Jasper stone: ako to vyzerá a kto mu vyhovuje

Jasper je polodrahokam, ktorý v závislosti od nečistôt môže mať rôzne farby.V gréčtine znie názov minerálu ako „jaspis“, čo znamená „pestrý“.Kameň sa začal ťažiť v staroveku a používal sa na výrobu nástrojov.Dnes sa používa hlavne na výrobu šperkov a amuletov.V tomto článku poviem o cenných vlastnostiach jaspisu a komu podľa horoskopu.

Opis a pôvod

Hlavným ložiskom jaspisového kameňa je Ural.Pred mnohými storočiami bolo v týchto častiach Teplé more a niekoľko aktívnych sopiek.Po mnoho rokov, sfarbené bahno zmiešané s vulkanickým popolom a rôznymi prvkami v hlbinách mora, sa skalnaté skaly zmenili.V priebehu času sa more vysychalo a vytvorené minerálne usadeniny boli hustejšie a tvrdšie.

Základom jaspisového kameňa je kremičitá hornina pozostávajúca z malých kremenných zŕn.Samotná nie je priehľadná a má plochý povrch.Sfarbenie nie je vždy monotónne, existujú exempláre s textúrou pásky, kde sa striedajú odtiene, ako aj viacfarebné s viacfarebnými škvrnami a prechodmi.V závislosti od chemického zloženia jaspisu môžu byť tieto farby:

  • Červené alebo hnedé - v dôsledku hematitu alebo mangánu.takýkameň sa nazýva krvavý.Jeho odtiene sú od hnedej po svetloružovú.
  • Zelená - získaná chloridovými vrstvami.Najčastejšie sa vyskytuje jaspis zelených tónov.
  • Modrá - obsahuje kremičitany.Takéto exempláre sú najvzácnejšie.Nazývajú sa tiež Irnimiti.
  • Žltá - farba sa vytvára v dôsledku železa.
  • Biela.Najčastejšie má viacfarebné škvrny a vo svojej čistej forme je mimoriadne zriedkavý.

Nerastná surovina nevyzerá esteticky príjemne a trochu matne.Aby odhalili svoju krásu, majstri vykonávajú rad zdĺhavých a zložitých procedúr.Kameň má neuveriteľnú pevnosť, čo komplikuje jeho spracovanie.Táto vlastnosť jaspisu vám ju umožňuje používať nielen v šperkoch.Napríklad rôzne interiérové ​​predmety sú často vyrobené z kameňa a niekedy sa používajú na dokončenie podlahy.

Liečivé a magické vlastnosti

Liečivé vlastnosti jaspisu boli známe už v staroveku.Do dnešného dňa sa kameň používa na posilnenie alebo obnovu zdravia.Pomáha pri oslabenej imunite, zlepšuje pamäť, bojuje proti bolesti, zmierňuje duševné problémy.Okrem toho má pri pravidelnom nosení šperkov alebo amuletov vyrobených z jaspisu pozitívny vplyv na videnie a vôňu.

Osobám trpiacim kardiovaskulárnymi chorobami, ako aj ženám so zníženou reprodukčnou funkciou sa odporúča nosiť predmety s červeným minerálom.naAk máte problémy s tráviacim systémom a zažívacím traktom, mali by ste si kúpiť kameň zelených tónov.

Jasper nielen dokonale bojuje proti rôznym chorobám, ale tiež chráni pred negatívnou energiou.Šperky a amulety s týmto minerálom chránia pred zlým okom a poškodením, chránia pred ťažkosťami a životnými ťažkosťami.

Jasper má pozitívny vplyv na duševný stav, a preto sa pri pravidelnom nosení zvyšuje sebaúcta, zvyšuje sebavedomie a jeho myšlienky získavajú pozitívnu farbu.Amulety vyrobené z polodrahokamu dodávajú svojmu majiteľovi citlivú intuíciu, nabijú vnútornú silu a pomáhajú vyhnúť sa prekážkam pri práci aj v každodennom živote.

Výrobky Jasper sú vhodné pre zmysluplných ľudí, ktorí chcú dosiahnuť profesionálny úspech.Kameň pomôže zvýšiť potenciál, poskytne mu nové príležitosti a pomôže pozrieť sa na veci inak.S jeho pomocou môžete odhaliť svoje talenty alebo rýchlo ovládať zaujímavé zručnosti.

Pre koho je určený?

Podľa väčšiny astrológov je jaspisový kameň vhodnejší pre predstaviteľov zverokruhu Panna.Dáva im múdrosť a sebavedomie, pomáha predchádzať problémom a chráni pred negativitou.Energia nerastov dodáva Panne charakter tiež nedostatok mäkkosti a labilnosti, čo im umožňuje lepšie porozumieť ostatným a nájsť si s nimi spoločný jazyk.

Jasper už nebude o nič menej užitočný pre ryby, ktoré sú prirodzene neisté a podozrivé.Často im chýbasila vôle, asertivita a vytrvalosť, ktorá narúša dosiahnutie cieľov.Zásluhou amuletu s polodrahokamom získajú predstavitelia značky Pisces chýbajúce vlastnosti.

Baran a Blíženci, ktorí nosia jaspis, sú prísne kontraindikované.Predstavitelia týchto znamení zverokruhu sú príliš priamočiaro, sebavedomí a arogantní a energia minerálu môže tieto vlastnosti ešte zvýrazniť.Pokiaľ ide o ďalšie príznaky Zodiacs, môžu si bezpečne kúpiť veci s jaspisom, ale je lepšie ich pravidelne nosiť.

Závery

  • Jasper je polodrahokam, ktorý sa ťažil v staroveku.
  • ​​
  • Minerál má magické a liečivé vlastnosti.
  • Jasper je najvhodnejší pre Pannu a Ryby.