Jasper stone: fotografia a všeobecný popis

Jasper je nepriehľadný kameň s rôznymi farebnými variáciami.Je to hustá kremičitá hornina, charakterizovaná sedimentárnym pôvodom a tvorená miniatúrnymi kremennými zrnami, stmelenými kremeňom a chalcedónom, tiež s pridaním veľkého množstva rôznych nečistôt.V tomto materiáli zvážime hlavné liečivé a magické vlastnosti jaspisu a ktoré zo znakov zverokruhu ho používajú.

Farebné odrody kameňa

V prírode nájdete jaspis týchto farebných variácií:

]
 • červená (tiež nazývaná krvavý jaspis) - delí sa na jednofarebnú a má zložité vzory.Pokiaľ ide o odtiene, červený jaspis sa mení z svetloružovej na jasne červenú, ktorá má charakteristickú hnedastú farbu;
 • zelená je jedným z najbežnejších druhov kameňa;
 • Biela je pomerne vzácny druh nerastu.Farba sa líši od svetlého mlieka po šedavo-žltú;
 • Heliotrope je najvzácnejší a najdrahší jaspis.Podľa farebných charakteristík sa mení z tmavozelenej na čiernu s červenými škvrnami.

Aké sú liečivé vlastnosti minerálu, ktorý je vhodný

Ak je vedený taoistickým presvedčením, potom jaspisový kameň pomáha posilňovať fyzickú škrupinu a dokonca zvyšuje životnosť človeka!Z tohto dôvodu používali obyvatelia starého Ríma amulety s jaspisom, na ktorom vyrezali svoje meno a ktoré sa nosili na krku.

Kameň má ako amulet tiež niekoľko liečivých vlastností:

 • pomôže obnoviť silu;
 • eliminuje horúčku a epilepsiu;
 • zlepší pamäť;
 • lieči veľa duševných patológií;
 • zlepšuje spánok;
 • zmierňuje nespavosť a nočné mory;
 • zvyšuje ostrosť zraku;
 • lieči bolesti zubov;
 • zlepšuje čuch.

Verí sa, že liečivé vlastnosti minerálu závisia od jeho farby a budú sa líšiť pre každú z farebných variácií:

 • oranžový jaspis - naplní telo energiou, omladí pokožku;
 • mliečna biela - má všeobecné liečivé účinky;
 • červená - pomáha pri čistení krvných ciev, pomáha zastaviť krvácanie, má účinok na hojenie rán, je určená na odstránenie chorôb žien, na aktiváciu práce endokrinných žliaz;
 • biela - normalizuje fungovanie srdca;
 • zelená - indikovaná na ochranu orgánov zraku, lieči bolesti hlavy, odporúča sa tiež používať ju v prítomnosti gastrointestinálnych patológií a zlepšiť proces trávenia;
 • ​​
 • žltý jaspis - zmierňuje zlé oko, priaznivo ovplyvňuje stav orgánov gastrointestinálneho traktu.

Čínski liečitelia sú presvedčení, že tento minerál slúži ako najdôležitejší čistiaci prostriedok pre mnohé vnútorné orgány.

Kúzlo jaspisového kameňa

 1. Jasper je jediný minerál, ktorý sa dokáže zbaviť všetkej negatívnej energie, ktorá sa nahromadila.v ľudskom tele.Drahokam chráni pred zlým okom a negatívnymi vplyvmi zvonka.
 2. Pomáha ženám otehotnieť.
 3. Pridáva nebojácnosť, sebavedomie a víťazstvo.Pomáha zvyšovať celkovú vitalitu.
 4. Šperky s jaspisom zbavia ich majiteľov únavy.
 5. Zelený minerál zvyšuje intuíciu, zmierňuje depresívne stavy, zvyšuje koncentráciu a otvára „tretie oko“.
 6. Talismany z jaspisu majú schopnosť akumulovať energiu a potom ju preniesť na svojho majiteľa.Ezoterici sa domnievajú, že kamene s predĺženým tvarom vyčistia energetické pole človeka a sférické kamene pomôžu telu udržať energiu.
 7. Jasper je spoľahlivý amulet.V dávnych dobách bojovníci zdobili svoju prilbu, opasok a pätu týmto kameňom, aby v bitke zlyhali.
 8. Dnes je jaspis populárnym účastníkom rôznych magických obradov.Pomáha odhaliť dar predvídavosti.
 9. Čínski občania sú presvedčení, že ak umiestnite do hlavy postele dieťaťa, ktorý je chudobným študentom alebo hlúpym, jaspisový kameň, motivuje ho, aby usilovne študoval, adruhý - bude to múdrejší.
 10. Odpradávna sa jaspis používal na podlahy v chrámoch (najmä v tajných miestnostiach, ktoré nemali dovolené cudzincom): minerál bol dobre chránený pred príliš zvedavými osobnosťami.

Kameň tradične sponzoruje alchymistov, vedcov, cestujúcich, vedcov - všetkých, ktorí sa snažia poznať pravdu.

Zaujímavé informácie o kameni

Účinok na čakry závisí od farby minerálu (napríklad žltý jaspis riadi činnosť Manipur čakry a ďalej analogicky).

Kameň vytvára citlivú a absorbujúcu yinovú energiu.

Vzťahuje sa na prvky vzduchu a krajiny.

Jupiter a Ortuť fungujú ako patrónske planéty.

Minerál sponzoruje Aleksey, Valentin, Vyacheslav, Michail, Nikolay, Pavla, Romanov, Jaroslav, Karin, Marin a Tatyan.

Podľa náuky feng-šuej sa musia talismany s jaspisom zvýšiť, aby sa zvýšila účinnosť talismanov, musia byť umiestnené v knižnici alebo vo vašej kancelárii.Ako obľúbené amulety z jaspisu sa používajú misky, rôzne rakvy a škatule, vázy, misky a jednoducho spracované alebo nespracované kúsky minerálov.

Ktoré z znamení zverokruhu je vhodné

Väčšina astrológov súhlasí s tým, že jaspis je ideálnym kameňom talismanu iba pre predstaviteľov zverokruhu Panna.Použitím šperkov z tohto minerálu sa Panna stane sebavedomejšou, múdrejšou,úspešne zvládnuť rôzne nepríjemné situácie a nepríjemné chvíle v živote.Virgin Jasper im tiež dodá nedostatok mäkkosti, aby mohli harmonickejšie interagovať s vonkajším svetom.

Okrem Panny minerál priaznivo ovplyvňuje aj Ryby.Od prírody sa ľudia, ktorí sa narodili v tomto súhvezdí, vyznačujú podozrivosťou a pochybnosťami, a preto skutočne potrebujú stabilné životné postavenie a vôľu.Všetky tieto vlastnosti im môžu magicky poskytnúť jaspis.

Ale kto by mal odmietnuť šperky s týmto drahokamom, sú Blíženci a Baran.V dôsledku interakcie s kameňom sa stanú ešte viac arogantnejšími a priamejšími, čo nebude mať pozitívny vplyv na vzťah s ostatnými.

Zástupcovia zostávajúcich súhvezdí zverokruhu môžu nakupovať šperky s jaspisom - na tento účel neexistujú žiadne prísne zákazy ani rozpory.Nezabudnite však, že musíte z času na čas nosiť výrobky z tohto kameňa, a preto je nepretržité používanie nežiaduce.Preto pozorujte zmysel pre proporcie a používajte prírodný amulet s opatrnosťou a pre dobro seba.

Z nasledujúceho videozáznamu získate ešte viac informácií o magických vlastnostiach záhadného jaspisu:

Marissa