nesmrteľnosti.A ak s ním stále nosíte šperky, budete žiť veľmi dlho.
 2. Kameň prebúdza plný intelektuálny potenciál svojho vlastníka.Vďaka tomu sa proces myslenia zlepšuje, je ľahšie formulovať svoje myšlienky a sami nájdete neštandardné, ale efektívne metódy riešenia problémov.
 3. Jade chráni pred zhone a vyrážkami.
 4. Učí svojho majiteľa, ako sa dostať z minulosti chyby z hlavy, počnúc od nuly.
 5. Spoľahlivo chráni pred negatívnym vplyvom zlých síl a jednoducho zlou energiou niekoho iného.
 6. Osobitná láska dokázala vyhrať nefrita z ezoteriky.Ten verí, že u ľudí aktivuje mimosmyslové schopnosti, čím otvára dvere iným dimenziám.Z týchto dôvodov je kameň povinným atribútom mnohých magických rituálov.
 7. A dokonca aj kúzelníci sa domnievajú, že jadeit dokáže vyrovnaťZúrivé prvky, ochrana pred hurikánmi, cunami, zemetraseniami a inými prírodnými katastrofami.

Kto môže nosiť nefritové šperky v znamení zverokruhu

Zástupcovia konštelácieVáhybudú môcť z minerálu získať čo najväčší úžitok.A nezáleží na tom, ktorú farbu nefritu si vyberú.Niektorí astrológovia odporúčajú biele kamene Libra.Vďaka svojej sile zlepšia svoje zdravie a poskytnú si dlhú životnosť.

 • Panna- môže použiť aj kúzlo nefritu.Mali by sa zastaviť pri zelenom, červenom alebo čiernom klenote.Zároveň by mal nefrit nosiť Panna vo forme náramku a vždy po pravej strane - potom to urobí zástupcom znaku úspešnejším, pomôže im vytvoriť silné a šťastné manželstvo.
 • Ryby, Scorpions a Crayfishmôžu získať šperky so žltým nefritom.A Raky a Ryby - by mali používať aj čierny kameň.Uvedené farby minerálu pomôžu naplniť vitalitu a úspešne zvládnuť všetky životné ťažkosti.
 • Kozorožec a Býk- mali by si zvoliť kameň čierneho odtieňa alebo zelenú pre seba.Je pravda, že iba vďaka čiernemu drahokamu získajú silnú podporu energie.
 • Astrológovia z Vodnáru a Blížencovradia, aby zostali na modrom alebo bielom nefritu.Vďaka svojej pomoci sa tieto konštelácie chránia pred akýmikoľvek negatívnymi vplyvmi zvonka.
 • Aries, Leo a Sagittarius- nech si vyberú červené kamene.Ten priťahuje do svojho života partnera duše, keď sa ustanovilexistujúca únia.

Tak sme zistili, aké vlastnosti má nefritový kameň, ktorému vyhovuje znamenie zverokruhu.Teraz si jednoducho vyberte najvhodnejšiu farbu pre váš kameň a samozrejme, úprimne verte, že vám to môže pomôcť.